ماشین لباسشویی گیربکسی بخیریم یاتسمه ای

ماشین لباسشویی گیربکسی بخیریم یاتسمه ای
نوشته شده توسط : یاسان کالا تاریخ انتشار :8 /اسفند/ 1400

شاید برای بیشتر شما سوال باشد که ایا لباسشویی گیربکسی بهتر است یا لباسشویی تسمه ای؟  جواب این سوال با توجه به نظرات مردم متفاوت می باشد. بعضی ها بر این باورند که لباسشویی های تسمه ای خیلی عالی هستند و از نظر برخی دیگر کاربران لباسشویی های گیربکسی بهترین گزینه می باشند. اگر کاملا سردرگم شدید و نمی دانید کدام بهتر است و ارزش خرید بیشتری را دارد با ما در ادامه همراه باشید. 


 ماشین لباسشویی های دایرکت درایو یا به اصلاح اشتباه گیربکسی

در دنیای رقابتی امروز بیشتر برند ها در تلاش هستند تا محصولاتی سازگار با محیط زیست و با کمترین میزان مصرف برق تولید و عرضه بازار کنند. به همین دلیل می باشد که اکثر برند های لوازم خانگی به تولید لباسشویی های بدون تمسه در بین مردم پرطرفدار تر می باشند و همچنین به نسبت لباسشویی های دیگر جدید می باشند. اولین برندی که لباسشویی های بدون تسمه عرضه بازار کرد برند معتبر و خوشنام ال جی بود. امروزه بیشتر لباسشویی های گیربکسی ممکن است با اسم دایرکت درایو روانه بازار شوند. اما در واقع گیربکسی و دایرکت درایو با هم متفاوت بوده و در موتور های دایرکت درایو هیچ گیربکسی استفاده نشده است و به ان بدون تسمه نیز گفته می شود. موتور های گیربکسی در واقع یک سری چرخ دنده های یکپارچه در یک محفظه می باشد. چرخ های داخل گیر بکس ممکن است از نوع متفاوت همچون، مخروطی، مارپیچی یا حلزونی باشد اما در مقابل موتور دایرکت درایو از نیروی مغناطیسی بهره می گیرد. پس در واقع می توان گفت این یک اصلاح اشتباه بازای می باشد و به ماشین لباس شویی هایی با موتور دایرکت درایو، گیربکسی گفته می شود.

معایب لباسشویی های دایرکت درایو یا بدون تسمه

یکی از معایب موتور های بدون تسمه یا دایرکت درایو تعمیر گران آن می باشد یعنی در صورتی که ماشی لباسشویی بدون تسمه شما خراب شود باید برای تعمیر ان هزینه ای زیادی را پرداخت کنید و به همین دلیل مورد استقبال کمی قرار گرفت پس برند ال جی برای این لباس شویی های دایرکت درایو گارانتی 10 ساله ارائه داد. 

مزایا لباس شویی  دایرکت درایو یا بدون تسمه

لباسشویی هایی دایرکت درایو به نسبت دیگر لباسشویی ها مزایای بیشتری دارد. این لباسشویی ها دارای لرزش و صدای فوق العاده پایینی می باشند که همین گزینه ای بسیار عالی می باشد. یکی دیگر از مزایای لباسشویی دایرکت درایو گارانتی 10 ساله آن ها می باشد که تضمین کننده کیفیت خوب این موتور می باشد. همچینی مصرف انرژی در این موتور های دایرکت درایو بسیار کم می باشد و خیالتان از بابت مصرف برق اسوده تر است. 

 

ماشین لباسشویی های تسمه ای

لباسشویی های تسمه ای اولین نسل لباسشویی بودند که عرضه بازار شدند. سیستم این موتور های بسیار ساده می باشد و دیگ و موتور از طریق تسمه به همدیگر متصل می شوند که همین سبب ایجاد سر و صدا خواهد شد. لباسشوی های تسمه ای در واقع در بین مردم چندان محبوب نیستند زیرا نیازمند آن است که در مدت زمان کوتاه به تعویض تسمه آن بپردازید. همچنین مصرف برق در این لباسشویی ها زیادی می باشد. 


مزایای لباس شویی تسمه ای

لباس شویی های تسمه ای فقط یک مزایا دارد و آن هم سیستم ساده آن می باشد که در هنگام تعمیر سبب ایجاد هزینه های کمتری می باشد.

 

معایب لباس شویی تسمه ای

یکی از مهم ترین معایب لباس شویی تسمه ای وجود سر و صدا و لرزش ان می باشد که به دلیل قطعه ای به نام پولی می باشد. از دیگر معایب این لباسشویی ها تسمه آن می باشد که نیاز به تعویض دارد همچنین مصرف انرژی در لباسشویی های تسمه ای بیشتر می باشد. 

جمع بندی 

اگر قصد خرید لباسشویی را دارید و نمی دانید کدام لباسشویی را بخرید بی شک لباسشویی دایرکت درایو گزینه ای مناسب تر می باشد زیرا با توجه به مزایایی که اشاره کردیم بسیار کم مصرف، بی صدا و بی لرزش و همچنین دارای 10 سال گارانتی می باشد و اغلب برند ها لباسشویی های خود را با موتور دایرکت درایو روانه بازار می کنند که همین سبب شده قیمت لباسشویی های دایرکت درایو پایین تر بیاید. پس اگر بین خرید لباسشویی های دایرکت درایو/ بدون تسمه یا تسمه ای گیر کرده اید بی شک لباسشویی های بدون تسمه یا دایرکت درایو گزینه ای بهتر و با کیفیت تر می باشد.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

در حال حاظر نظری برای این مطلب ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha