مقایسه تلویزیون کیولد سامسونگ Q70T با تلویزیون Q80R

مقایسه تلویزیون کیولد سامسونگ Q70T با تلویزیون Q80R
نوشته شده توسط : یاسان کالا تاریخ انتشار :29 /مرداد/ 1400

 

کمپانی سامسونگ را تقریبا همه می شناسند. این کمپانی یکی از بهترین برند های تولید کننده تلویزیون های با کیفیت بالا یعنی 4K و 8K می باشد. این برند فوق العاده  می کوشد تا تلویزیون های خود را در بهترین کیفیت ، فناوری و طراحی به تولید برساند به همین دلیل نیز در چند سال اخیر به تکنولوژی نوینی به نام QLED یا همان صفحه نمایش های کوانتومی دست پیدا کرده است. این تکنولوژی به معنای وجود پیکسل های دو تا هشت نانومتری در صفحه نمایش هستند. انواع و اقسام زیادی از این نوع تلویزیون توسط این کمپانی به تولید رسیده اند اما دو نوع از خوش فروش ترین های QLED ، تلویزیون های Q70T و Q80R هستند که در مقاله زیر به صورت مفصل به مقایسه این دو و تفاوت های موجود در آنها خواهیم پرداخت.

مقایسه تلویزیون کیولد سامسونگ Q70T با تلویزیون Q80R


صفحه نمایش های جذاب و با کیفیت اما تفاوت 

اگرچه در هردو تا از این تلویزیون هاس کیولد سامسونگ از پردازنده بسیار قدرتمند کوانتومی استفاده شده است اما تفاوت هایی در آنها موجود می باشد که باعث جذابیت بیشتر آنها شده است. کیفیت صفحه نمایش هر کدام از این تلویزیون ها 4K UHD است که به معنای وجود رزولوشن 2160*3840 است. یکی از فناوری هایی که در این دو تلویزیون به شدت متفاوت است ، فناوری ارتقا دهنده سطح گرافیکی HDR است که در تلویزیون Q70T از نوع Quantum HDR می باشد اما در تلویزیون کیولد سامسونگ مدل Q80R از نوع Quantum Dot HDR 12X است. این فناوری که برای ارتقای سطح رنگی تلویزیون و غنی سازی حداکثری و 100 درصدی رنگ ها می باشد، در تلویزیون Q80R به میزان ۱۲ برابری تلویزیون Q70T خواهد بود.‌ در نتیجه رنگ ها در این تلویزیون به کل غنی تر و کاملا طبیعی تر به نمایش گذاشته می شوند.

یکی دیگر از تفاوت های بسیار آشکار تلویزیون های QLED سامسونگ مدل Q70T و Q80R ، نور پس زمینه در این دو دستگاه است. در جایی که نور پس زمینه در تلویزیون Q70T از نوع Direct Full Array می باشد و با نور های درشخان خود باعث افزایش زاویه دید می شود اما در تلویزیون کیولد Q80R از نوع Direct Full Array 8X³ است که غوغایی در این فناوری می باشد چراکه چندین برابر فناورس قبلی بهتر عمل خواهد نمود در نتیجه زاویه دید بهتر خواهد بود و بافت ها با حالت کاملا طبیعی تری به نمایش درخواهند آمد. رخ رفرش در هردوی آنها به 240 هرتز می رسد. این نرخ رفرش را در هیچ تلویزیونی با هر برندی که در دنیا وجود دارد را نمی توانید پیدا کنید چراکه بهترین سرعت و وضوح در پخش تصاویر پر سرعت را ایجاد می کند.

مقایسه تلویزیون کیولد سامسونگ Q70T با تلویزیون Q80R


طراحی فوق لاکچری تلویزیو های Q70T و Q80R

علاوه بر تفاوت های زیاد در صفحه نمایش ، تفاوت هایی نیز در طراحی این دو تلویزیون وجود دارد. این دو تلویزیون هردو دارای قاب و فریمی باریک هستند اما در تلویزیون Q80R قاب و فریم به صورت نازک تر و لاکچری تری تولید شده است و ضخامت کمتری را به خود اختصاص می دهد درنتیجه زیبایی بیشتری را نیز خواهد داشت. طراحی کلی تلویزیون کیولد سامسونگ مدل Q70T به صورت Boundless Design است و گوشه های آن باریک تر از حد عادی می باشند. پایه های آن هم به صورت دو شاخه و دو عددی در کناره ها می باشند تا پایداری آنها حفظ شود. اما تلویزیون QLED سامسونگ مدل Q80R دارای طراحی از نوع Q_Stylish است و پایه های مخصوص صاف مستطیلی شکل با یک پهنه عمود دارد که در طرفین تلویزین قرار گرفته اند. استیل تلویزیون Q80R به شدت با هر نوع تلویزیون دیگر برند سامسونگ فرق می کند و دارای سبک خاصی در آراستگی و جذبیت ظاهری می باشد. در نهایت باید بدانید که هر دو تلویزیون در سایزهای مختلف 55, 65, 75 ,82 اینچی تولید شده اند اما تلویزیون Q70T دارای سایز 85 بیشتری نسبت به تلویزیون Q80R است.


شباهت ها و تفاوت های موجود در سیستم صوتی Q70T و Q80R

در هر تلویزیونی علاوه بر سیستم نمایشی ، سیستم صوتی نیز وجود دارد تا بتواند نمایشی قابل توجه را ایجاد کند. در تلویزیون های نامبرده نیز سیستم های صوتی جذابی وجود دارد که به وسیله بلندگو های مخصو دوکاناله ایجاد شده است. در تلویزیون کیولد سامسونگ q70t ، این سیستم صوتی 20  وات خروجی دارد و دارای دو عدد کانا خروجی می باشد اما در تلویزیون q80r این توان به 40 وات می رسد که از دو کانال بلندگو و دوکانال ساب ووفر خارج می شود. اما وجود ساب ووفر برای ایجاد ساب های جذاب و ارتقا دهنده سطح کیفیت در تلویزیون Q80R ختم تفاوت ها در این دو تلویزیون نیست چراکه در Q70T سیستمی به اسم آمپلی فایر وجود دارد که با قدرت خاص خود خواهد توانست تا قدرت خروجی بلندگو ها را به شدت افزایش دهد. در هردوی این دستگاه ها فناوری Multiroom Link وجود دارد که برای اتصال بهتر و بیشتر تلویزیون و سیستم صوتی آن به دیگر دستگاه های صوتی اطراف می باشد و بین آنها هماهنگی خاصی ایجاد می کند.

مقایسه تلویزیون کیولد سامسونگ Q70T با تلویزیون Q80R


هر دو دستگاه Q80R و Q70T ، تلویزیون هایی برای گیمر ها

هردوی این تلویزیون های به دلیل نرخ رفرش بسیار بالایی که دارند که به 240 هرتز می رسد،  تلویزیون های خوبی برای گیمینگ می باشند اما فناوری هایی نیز درآنها وجود دارد که باعث می شود تا در این عرصه بهتر بدرخشند. یکی از این سیستم ها Real Game Enhancer  می باشد که در هردو تلویزیون تلویزیون وجود دارد و باعث می شود تا صحنه ها با حالت روان تری جریان پیدا کنند اما فناوری Auto game mode و Game Motion Plus فقط در تلویزیون Q80R وجود داند که به حالن سلیس و روان پخش بازی های سرعتی کمک بیشتری خواهند نمود و صحنه ها را با کنتراست و دقت بیشتری پخش می کنند. همچنین تکنولوژی Dynamic Black EQ نیز در ای تلویزیون برخلاف تلویزیون q70t تعبیه شده است که باعث می شود تا عمق تصاویر دریافتی افزایش داده شود و بهترین و طبیعی ترین بافت ها و کاراکتر ها در حالت پخش بازی به وجود بیاید. به این ترتیب تلویزیون کیولد سامسونگ مدل Q80R تلویزیون بهتی برای ارائه خدمات گیمینگ و بازی های رایانه ای می باشد و عملکرد بهتری را ارائه خواهد کرد.


فناوری های هوشمند و اسمارت 

در این قسمت ، این دو تلویزیون تقریبا هیچ تفاوتی با هم ندارند و هردوی آنها دارای فاوری های اتصال هوشمند به گوشی های هوشمند امروزی هستند و می توانند از دستیار های صوتی برای کنترل راحت از راه دور و همچنین از طرق صوت کاربر ایجاد کنند. برنامه های جذاب گیرنده های داخلی دیجیتال و ماهواره به همراه برنامه های یوتیوب و دیگر اپ های تحت وب نیز به سرگرمی بیشتر کاربران اضافه می کنند. در نتیجه این دو تلویزیون در فناوری های هوشمند و اسمارت کاملا با هم مشابه هستند.

مقایسه تلویزیون کیولد سامسونگ Q70T با تلویزیون Q80R


در نهایت

تلویزیون های q80r و q70t از تلویزیون های مدرن امروزی سامسونگ هستند که دارای کیفیتی بی نظیر و فوق العاده می باشند و امکاناتی عالی را به خود اختاص داده اند. جدای تشابه های بسیا این دو تلویزیون نسبت به همدیگر ، تفاوت هایی را نیز به خود اختصاص خواهند داد اند که در بالا به اکثریت آنها پرداختیم و فهمیدیم که هر کدام از این تلویزیون ها در چه قسمتی می توانند بهتر عمل کنند. قیمت این دو تلویزیون نیز بام تفاوت هایی دارد که همین اختلاف در فناوری ها مسبب اختلاف قیمتی نیز می باشد. در آخر باید گفت که برای ارتقا سطح کیفیت کار ما، نظرات و سوالات خود را برای ما ارسال و یا زیر همین پست ثبت نمایید.

 

 

 

 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

در حال حاظر نظری برای این مطلب ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha