مقایسه تلویزیون شیائومی P1 با تلویزیون شیائومی 4S

مقایسه تلویزیون شیائومی P1 با تلویزیون شیائومی 4S
نوشته شده توسط : یاسان کالا تاریخ انتشار :18 /مرداد/ 1400

برند شیائومی از آندسته برند هایی است که در سال های اخیر توانسته است تابهترین نوع از تلویزیون ها را به نام خود ثبت کرده و به بازار های جهانی ارسال کند. این برند به دلیل استفاده از بهترین فناوری های نوین و همچنین استفاده از قطعات بسیار ماندگار، طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است و همین مسئه باعث شده تا فروش آن نیز در این چند سال ، به شدت افزایش پیدا کند. شیائومی برخلاف دیگر برند ها دارای تنوع زیادی در تلویزیون است اما قیمت های آن به شدت به صرفه بوده و در رنج خوبی قرار دارند. یکی از مهمترین ویژگی های ین برند، استفاده از سیستم عامل جذاب اندروید در تلویزیون های خود است. یکی از دو مدل تلویزیون های مهم آن تلویزیون 4K UHD مدل P1 با تلویزیون 4S است که در مقاله زیر به صورت مفصلی به شرح آنها خواهیم پرداخت و انواع تفاوت های آن را برملا خواهیم نمود.

مقایسه تلویزیون p1 با 4s

 

تفاوت در صفحه نمایش تلویزیون های P1 با 4S

از مهمترین تفاوت های این دو تلویزین ، همین صفحه نمایش آنهاست چراکه در تلویزیون های P1 به دلیل تولید در سال 2021 برخلاف 4S که در سال 2020 تولید شده است، فناوری های بهتری قرار داده شده است. فناوری های ارتقا دهنده سطح کیفیت برای کیفیت های پایین تر در تلویزیون 4S وجود ندارد اما در تلویزیون P1 وجود دارد و همین مسئله باعث شده است تا تصاویر کم کیفیت در تلویزیون P1 با جزئیات و رنگ بهتری نمایش داده شوند. در هر دوتلویزیون نامبرده ،عمق نمایشی تصاویر به 8 بیت می رسد اما به دلیل استفاده از فناوری دید و بروز تر FRC در تلویزیون P1 ، این عدد به 10 بیت می رسد. به طور کلی در تلویزیون P1 ، تصاویر با رنگ و عمق بهتری نمایش داده می شوند و بافت ها حالت طبیعی تری به خود می گیرند. یکی دیگر از تفاوت های اصلی در این تلویزیون ها ، پردازنده و موتور آنهاست ، جایی که در تلویزیون P1 از پردازنده فوق العاده MALI G52 استفاده شده است که دارای چهارهسته بوده و 1.5 گیگاهرتز است اما در تلویزیون 4S از پردازنده وموتور A53 یا MALI 470 استفاده کرده است و با هم تفاوت های بسیار زیادی دارند چراکه پردازنده P1 از پردازنده های پرچم دار داخل بازار است.

 

تفاوت در سایز و اندازه صفحه نمایش تلویزیون های P1 و 4S

یکی دیگر تفاوت های اساسی بین این دو تلویزیون ، تفاوت در سایز و اندازه صفحه نمایش آنهاست. در تلویزیون شیائومی مدل P1 ، مدل ها در اندازه های 32, 43 , 50 و 55 تولید شده اند و با این سایز ها باعث می شوند تا هر نوع سلیقه ای راضی نگه داشته شود. در تلویزیون شیائومی 4S نیز اندازه ها به صورت های 43 , 55 و 65 هستند که همه آنها کیفیت 4K را به خود اختصاص داده اند برخلاف تلویزیون P1 که سایز 32 آن دارای کیفیت HD می باشد.

تلویزیون های p1 و 4s شیائومی

 

صدای خروجی تلویزیون P1 در مقایسه با تلویزیون 4S

صدای خروجی و توان خروجی صدای این دو تلویزیون، تنها قسمتی است که هیچ تفاوتی با همدیگر ندارند، هردوی آنها دارای دو عدد بلندگو به همراه توان خروجی 10هستند که به صورت سرجمع می توانند 20 وات خروجی را تولید کنند. همچنین این دو تلویزیون دارای فناوری های Dolby audio و DTS HD هستند که به وسله آنها هر نوع نویز و سر و صدای اضافی حذف می شو و صدا به صورت همه جانبه ، کل فضای اتاق را در بر می گیرد.

 

ورودی و خروجی های تلویزیون شیائومی p1 با 4S

در تلویزیون های امروزی ، ورودی و خروجی های مهمی وجود دارد که از مهمترین آنها باید به پورت های USB و همچنی پورت HDMI اشاره کرد. تعداد این پورت ها از اهمیت خاصی برخوردار است به همین دلیل در تلویزیون های شیائومی این تعداد به دقت طرای می شود. در تلویزیون شیائومی 4K مدل MI P1 ، تعداد پورت های HDMI به سه عدد و تعداد پورت های USB به دو عدد می رسد. تفاوت این دو تلویزیون در آن است که در تلویزیون شیائومی مدل MI 4S ، تعداد پورت های USB و HDMI سه عدد می باشد. دیگر پورت ها و ورودی های این دو تلویزیون یکسان و همانند یکدیگر است.

کیفیت صفحه نمایش تلویزیون های p1 با 4s

 

سیستم عامل اندرویدی و امکانات هوشمند 

مهمترین و بارز ترین تفاوت در تلویزیون های شیائومی P1 و 4S در قسمت فناوری های هوشمند آنهاست در جایی که تلویزیون MI P1 دارای اندروید ارتقا داده شده به نسخه 10 است اما تلویزیون MI 4S دارای نسخه قدیمی تر یعنی ۹ است. سیستم عامل اندرویدی بالاتر باعث شده است تا هم سرعت بهبود پیدا کند و هم برنامه های کاربردی و سرگرمی بیشتری به تلویزیون اضافه شود. در تلویزیون P1 حافظه داخلی 16 گیگابایت می باشد و رم اجرایی در عدد 2 خلاصه شده است اما در تلویزیون های 4S در سایز های کوچکتر این حافظه به 8 گیگابایت رسیده است و این یعنی فضای کمتر برای ذخیره سازی فایل های ضرروی و کاربردی . البته فراموش نشود که  هر دوی این تویزیون ها دارای دستیار های صوتی و فوق العاده هستند و به وسیله آنها می توان به راحتی تلویزیون را از راه دور کنترل کرد. 

فناوری های هوشمند تلویزیون های p1 با 4s

 

در نهایت

در مقایسه تلویزیون شیائومی p1 با تلویزیون شیائومی 4s به تفاوت های اصلی و بارز بالا رسیدیم که خوشبختانه دلیل فرق قیمتی آنها را با هم مرور کردیم. این دو تلویزیون هم اکنون در بازار های ایران در دسترس هستند و شما عزیزان می توانید در سایت و فروشگاه اینترنتی یاسان کالا نیز آنها را با قیمتی عالی خریداری کنید. برای راحتی بیشتر شما و کمک به مسئولان سایت، نظرات خود را نیز برای ما ثبت و یا ارسال نمایید.

 

 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

در حال حاظر نظری برای این مطلب ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha