جاروبرقی بوش بخریم یا فیلیپس

جاروبرقی بوش بخریم یا فیلیپس
نوشته شده توسط : یاسان کالا تاریخ انتشار :12 /آذر/ 1401

امروزه جاروبرقی ها یکی از اصلی ترین محصولات برای هر خانه ای محسوب می شوند زیرا به وسیله آنها در مدت زمان خیلی کم می توانید به تمیز کردن سطوح مختلف بپردازید. جاروبرقی ها امروزه در انواع مدل و طرح عرضه بازار شده اند و می توانند همه سلیقه ها را پوشش دهند. همچنین برند های زیادی هم به تولید جاروبرقی می پردازند که از آنها می توان فیلیپس و بوش را نام برد. اینبار قصد مقایسه جاروبرقی های برند بوش و فیلیپس را با هم دیگر داریم و این بریا بیشتر افراد سوال می باشد که بین این دو برند کدام یکی می تواند بهتر باشد. با اینکه هر دو جاروبرقی دارای قابلیت و امکانات خاص خود می باشند اما دارای تفاوت هایی نیز هستند. در ادامه با بررسی و نقد جاروبرقی های هر دو برند با ما همراه باشید.  


 برند بوش

یکی از معتبر ترین و مشهور ترین برند های جهان که اسم آن به گوش بیشتر مردم رسیده است برند بوش می باشد. این برند در سال ۱۸۸۶ توسط روبرت بوش در شهر اشتوتگارت بنا نهاده شد. اعتبار زیاد این برند سبب استقبال خوب آن توسط مردم شده است. قیمت محصولات بوش با توجه به کیفیت و کاراییشان در حد متوسط و نسبتا خوبی می باشد. این برند همواره از بهترین قطعات و متریال در ساخت محصولات خود استفاده می کند و درصد رضایت بالایی را نیز دارند. جاروبرقی های این برند دارای طراحی و دیزاین شیکی می باشند و عملکردشان نیز بسیار رضایت بخش است.

برند فیلیپس 

برند فیلیپس یک برند هلندی می باشد که در سال ۱۸۹۱ توسط جرارد فیلیپس، در شهر آیندهوون تأسیس شد.این برند نیز یکی از برند های نسبتا قدیمی می باشد که در بازار بخش عمده ای از فروش را به خود اختصاص می دهد. محصولات این برند همواره نگاه ها را به سمت خود خواهند کشید زیرا فیلیپس به بهترین شیوه به طراحی آنها می پردازد. جاروبرقی های فیلیپس نیز به اندازه بوش مورد استقبال قرار می گیرند و از فروش بالایی برخوردار می باشند و از این جهت می توان آن را یکی از رقبای بوش در نظر گرفت. 

 

توان و قدرت مکش جاروبرقی های فیلیپس و بوش

قدرت مکش اصلی ترین عامل در عملکرد یک جاروبرقی می باشد. در واقع هر چه توان جاروبرقی بالاتر باشد قدرت مکش آن نیز بهتر است و کارای بی نظیری را ارائه خواهد داد. این دو جاروبرقی بوش و فیلیپس در مسئله توان و قدرت مکش با هم دیگر متفاوت هستند. جاروبرقی های برند فیلیپس اغلب دارای توان 1400 الی 2500 می باشند و در مقابل جاروبرقی های بوش دارای توان بالاتر تا 4000 وات نیز می باشد که این می تواند نشاند دهد جاروبرقی های بوش تا حدودی از قدرت مکش و توان بهتری برخوردار می باشند. البته این به این معنا نیست که جاروبرقی های فیلیپس عملکرد قدرتمند ندارند بلکه به این معنی است که کمی ضعیف تر به نسبت بوش عمل خواهند کرد.


جاروبرقی های بوش و فیلیپس از لحاظ کیسه و مخزن

امروزه جاروبرقی ها به دو صورت کیسه ای و مخزنی عرضه بازار می شوند. هر دو برند بوش و فیلیپس دارای جاروبرقی های مخزنی و کیسه ای می باشند که عرضه بازار شده اند. اما در واقع برند فیلیپس در این باره از تنوع بیشتری برخوردار می باشد و جاروبرقی های زیادی را به صورت مخزنی و کیسه ای عرضه بازار کرده است. در مقابل برند بوش بیشتر به تولید جاروبرقی های کیسه ای می پردازد. در بین مردم جاروبرقی های کیسه ای دارای محبوبیت نسبتا بیشتری نسبت به مخزنی می باشند زیرا جارو برقی های کیسه ای از لحاظ بهداشتی بودن بسیار تمیزتر می باشند و برای افرادی که بیماری های تنفس دارند بسیار مناسب تر است اما جاروبرقی های مخزنی با اینکه از توان بیشتری بهره می برند اما از نظر نظافت چندان بهداشتی نخواهند بود. 


میزان صدای تولید توسط جاروبرقی های بوش و فیلیپس

یکی از منفی ترین ویژگی های یک جاروبرقی صدای آن می باشد و بیشتر افراد از نویز جاروبرقی ها تنفر دارند و هموراه به دنبال جاروبرقی های سایلنت و کم صدا هستند. در مقایسه ای که میان این دو جاروبرقی شده است در واقع هر دو برند تلاش کرده اند صدایی بسیار پایین را ایجاد کنند اما جاروبرقی بوش توانسته در این باره موفق تر شود و صدای نسبتا کمتری به نسبت جاروبرقی فیلیپس تولید کند. بوش در تولید محصولاتش از بهترین قطعات و فناوری ها استفاده می کند به همین جهت اهمیت ویژه ای را به میزان صدای تولید شده توسط جاروبرقی ها می  دهد. 


طراحی و دیزاین جاروبرقی های فیلیپس و بوش

دیزاین و طراحی جاروبرقی ها همواره از مهم ترین ویژگی برای هر محصولی می باشد. جاروبرقی ها هم نیز به هیمن شیوه دارای طراحی و دیزاین متفاوتی می باشند. میان این دو برند بوش و فیلیپس در واقع هر دو به طراحی و دیزاین و اهمیت داده اند و جاروبرقی های را به شکل بسیار زیبا و جمع و جوری عرضه کردع اند اما در واقع برند بوش جاروبرقی ها را ساده تر به نسبت جاروبرقی های فیلیپس طراحی می کند. این به این معناست که فیلیپس توجه بیشتری را به ظاهر و دیزاین جاروبرقی های کرده است در حالی که بوش بیشتر به عملکرد و کارایی دستگاه توجه کرده است. با این حال هر دو جاروبرقی های هر دو مدل کاربر پسند و جذاب می باشند که به سلیقه مشتری مرتبط هستند.


جمع بندی

خرید کدام جاروبرقی توصیه می شود؟

در میان مقایسه ای که در بالا انجام شد می توان به این نتیجه رسید که هر دو برند از کیفیت بسیار عالی و عملکرد خوبی برخوردار می باشند با اینکه ممکن است کمی تفاوت داشته باشند. اگر به دنیال خرید جاروبرقی های بسیار شیک و جدید و با طراحی های مختلف و رنگ های گوناگون می باشید و همچنین علاقه مند به جاروبرقی مخزنی هستید جاروبرقی های فیلیپس می تواند گزینه ای مناسب باشد در مقابل اگه عملکرد، میزان صدا و قابلیت های دیگر برای شما از اهیمت بیشتری برخور دار می باشد پس توصیه ما به شما جاوربرقی های بوش می باشد. اما در هر صورت هر دو برند بسیار پرفروش و کاربرپسند می باشد و خرید هر کدام به سلیقه و نیاز شما بستگی خواهد داشت. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

در حال حاظر نظری برای این مطلب ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha