مقایسه ظرفشویی های 425 ال جی و 38531 بکو

مقایسه ظرفشویی های 425 ال جی و 38531 بکو
نوشته شده توسط : یاسان کالا تاریخ انتشار :14 /دی/ 1400

اینبار ما قصد داریم ظرفشویی برند بکو مدل 38531 و ظرفشویی ال جی مدل 425 را با هم مقایسه کنیم هر هر دو مدل ظرفشویی از برند های خوش نام و معروف می باشند و بیشتر افراد قصد خرید آن ها را دارند. برند بکو یک برند ترکیه ای می باشد که محصولاتش کیفیت خوبی دارند در مقابل برند ال جی یک برند کره ای می باشد که به نسبت برند بکو معروف تر و بسیار مورد پسند افراد می باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا بتوانید هر دو مدل ظرفشویی را به خوبی شناسایی کنید و در انتها بتوانید ظرفشویی مورد پسند و نیاز خودتان را با اطمینان انتخاب و خریداری کنید. 


 طراحی ظرفشویی بکو مدل 38531 و ظرفشویی ال جی مدل 425

بیشتر افراد هنگام خرید یک ظرفشویی توجه زیادی را به طراحی و رنگ آن می کنند. اولین شباهت این دو مدل ظرفشویی رنگ آن ها می باشد که هر دو مدل با رنگ سیلور یا به عبارتی دیگر نقره ای عرضه بازار شده اند. البته قابل ذکر است که هر دو مدل ظرفشویی دارای رنگ سفید هم نیز می باشند اما رنگ نقره ای همواره طرفدار بیشتری دارد. جنس بدنه هر دو مدل ظرفشویی ها از استیل ضد زنگ می باشد و در برابر هر گونه زنگ ضدگی و خراش مقاوم هستند اما به نظر می رسد که برند ظرفشویی ال جی دارای استحکام و کیفیت بهتری باشد. از دیگر تفاوت های این دو مدل ظرفشویی تا حدوی می توان به پنل های لمسی آن ها اشاره کرد. ظرفشویی ال جی مدل 425 دارای یک پنل لمسی عریض می باشد که کل قسمت بالایی درب را به نحوی صاف فرا گرفته است و برنامه های شستشو نیز روی ان قرار گرفته است اما پنل ظرفشویی بکو38531 مربعی شکل است و تا حدودی مورب می باشد به عبارتی دیگر یعنی صاف نیست. بر روی قسمت داخلی درب ظرفشویی 38531 یعنی زمانی که درب را باز کردید متوجه برنامه های شستشو ظرفشویی خواهید شد که درون قسمت داخلی درب تعبیه شده است. در رابطه با دستگیره های این دو مدل ظرفشویی باید گفت که تا حدودی متفاوت می باشند. دستگیره ظرفشویی ال جی مدل 425 توکار است و زیر پنل لمسی قرار گرفته است در مقابل ظرفشویی 38531 بکو نیز دارای دستگیره مخفی و توکار است و روی قسمت پنل لمسی قرار گرفته است.  


ظرفیت ظرفشویی بکو مدل 38531 و ظرفشویی ال جی مدل 425

یکی دیگر از ویژگی های مهم در انتخاب ظرفشویی ظرفیت آن ها می باشد. ظرفیت ظرفشویی 425 ال جی 14 نفره می باشد و در مقابل ظرفیت ظرفشویی 38531 بکو 15 نفره می باشد. در واقع تفاوت چندانی میان ظرفیتشان وجود ندارد و می توانند برای خانواده های پرجمعیت مناسب باشند اما ظرفشویی 38531 بکو با ظرفیت 1 نفر بیشتر توانسته است پیشی بگیرد. 


طراحی فضای داخلی ظرفشویی بکو مدل 38531 و ظرفشویی ال جی مدل 425

این دو مدل ظرفشویی از نظر طراحی فضای داخلی تفاوت چندانی با هم دیگر ندارند. ظرفشویی ال جی مدل 425 دارای 3 سبد می باشد و در مقابل ظرفشویی 38531 بکو نیز به همین شیوه دارای 3 سبد می باشد. در هر دو مدل ظرفشویی سبد بالایی مخصوص کارد و چنگال، سبد دومی مخصوص لیوان و استکان و طبقه سوم نیز مخصوص بشقاب، قابلمه و حتی دیس های بزرگ می باشد. جنس این سبد ها از استیل ضد زنگ می باشد و ماندگاری و دوام زیادی دارند. یکی از مزیت های سبد های این دو مدل ظرفشویی ریلی بودن انهاست به این معنی می توانید به راحتی قفسه ها رو عقب ببرید و جلو بیارید حتی در صورتی که اگر قفسه ها سنگین باشد به راحتی و بسیار روان قابل حرکت می باشد. همچنین قفسه و سبد های هر دو مدل ظرفشویی از قابلیت تغییر ارتفاع نیز برخوردار می باشند. 


موتور های شستشو ظرفشویی بکو مدل 38531 و ظرفشویی ال جی مدل 425

این دو مدل ظرفشویی از نظر موتور های به کار برده شده کاملا متفاوت از همدیگر می باشند. ظرفشویی ال جی 425 دارای موتور اینورتر دایرکت درایو می باشد. این موتور از بهترین موتور های بازار می باشد که فوق العاده کم مصرف، کم انرژی و کم سر و صدا می باشد و دارای عملکرد بسیار عالی می باشد همچنین ال جی آن را 10 سال گارانتی می کند. در مقابل ظرفشویی 38531 بکو دارای موتور اینورتر ProSmart می باشد. طبق گفته های شرکت بکو این موتور دارای مصرف انرژی و صدای کمی می باشد همچنین عملکرد بسیار خوبی دارد و دارای 10 سال گارانتی است. در واقع موتور هایی استفاده شده ی هر دو مدل ظرفشویی ها بسیار با کیفیت می باشند اما موتور اینورتر دایرکت درایو دارای عملکرد و کیفیتی بهتر و همچنین توانسته امتیاز بیشتری را کسب کند. در رابطه با مصرف اب باید بگوییم که ظرفشویی 425 ال جی در هر سیکل شستشو 9 لیتر آب و ظرفشویی 38531 بکو در هر سیکل شستشو 9.5 لیتر آب را مصرف خواهد کرد همچنین رده مصرف انرژی در هر دو مدل ظرفشویی برابر با ++A می باشد که فوق العاده کم مصرف است.

 

برنامه های شستشو ظرفشویی بکو مدل 38531 و ظرفشویی ال جی مدل 425

تعداد برنامه های استفاده شده در این دو مدل ظرفشویی متفاوت می باشد. ظرفشویی 425 ال جی دارای 10 برنامه شسشتو شامل شستشوهای اقتصادیECO ، متوسطNormal ، خودکارAuto ، سریعQuick ، نیم بارHalf Load ، چهارگانهQuadWash ، برنامه Rinse یا آبکشی اضافه، برنامه ویژه ظروف حساس، شستشوی بسیار داغ، شستشو با تاخیر اشاره کنیم. در مقابل ظرفشویی 38531 بکو دارای 8 برنامه می باشد که شامل برنامه Quick & Shine، برنامه Eco program یا همان اقتصادی، برنامه GlassCare یا ویژه ظروف حساس، برنامه پیش شستشو Prewash، برنامه شستشو بهداشتی INTENSIVE، برنامه شستشوی خودکار، شستشو با تاخیر و شستوی نیم بار اشاره کنیم. 


امکانات و فناوری های ظرفشویی بکو مدل 38531 و ظرفشویی ال جی مدل 425

یکی از امکانات این دو مدل ظرفشویی بکو و ال جی امکان شستشو با بخار می باشد که در هر دو مدل ظرفشویی قرار دارد و سبب درخشش ظروف و تمیزی بیشتر آن ها خواهد شد. یکی دیگر از امکانات پشتیبانی شده در هر دو مدل ظرفشویی امکان تمیز کردن محفظه داخلی ظرفشویی به صورت خودکار می باشد که بسیار کاربردی هستند. در هر دو مدل ظرفشویی وجود سیستم ضد نشتی اب تعبیه شده است که از نشتی اب جلوگیری خواهد کرد. در ظرفشویی ال جی مدل 425 امکان دانلود برنامه های شستشو جدید وجود دارد در حالی که بکو به همچین چیزی در این باره اشاره نکرده است. امکاناتی دیگر همچون تنظیم مقدار ماده شوینده و سنسور تشخیص وزن نیز در ظرفشویی ال جی به چشم می خورد. سیستم اسپری آب 4 گانه در ظرفشویی ال جی 425 سبب پاکسازی ظروف در هر جهتی که قرار گرفته باشد می شود و در ظرفشویی بکو هم نیز این امکان وجود دارد و ظروف به طور یکنواخت تمیز خواهند شد.

 


دیگر قابلیت های ظرفشویی بکو مدل 38531 و ظرفشویی ال جی مدل 425

ظرفشویی ال جی مدل 425 یک ظرفشویی هوشمند می باشد که از قابلیت های هوشمندی همچون سیستم عیب یابی هوشمند و SmartThinQ  بهره می برد که به کاربر اجازه می دهد تا بتواند خیلی سریع مشکلات را پیدا کند و آن را حل کند همچنین قابلیت SmartThinQ  در این ظرفشویی ال جی مدل 425 سبب می شود تا بتوانید تلفن خود را به دستگاه متصل کنید و به راحتی قادر به تنظیم و کنترل ظرفشویی باشید. اما در مقابل ظرفشویی بکو مدل 38531 از این قابلیت ها پشتیبانی نمی کند و ظرفشویی هوشمندی نمی باشد. یکی دیرگر از قابلیت های هر دو مدل ظرفشویی قفل کودک می باشد و به افرادی که کودک دارند خیلی مناسبه زیرا از تغییر برنامه ها توسط کودکتان جلوگیری خواهد کرد. میزان صدا در هر دو مدل ظرفشویی برابر با 44 الی 46 دسی بل می باشد که صدای فوق العاده کمی می باشد و به ندرت قابل به شنیدن صدای دستگاه در حین کار می باشید.


جمع بندی

این دو مدل ظرفشویی که در بالا به مقایسه آن ها پرداختیم هر دو دارای کیفیت بسیار خوبی می باشند. از نظر طراحی می توان گفت که تا حدودی با هم متفاوت هستند و شباهت هایی نیز با هم دارند. مهم ترین تفاوت این ظرفشویی ها در رابطه با قابلیت های هوشمند می باشد که ظرفشویی ال جی یک ظرفشویی هوشمند می باشد در حالی که ظرفشویی بکو از قابلیت های هوشمند برخوردار نمی باشد. همچنین برنامه های شستشو و موتور این ظرفشویی ها از هم متفاوت می باشد. این ظرفشویی ها از لحاظ قیمت نیز تفاوت های زیادی دارند و ظرفشویی 425 ال جی یک ظرفشویی بالارده و گرانتر می باشد.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

در حال حاظر نظری برای این مطلب ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha