مقایسه تلویزیون اولد ال جی C3 و C2

مقایسه تلویزیون اولد ال جی C3 و C2
نوشته شده توسط : یاسان کالا تاریخ انتشار :4 /اردیبهشت/ 1402

ال جی یکی از بزرگترین شرکت‌های فناوری و لوازم الکترونیکی مصرفی جهان است که از قدرت مالی خود برای تولید بهترین تلویزیون ها استفاده می کند. از بهترین تلویزیون های معروف در جهان و همچنین بهترین تلویزیون های ال جی، تلویزیون های OLED محسوب می شوند. این بار قصد مقایسه و بررسی تفاوت میان دو تلویزیون oled ال جی مدل C3 و C2 را داریم. تلویزیون C2 در واقع محصول سال 2022 تلویزیون C3 محصول سال 2023 میباشد. این تلویزیون ها از بسیاری جهات با همدیگر شباهت هایی دارند که برای درک بهتر شما تفاوت و شباهتهایشان را در رابطه با هر قسمت بررسی خواهیم کرد. در ادامه با نقد و بررسی تفاوت میان اینجا تلویزیون با ما همراه باشید

طراحی و دیزاین ظاهری تلویزیون های OLED ال جی مدل C2 و C3

از مهمترین و اولین شباهت های میان این دو تلویزیون ال جی C2 و ال جی C3 می توان به طراحی ظاهری و دیزاین آنها اشاره کرد. تلویزیون ال جی  C2 دارای فریم و قاب بی نهایت باریک می باشد که دور تا دور تلویزیون را فرا گرفته است. پایه تلویزیون ال جی  C2 به صورت مرکزی می باشد که در وسط تلویزیون قرار گرفته است و با رنگ نقره ای دیزاین شده است. در مقابل تلویزیون  ال جی C3 نیز به همین شیوه دارای قاب بسیار باریکی می باشد و همچنین پایه آن به صورت مرکزی در وسط تلویزیون همانند C2 با رنگ نقره ای قرار گرفته است‌. وقتی که از اطراف به این تلویزیون های C2 و C3 نگاه می کنید می توانید بازم متوجه شباهت بسیار زیاد میان این تلویزیون ها شوید. هر دو تلویزیون ها در واقع دارای بدنه ای نسبتا باریک در قسمت بالایی و در قسمت پایینی دارای ضخامت نسبتا بیشتری می باشند. از لحاظ طراحی قسمت پشتی نیز شاهد هیچگونه تفاوتی میان تلویزیون C2 و C3 نبودیم و از هر لحاظ شبیه به همدیگر می باشند. به طور کلی میان این دو تلویزیون C2 و C3 از لحاظ طراحی شاهد هیچ گونه تغییر و تفاوتی نبودیم. ال جی تلویزیون ال جی C3 در سال 2023 را دقیقاً همانند تلویزیون ال جی C2 در سال 2022 عرضه کرده است و تفاوتی چشمگیر و مهم را خلق نکرده است. در تصویر زیر می توانید متوجه شباهت تلویزیون C2 با C3 بشویید. 

وضوح تصاویر در تلویزیون های OLED ال جی مدل C2 و C3

ال جی در سال 2023 در واقع با ایجاد تغییرات و آپدیت های مهم سعی در رفع مشکلات تلویزیون های سال 2022 کرده است. در همین ابتدا بگیم که هر دو تلویزیون ال جی اولد C2 و C3 از لحاظ کیفیت تصویر جز تلویزیون های بالارده و بی نهایت عالی هستند اما تلویزیون ال جی C3 که محصول سال 2023 می باشد نسبت به تلویزیون ال جی C2 تا حدودی تغییرات موفقیت‌ آمیزی داشته که سبب برتری تلویزیون ال جی C3 بر C2 شده است. اولین و مهمترین تفاوت از لحاظ کیفیت تصویر که میان این دو تلویزیون خیلی چشمگیر است، میزان روشنایی می باشد که ال جی در سال 2023 به تلویزیون C3 روشنایی بیشتری اختصاص داده است و در واقع تلویزیون C3 به نسبت تلویزیون C2 دارای روشنایی بیشتری می باشد. دومین تفاوت این دو مدل تلویزیون مربوط به پردازنده آن ها می باشد. تلویزیون C2 از پردازنده Alpha 9 Gen 5 برخوردار می باشد و تلویزیون ال جی C3 به پردازنده بروز شده Alpha 9 Gen 6Alpha 9 Gen 6 مجهز شده است. آپدیت این پردازنده در تلویزیون ال جی C3 سبب شده است تا تلویزیون در ارتقاء کیفیت تصاویر به نسبت تلویزیون ال جی C2 عملکرد بهتری داشته باشد و رنگ های واقعی و دقیق تری را ارائه دهد. هر چند که تلویزیون C2 با برخورداری از پردازنده Alpha 9 Gen 5 دست کمی از C3 ندارد و عملکرد هر دو بی نظیر است اما در هر صورت پردازنده تلویزیون ال جی C3 آپدیت شده و ارتقا یافته تر از c2 عمل خواهد کرد. از نظر شباهت نیز باید گفت به هر دو تلویزیون C3 و C2 کیفیت تصویر فورکی با رزولوشن 3840x2160 اختصاص داده شده است. تلویزیون ال جی C2 با پشتیبانی از فرمت های HDR همچون Dolby vision عمق رنگ 10 بیتی که دارد می تواند رنگ های بسیار شفاف و طبیعی را ایجاد کند و کنتراست عالی را ارائه دهد. تلویزیون ال جی C3 نیز از فرمت های HDR و دالبی ویژن پشتیبانی می کند و با آن عمق رنگ 10 بیت رنگ های بسیار شفاف و زنده ای را بر روی صفحه نمایش OLED خود خواهد آورد. از لحاظ زاویه دید هر دو تلویزیون C3 و C2 دارای زاویه دید گسترده می باشند. به این معنی که از هر طرف به تلویزیون ها نگاه کنید می توانید تصاویر را بدون افت کیفیت و هیچ گونه تاری مشاهده کنید. پس در واقع از لحاظ کیفیت و وضوح تصاویر تنها تفاوت میان این تلویزیون ها وجود روشنایی بیشتر و پردازنده آپدیت شده در تلویزیون ال جی C3 می باشد.

کیفیت صدای تلویزیون های OLED ال جی مدل C2 و C3

این تلویزیون های ال جی C2 و C3 به طور کلی تجربه مشابهی را از لحاظ صدا برای کاربران ایجاد خواهند کرد. تلویزیون ال جی C2 دارای سیستم صوتی 2.2 کاناله است که متشکل از 2 بلندگوی 10 وات و 2 ووفر 10 وات می باشد و در مجموع میزان صدای 40 وات را در اختیار کاربرانش قرار خواهد داد. در مقابل تلویزیون ال جی C3 دقیقا به همین شیوه از سیستم صوتی 2.2 کاناله برخوردار می باشد که متشکل از 2 بلندگوی 10 وات و 2 ووفر 10 وات می باشد و به طور کلی میزان صدای 40  وات را به گوش مخاطب خواهد رساند. بلندگو های هر دو تلویزیون c2 و c3 از نوع Downward-Firing می باشد و قابلیت Dolby Atmos میانشان نیز مشترک می باشد که به ایجاد صدای سینمایی و مجازی می پردازد. 

درگاه های ارتباطی تلویزیون های OLED ال جی مدل C2 و C3

معمولا همه تلویزیون ها درگاه های ارتباطیشان در قسمت پشتی قرار گرفته است. تلویزیون ال جی  C2 دارای 4 پورت HDMI و همچنین 3 پورت USB می باشد. این تلویزیون در قسمت بی سیم از قابلیت اتصال به وای‌فای، بلوتوث نیز بهره می برد. در مقابل تلویزیون ال جی C3 نیز به همین شیوه دارای  4 پورت HDMI و همچنین 3 پورت USB می باشد و از قابلیت اتصال به وای‌فای، بلوتوث پشتیبانی می کند. این تلویزیون های ال جی C3 و C2 دارای خروجی صوتی دیجیتال، آنتن و lan می باشند. این تلویزیون جز تلویزیون های هوشمند محسوب می شود و دارای گیرنده دیجیتال داخلی و گیرنده دیجیتالی خارجی نیز می باشد.

قابلیت های هوشمند با webOS در تلویزیون های ال جی C3 و C2

قابلیت های هوشمند برای هر تلویزیون می تواند جزء مهمترین آپشن ها باشد. تلویزیون های ال جی C3 و C2 جز تلویزیون های هوشمند می باشند که ال جی آنها را با امکانات متفاوتی مجهز کرده است. تلویزیون های ال جی C2 C3 از سیستم عامل webOS برخوردار می باشد. تلویزیون C2 از ورژن 2022 برخوردار می باشد. این تلویزیون در واقع قابلیت های پیشرفته و متنوع را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. تلویزیون C2 در واقع دارای ریموت کنترل جادویی می باشد. این ریموت کنترل جادویی از جستجوی صوتی الکسا برخوردار می باشد که به شما این امکان را می دهد تا بتوانید به اعمال دستورات صوتی خود و جستجوی صوتی نیز بپردازید. تلویزیون ال جی C3 از ورژن 2023 که جدیدترین ورژن آن است برخوردار می باشد. در واقع این آپدیت سیستم عامل در تلویزیون ال جی C3 باعث شده است که بسیاری از اشکالات رفع شوند و همچنین رابط کاربری جذاب تری در اختیار کاربران قرار گیرد. تلویزیون ال جی C3 نیز دارای ریموت کنترل جادویی می باشد که ریموت کنترل در سال 2023 نیز آپدیت شده است و عملکرد بهتری را ارائه خواهد داد. این ریموت کنترل جادویی از جستجوی صوتی الکسا برخوردار می باشد که به شما  امکان اعمال دستورات صوتی و جستجوی صوتی را به کاربران می دهد و می تواند عملکرد قدرتمندی داشته باشد.  

قابلیت گیمینگ تلویزیون های OLED ال جی مدل C2 و C3

همان‌طور که می‌دانید این دو تلویزیون C3 و C2 اولد ال جی جز بهترین و قدرتمندترین تلویزیون های گیمینگ می باشند. در واقع میان این دو تلویزیون تفاوت آنچنانی وجود ندارد و هر دو در سطح بالایی قرار دارند. بیشترین تفاوت آنها مربوط به زمان پاسخگویی می باشد که در تلویزیون  C2 برابر با 2.4 و در تلویزیون ال جی C3 برابر با 0.1 می باشد. به این معنی که تلویزیون C3 می تواند خیلی سریع تر بازی ها را لود و اجرا کند.  پشتیبانی از HDMI 2.1، رفرش ریت متغیر (VRR)، کاهش تاخیر ورودی خودکار (ALLM)، HGIG و Premium Pro Nvidia G-Sync در هر دو تلویزیون C3 و C2 پشتیبانی می شود و می توانند عملکرد مشابهی داشته باشند. 

سخن پایانی

با توجه به مقایسه و نقد و بررسی این دو تلویزیون که در بالا انجام دادیم می توانیم متوجه شوید که کیفیت هر دو تلویزیون بی نظیر می باشد و هر دو جز تلویزیون های بالا رده ال جی می باشد. بیشترین تفاوت آنها مربوط به آپدیت سیستم عامل، پردازنده آپدیت شده  Alpha 9 Gen 6 و گیمینگ بهتر و تصویر روشن تر در تلویزیون ال جی C3 می باشد. اگر قیمت چنان برای شما اهمیت ندارد می توانید با انتخاب تلویزیون C3 از یک تلویزیون بی نقص و خارق العاده بهره مند شوید ولی اگر به دنبال خرید اقتصادی تر هستید تلویزیون C2 برای شماست و دست کمی از C3 نخواهد داشت.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

در حال حاظر نظری برای این مطلب ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha