مقایسه تلویزیون اولد ال جی مدل G3 با C3

مقایسه تلویزیون اولد ال جی مدل G3 با C3
نوشته شده توسط : یاسان کالا تاریخ انتشار :4 /شهریور/ 1402

در این قسمت قصد مقایسه و بررسی دو تا از تلویزیون های شاهکار ال جی مدل C3 و G3 را داریم. تلویزیون ال جی C3 در واقع محصول سال 2023 می باشد و تلویزیون C3 نیز محصول سال 2023 می باشد. در واقع این تلویزیون های ال جی بالارده محسوب می شوند و هیچ گونه ایرادی نیست که بتوان از این دو تلویزیون G3 و C3 گرفت و هر دو جزء تلویزیون های بسیار با کیفیت ال جی محسوب می سوند که تمامی امکانات مدنظر شما را به عنوان یک تلویزیون بالارده فراهم می کنند. اگرچه میان این تلویزیون ها شباهت های زیادی به چشم می خورد اما تفاوت هایی نیز با همدیگر دارند که در ادامه به بررسی و نقد آن ها خواهیم پرداخت.

طراحی و دیزاین تلویزیون های اولد ال جی مدل G3 و C3

این تلویزیون های ال جی از لحاظ طراحی تفاوت و شباهت هایی با همدیگر دارند. تلویزیون ال جی G3 در واقع یک تلویزیون خیلی ظریف و شیک می باشد که دارای فریم و قاب 0.6 سانتی متری در اطراف آن می باشد. این تلویزیون G3 قسمت پشتی ساده و مینیمال دارد که از فلز با حاشیه نقره ای ساخته شده است. شیارهایی برای مدیریت کابل تعیبه شده اند همچنین درگاه های ارتباطی در سمت راست قرار گرفته اند. در مقابل تلویزیون ال جی C3  نیز دارای طراحی بسیار میمینمال و خاص می باشد. فریم و قاب تلویزیون C3 نیز کاملاً باریک و 0.6 سانتی متر می باشد. قسمت پشتی تلویزیون C3 نیز ساده و ترکیبی از فلز و پلاستیک است. درگاه های ارتباطی نیز در سمت راست قرار گرفته اند.
از اصلی ترین تفاوت های این تلویزیون ها مربوط به پایه ها می باشد. تلویزیون G3 کلا بدون پایه عرضه شده زیرا یک تلویزیون هنری و مخصوص نصب بر روی دیوار است. در مقابل پایه C3 حالت مرکزی دارد و در وسط تلویزیون قرار گرفته است. این پایه قابل جداسازی می باشد و به راحتی تلویزیون C3 قابل نصب بر روی دیوار خواهد بود. تلویزیون  G3 و هم تلویزیون C3 بدنه ای خیلی باریک و ظریفی دارند. ضخامت بدنه تلویزیون ال جی G3 برابر با 2.4 سانتی متر و ضخامت بدنه تلویزیون C3 برابر با 4.5 سانتی متر می باشد. پس در واقع تلویزیون G3 باریک تر و ظریف تر می باشد. از لحاظ کیفیت ساخت هر دو تلویزیون C3 و G3 امتیاز 9 را کسب کردند که نشان از کیفیت عالی آنهاست.  در تصویر پایین می توانید متوجه شباهت های میان این دو تلویزیون C3 و G3 از لحاظ طراحی و ظاهرشان شوید. 

کیفیت و وضوح تصاویر در تلویزیون های اولد ال جی مدل G3 و C3

در واقع به طور کلی میان این دو تلویزیون از لحاظ کیفیت نمایش تصاویر شاهد تفاوت چندانی نبودیم. ال جی هر دو تلویزیون C3 و G3 را با وضوح 4k و رزولوشن روانه کرده است.  تلویزیون G3 دارای پنل WOLED می باشد که وضوح بالا و همچنین رنگ های شفاف و زنده را به نمایش خواهد گذاشت. عمق رنگ 10 بیت همراه با ورژن های HDR سبب ایجاد رنگ های بسیار طبیعی و موجود در طبیعت می شود. در مقابل تلویزیون ال جی C3 نیز به همین شیوه از کیفیت تصویر فورکی و پنل WOLED برخوردار می باشد. عمق رنگ 10 بیت و قابلیت های HDR در این تلویزیون C3 نیز به چشم می‌خورد. 
از لحاظ کنتراست هر دو تلویزیون G3 و C3 امتیاز 10 را کسب کردند و در یک سطح عمل می کنند. این تلویزیون ها کنتراست فوق العاده ای به نمایش میگذارند و شاهد رنگ های خیلی عمیق و واقعی خواهید بود. یکی از تفاوت های اصلی این تلویزیون ها مربوط به میزان روشنایی می باشد که در این دو تلویزیون C3 و G3 متفاوت می باشد.  تلویزیون C3 دارای میزان روشنایی 842 نیت می باشد در حالی که تلویزیون G3 از میزان روشنایی 2100 نیت برخوردار می باشد. به عبارتی دیگر
 تلویزیون G3 روشنایی بیشتری را به نسبت C3 ارائه خواهد داد.  همچنین  هر دو تلویزیون G3 و C3 از پردازنده مشتگرک Alpha 9 Gen 6 پشتیبانی می کنند.

کیفیت صدا در تلویزیون های اولد ال جی مدل G3 و C3

به طور کلی از لحاظ صدایی این دو تلویزیون متفاوت می باشند. تلویزیون ال جی G3 دارای میزان صدای 60 وات می باشد که متشکل از سیستم صوتی  4.2 کاناله است. در مقابل تلویزیون ال جی C3 از سیستم صوتی 2.2 کاناله بهره می برد و صدای 40 وات را به گوش مخاطبانش خواهد رساند. قابلیت های dolby atmos و دالبی دیجیتال در هر تلویزیون C3 و G3 پشتیبانی می شود که به ایجاد صدای فراگیر و همه جانبه می پردازند. امتیاز تلویزیون C3 از لحاظ صدایی کمتر از تلویزیون G3 می باشد زیرا تلویزیون G3 دارای وضوح صدا و کیفیت صدای بهتری می باشد و می تواند به صورت بهتری صدا را پردازش کند. 
 


درگاه های ارتباطی در تلویزیون های اولد ال جی مدل G3 و C3

این تلویزیون ها از لحاظ درگاه های ارتباطی کامل مشابه می باشند. تلویزیون ال جی G3 دارای 4 پورت HDMI و 3 پورت USB می باشد. در مقابل تلویزیون C3 نیز به همین شیوه دارای 4 پورت HDMI و 3 پورت USB می باشد. این درگاه های ارتباطی در واقع از اهمیت زیادی برخوردار می باشند و شما می توانید فلش ها و دیگر وسایل دیجیتالی را به تلویزیون متصل کنید. خروجی صوتی دیجیتال، آنتن و lan پورت های مشترک میان هر دو تلویزیون C3 و G3 می باشند و تفاوتی میانشان دیده نمی شود.

قابلیت های هوشمند تلویزیون های اولد ال جی مدل G3 و C3

ال جی از سیستم عامل webOS برای تلویزیون های خود بهره می برد. تلویزیون G3 از ورژن 2023 برخوردار می باشد. ریموت آن جادویی می باشد که از جستجوی صوتی الکسا و Google Assistant برخوردار می باشد که به شما این امکان را می دهد تا بتوانید به اعمال دستورات صوتی خود و جستجوی صوتی نیز بپردازید. تلویزیون G3 نیز از ورژن 2023 برخوردار می باشد. تلویزیون G3 نیز دارای ریموت کنترل جادویی می باشد. این ریموت کنترل جادویی از جستجوی صوتی الکسا برخوردار می باشد که به شما  امکان اعمال دستورات صوتی و جستجوی صوتی را به کاربران می دهد و می تواند عملکرد قدرتمندی داشته باشد. هر دو تلویزیون دارایرقابلیت های پیشرفته متنوعی هستند و به آسانی قابل استفاده هستند. به طور کلی هر دو تلویزیون G3 و C3 از لحاظ قابلیت های پیشرفته شبیه به هم عمل می کنند و تفاوتی ندارد.

قابلیت های گیمینگ تلویزیون های اولد ال جی مدل G3 و C3

همانطور که می‌دانید  هر دو تلویزیون  G3 و C3 از تلویزیون های فوق العاده قدرتمند برای بازی های ویدیویی می باشند. در واقع میان این دو تلویزیون تفاوت آنچنانی وجود ندارد و هر دو در سطح بالایی قرار دارند و از رفرش ریت 120 هرتز پشتیبانی می کنند. زمان پاسخگویی در هر دو تلویزیون C3 و G3 برابر با 1 میلی ثانیه می باشد که در کمترین زمان بازی ها را اجرا خواهد کرد. HDMI 2.1، رفرش ریت متغیر (VRR)، کاهش تاخیر ورودی خودکار (ALLM)، پشتیبانی از HGIG، FreeSync Premium Pro و  Nvidia G-Sync در هر دو تلویزیون C3 و G3 پشتیبانی می کنند. به طور کلی هر دو در سطح بالایی قرار دارند و هر نوع بازی که مدنظر شماست با آنها قابل اجرا می باشد. 

جمع بندی

با توجه به نقدی که در بالا انجام شد می توانید متوجه شوید که هر دو تلویزیون های G3 و C3 از تلویزیون های حرفه ای و بالارده ال جی می باشند. بیشتر تفاوت میان این دو تلویزیون مربوط به روشنایی بیشتر صفحه نمایش در تلویزیون G3، بدنه ظریف تر G3 و میزان صدای بلند تر در تلویزیون G3 اشاره کنیم. اگر یک تلویزیون بدون نقص و با امکانات عالی و آپدیت شده می خواهید، تلویزیون G3 بهترین گزینه می باشد و تا سالها رضایت بخش خواهد بود. در مقابل اگر تلویزیونی بالارده با قابلیت های متنوع و قیمت مناسبتر هستید تلویزیون C3 می تواند تمامی نیاز های شما رو رفع کند. 
 

 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

در حال حاظر نظری برای این مطلب ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha