مقایسه تلویزیون های شارپ DL6NX و تلویزیون پاناسونیک JX850

مقایسه تلویزیون های شارپ DL6NX و تلویزیون پاناسونیک JX850
نوشته شده توسط : یاسان کالا تاریخ انتشار :18 /دی/ 1400

خرید تلویزیون همواره یکی از پرچالش ترین خرید ها بوده است. امروزه تلویزیون های زیادی توسط برند های مختلف عرضه بازار شده اند که با ویژگی ها و قابلیت های متنوعی که دارند همواره باعث سردرگمی مشتری ها خواهند شد و نمی دانند ببین دو برند تلویزیون کدام را انتخاب کنند. در واقع ما اینبار قصد داریم دو مدل تلویزیون  از این برند هایی که به تولید تلویزیون های شیک و با کیفیت می پر دازند را معرفی کنیم. تلویزیون DL6NX شارپ و تلویزیون JX850 پاناسونیک که هر دو محصول سال 2021 می باشند و دارای قابلیت های متنوعی می باشند. با ما همراه باشید تا بتوانید با شناخت بیشتری نسبت به خرید آنها اقدام کنید.

 

طراحی فریم و صفحه نمایش تلویزیون پاناسونیک JX850 و تلویزیون شارپ DL6NX

با نگاه کلی به طراحی های این تلویزیون ها متوجه شباهت های انها خواهید شد. هر دو مدل تلویزیون از نظر فریم بسیار شبیه به هم هستند و دارای قاب بسیار بایکی می باشند که در اطراف تلویزیون ها قرار گرفته است. از آنجایی که قاب این تلویزیون ها بسیار باریک است جز تلویزیون های بدون فریم نیز می توانند محسوب شوند. در رابطه با قسمت پشتی این تلویزیون ها هر دو بسیار با کیفیت و محکم ساخته شده اند اما تلویزیون پاناسونیک JX850 توانسته در این باره امتیار بیشتری را کسب کند. قسمت پشتی تلویزیون پاناسونیک تا حدودی ساده می باشد و تلویزیون شارپ دارای خطوط عمودی برجسته بر روی بدنه آن می باشد. همچنین بدنه این دو مدل تلویزیون مشکی می باشد در قسمت پایینی هر دو مدل تلویزیون محل قرار گیری پورت ها تعبیه شده است. 


پایه تلویزیون پاناسونیک JX850 و تلویزیون شارپ DL6NX

شارپ و پاناسونیک نیز در طراحی پایه ها تا حدودی همچون یکدیگر عمل کرده اند. هر دو مدل تلویزیون دارای پایه های دو شاخه ای می باشند اما در قرار گیری آنها کمی تفاوت وجود دارد. به نظر میرسد که پایه های تلویزیون JX850 ضخیم تر از پایه های تلویزیون شارپ DL6NX می باشد. رنگ پایه های این تلویزیون ها خاکستری و مشکی می باشد همچنین فوق العاده محکم هستند که به راحتی وزن دستگاه را کنترل می کنند. 


ضخامت تلویزیون پاناسونیک JX850 و تلویزیون شارپ DL6NX

در رابطه با ضخامت این تلویزیون ها نمی توان گفت که تلویزیون های فوق العاده ظریف و باریکی هستند. هر دو مدل تلویزیون دارای بدنه ای تقریبا ضخیم می باشند. قسمت بالایی برنه آنها باریک می باشد و کم کم هر چه به سمت پایین تر یعنی محل پورت و بلند گو ها می رود ضخیم تر خواهد شد. 


وضوح تصاویر تلویزیون پاناسونیک JX850 و تلویزیون شارپ DL6NX


کیفیت نمایش تصاویر در هر دو مدل از تلویزین های شارپ و پاناسونیک برابر با 4K می باشد و قادرند تصاویر را با رزولوشن 3840X2160 به نمایش بگذارند که 4 برابر با کیفیت تر از FULL HD می باشد. تلویزیون JX850 پاناسونیک دارای فرمت های HDR که شامل HDR10 , Dolby Vision و HGL می باشد پشتیبانی می کند در حالی که تلویزیون شارپ DL6NX دارای HDR10PRO و HGL می باشد. در واقع تلویزیون پاناسونیک JX850 می تواند در رابطه با نمایش تصاویر با کنتراست بالا بهتر عمل کند. همچنین در نمایش رنگ های مشکی دارای هر دو عملکردی مشابه به همدیگر و متوسط دارند. در رابطه با نمایش رنگ های طبیعی باز هم تلویزیون پاناسونیک JX850 پیشی گرفته است و می تواند رنگ ها را بسیار نزدیک تر به واقعی به نمایش بگذارد. روشنایی صفحه نمایش این تلویزیون ها یکسان می باشند و صفحه نمایش آنها روشنایی متوسطی از خود ساطع خواهند کرد. این دو مدل تلویزیون دارای کیفیت تصاویر بسیار خوبی می باشند اما تلویزیون پاناسونیک می تواند تصاویر را با کیفیت تر و رنگ ها را واقعی تر به اشتراک بگذارد.


عملکرد تلویزیون پاناسونیک JX850 و تلویزیون شارپ DL6NX

هر دو مدل تلویزیون دارای پردازنده های Quad Core Processor 4K می باشند. این پردازنده فوق العاده عالی می باشد و سبب افزایش کیفیت تصاویر خواهد شد همچنین می تواند کیفیت تصاویر فول اچ دی را به 4K ارتقا دهد. این دو مدل تلویزیون ازلحاظ رفرش ریت و نرخ تازه سازی تصاویر عملکردی متفاوت دارند. تلویزیون شارپ DL6NX دارای رفرش ریت 120 هرتز می باشد و در مقابل تلویزیون JX850 پاناسونیک دارای رفرش ریت 60 هرتز می باشد. پس می توان گفت این تلویزیون شارپ DL6NX عملکرد بهتری در هنگام نمایش صحنه های سریع دارد و می توانند تصاویر را سریع و بدون هیچ کندی و تاری به اشتراک بگذارند همچنین این تلویزیون DL6NX شارپ می تواند گزینه ای مناسب برای بازی باشد. 


زاویه دید تلویزیون پاناسونیک JX850 و تلویزیون شارپ DL6NX

از آنجایی که پنل های استفاده شده در هر دو مدل تلویزیون IPS می باشد پس می توانند گزینه ای مناسب برای محیط های بزرگ باشند. این پنل IPS  که در این دو مدل تلویزیون تعبیه شده است سبب ارائه زاویه دید گسترده 178 درجه خواهد شد. به این معنی که از هر جهت به تلویزیون نگاه کنید تصاویر را بدون هیچ افت کیفیت مشاهده خواهید کرد.  


کیفیت صدا تلویزیون پاناسونیک JX850 و تلویزیون شارپ DL6NX

کیفیت صدا که از مهم ترین ویژگی ها می باشد در این دو مدل تلویزیون برابر با 20 وات می باشد. این دو مدل تلویزیون دارای سیستم صوتی دو کاناله می باشند که متشکل از دو بلندگوی 10 وات می باشند. قابلیت   DTS Surround Soundنیز در هر دو مدل تلویزیون وجود دارد که سبب پخش صدا به صورت همه جانبه و فراگیر خواهد شد. فناوری دالبی اتموس که در این دو مدل تلویزیون وجود دارد سبب پخش صدا به صورت سه بعدی خواهد شد. این میزان صدای 20 وات می تواند در سایز های کوچک تلویزیون گزینه ای مناسب باشد اما در سایز های بزرگ و محیط های بزرگ زیاد رضایت بخش نمی باشد پس می توانید تلویزیون را از طریق بلوتوث به ساندبار و بلند گو ها متصل کنید و از صدای بلند تری بهره ببرید. 


ورودی و خروجی تلویزیون پاناسونیک JX850 و تلویزیون شارپ DL6NX

یکی دیگر از ویژگی های مهم در تلویزیون ها درگاه های ارتباطی می باشد. می توان گفت که این تلویزیون ها از نظر درگاه های ارتباطی یکسان می باشند. تلویزیون اناسونیک JX850 دارای 3 پورت hdmi و 2 پورت  usb می باشند و تلویزیون DL6NX شارپ نیز به همین شیوه دارای 3 پورت hdmi و 2  پورت usb می باشد. با استفاده از این درگاه ها می توانید یو اس بی و حتی دیگر وسایل دیجیتالی همچون لب تاب را به تلویزیون متصل کنید. از دیگر قابلیت های این دو مدل تلویزیون می توانیم به خروجی صوتی دیجیتال، پورت شبکه LAN و ورودی آنتن اشاره کنیم. همچنین هر دو مدل تلویزیون از قابلیت اتصال به بلوتوث و وای فای برخوردار می باشند. در واقع این دو مدل تلویزیون در رابطه با درگاه های ارتباطی دارای عملکرد یکسانی می باشند. 


سیستم عامل تلویزیون پاناسونیک JX850 و تلویزیون شارپ DL6NX

شارپ و پاناسونیک برند هایی هستند که هر دو از سیستم عامل اندروید بهره می برند. ورژن تلویزیون  DL6NX شارپ ورژن 10 می باشد و تلویزیون JX850 پاناسونیک نیز ورژن 10 می باشد. هر دو مدل تلویزیون از قابلیت های Alexa و Google Assistant بهره می برند. با استفاده از آن می توانید دستورات صوتی خود را روی تلویزیون اعمال کنید که یک ویژگی بسیار کاربردی محسوب خواهد شد. این دو مدل تلویزیون از قابلیت اتصال به بلوتوث و وای فای برخوردار می باشند. ریموت کنترل هر دو مدل تلویزیون از نوع معمولی می باشد. در واقع این تلویزیون ها از نظر قابلیت های هوشمند نیز با هم مشابه هستند. 


قابلیت بازی در تلویزیون پاناسونیک JX850 و تلویزیون شارپ DL6NX

در رابطه با قابلیت های گیمینگ یکسان نمی باشند. از آنجایی که تلویزیون شارپ DL6NX دارای رفرش ریت 120 هرتز است پس می تواند به خوبی بازی های سریع را رندر و پلی کند. پاسخگویی در این تلویزیون ها نیز دارای سرع متوسطی می باشند. در کل می توان گفت تلویزیون شارپ DL6NX تلویزیونی مناسب تر برای بازی می باشد.

جمع بندی

این تلویزیون ها هر دو محصول سال 2021 می باشند که از کیفیت فوق العاده ای برخوردار هستند. شارپ و پاناسونیک این تلویزیون ها را در سایز ها مختلف عرضه بازار کرده اند و دارای طراحی تا حدودی مشابه هستند. در رابطه با کیفیت تصویر می توان گفت تلویزیون پاناسونیک JX850 دارای کیفیت تصویر و کنتراست بهتری می باشد. همچنین از نظر زاویه دید و میزان صدا و درگاه های ارتباطی با هم یکسان می باشند اما در وداقع تلویزیون شارپ DL6NX می تواند گزینه ای مناسب تر برای بازی باشد. در نهایت خرید هر کدام از تلویزیون ها به علاقه و بودجه شما بستگی خواهد داشت. 

     
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

در حال حاظر نظری برای این مطلب ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha