مقایسه یخچال های بالا پایین ال جی مدل GRM832 and GNA782

مقایسه یخچال های بالا پایین ال جی مدل  GRM832 and GNA782
نوشته شده توسط : یاسان کالا تاریخ انتشار :27 /آذر/ 1400

معرفی کلا برند ال جی 
یخچال ها از مهم ترین لوازم خانگی محسوب می شود. آشپزخانه بدون یخچال می توان گفت هیچ معنایی ندارد. ال جی از برند هایی است که هر ساله یخچال هایی جدید با سلیقه های مختلف عرضه بازار می کند. ال جی یک برند بسیار محبوب کره ای می باشد که در سال 1947 در سئول تاسیس شد. محصولات این برند در سراسر جهان به فروش می رسد و توسط کشور هایی همچون ایران، چین، مالزی و هند نیز  مونتاژ می شود کیفیت محصولاتش بسیار عالی است و از دوام بالایی برخوردار می باشند. طراحی محصولاتش نیز جدید و مدرن است. امروز ما قصد داریم دو تا از یخچال های بالا پایین ال جی مدل GN-A782 و GRM-832 را با همدیگر مقایسه کنیم تا بتوانید انتخابی مناسب داشته باشید‌. 


معرفی یخچال بالا و پایین ال جی مدل GRM-832
یخچال GRM-832 یک یخچال بالا پایین از برند ال جی می باشد که در دو رنگ زیبای نقره ای و سفید مات عرضه بازار شده است. این یخچال دو درب می باشد که قسمت بالایی آن متعلق به فریزر و قسمت پایینی آن متعلق به یخچال می باشد. بر روی درب فریزر یک پنل لمسی تعبیه شده است تا قادر به تنظیم دستگاه باشید. این یخچال GRM-832 دارای ظرفیت 28 فوت می باشد که برابر با 630 لیتر است. از نقاط قوت این یخچال می توانیم به موتور استفاده شده در آن توجه داشته باشیم که از نوع اینورتر خطی است. این موتور از بهترین موتور های موجود در بازار است. این یخچال دارای  فیلتر Hygiene fresh+ می باشد که از ورود باکتری، میکروب و بوی بد داخل یخچال جلوگیری خواهد کرد. 
این یخچال دارای 4 طبقه، 2 کشو و 3 طبقه در درب آن وجود دارد. در قسمت فریزر نیز دارای 2 طبقه و 2 طبقه دیگر در درب فریزر می باشد. ال جی در این یخچال لامپ LED قرار داده است که فضای داخلش را به خوبی روشن خواهد کرد. می توان گفت که این یخچال هوشمند است زیرا دارای سیستم عیب یابی هوشمند می باشد. بدون برفک بودن این یخچال باعث می شود که مواد غذایی بدون هیچ یخ زدگی سالم بمانند. که برای این یخچال GRM-832 ابریز و یخساز اتوماتیک تعبیه شده است. از دیگر قابلیت های این یخچال می توانیم به قفل کودک، گردش هوای چندگانه، هشدار باز ماندن درب اشاره کنیم. 


معرفی یخچال بالا و پایین ال جی مدل  GN-A782
یخچال  GN-A782 یک یخچال فوق العاده خاص و متفاوت می باشد که به صورت سه درب بالا پایین عرضه بازار شده است. درب بالایی این یخچال متعلق به فریزر و دو درب پایینی متعلق به یخچال می باشد. بر روی درب فریزر یک پنل لمسی وجود دارد که از طریق ان قادر به تنظیم دستگاه می باشید. این یخچال GN-A782 دارای در دو رنگ زیبای نقره ای براق و سفید می باشد که به سادگی با هر دکوری هماهنگ می شود‌. این یخچال 26 فوت بوده که برابر با 549 لیتر می باشد و برای یک خانواده 2 الی 3 نفره مناسب است. موتور این یخچال اینورتر خطی می باشد. یخچال  GN-A782 دارای 4 طبقه، 1 کشو و 3 طبقه در درب آن می باشد. قسمت فریزر هم نیز دارای 2 طبقه داخل فریزر و 2 طبقه در درب آن می باشد. فیلتر Hygiene fresh+ که در این یخچال تعبیه شده از بوی بد و میکروب ها جلوگیری خواهد کرد. از دیگر قابلیت های این یخچال می توان به قفسه مخصوص میوه و سبزیجات اشاره کرد که مواد غذایی درون آن سالم و با طراوات بیشتری می ماند. در این یخچال نیز لامپ LED قزار گرفته شده است که در تاریکی شب هم فضای داخل را به خوبی روشن خواهد کرد.. این یخچال از هوش مصنوعی پشتیبانی می کند و دارای سیستم عیب یاب هوشمند است. این یخچال بدون برفک می باشد و از یخ زدگی جلوگیری خواهد کرد. یکی از معایب این یخچال نبود آبریز می باشد که البته طراحی دور این دور کمبود آبریز را جبران کرده است.


طراحی و دیزاین یخچال های GN-A782 و GRM-832 
با نگاه کردن به طراحی این یخچال ها به این نتیجه میرسیم که ال جی ان ها را تا کمی متفاوت از همدیگر طراحی کرده است. یخچال GRM-832 دارای طراحی دو درب می باشد که قسمت بالایی فریزر و قسمت پایینی متعلق به یخچال می باشد اما یخچال GN-A782 دارای طراحی خاص و جدیدی می باشد که چشم ها را به سوی خود سوق خواهد داد. این یخچال دارای سه درب می باشد و به صورت دور این دور طراحی شده است یعنی درب بالایی متعلق به فریزر و دو درب پایینی متعلق به یخچال می باشد به این گونه که بر روی درب یخچال یک درب کوچک دیگر وجود دارد تا از طریق آن دسترسی سریع تری به مواد غذایی داشته باشید. یکی دیگر از تفاوت های انها محفظه آبریز می باشد. یخچال GRM-832 دارای آبریز بر روی بدنه یخچال می باشد اما یخچال GN-A782 از ان برخوردار نمی باشد. با بررسی این یخچال ها از جهات دیگر همچون رنگ ها، ارتفاع، جنس بدنه و پنل لمسی بر روی بدنه فریزر کاملا شبیه می باشند و هیچ تفاوتی با هم دیگر ندارند. 


فضای داخلی های GN-A782 و GRM-832
این دو مدل یخچال تفاوت چندانی با همدیگر ندارند. یخچال GN-A782 دارای 4 طبقه، 1 کشو و 3 طبقه در درب آن می باشد یخچال GRM-832 نیز به همین شیوه دارای 4 طبقه، 2 کشو و 3 طبقه در درب ان می باشد یعنی تفاوت انها فقط در یک کشو می باشد. این دو مدل یخچال هر دو دارای لامپ های LED می باشند که فضای داخل یخچال را روشن خواهد کرد. داخل هر دو مدل یخچال جعبه های یخ متحرک نیز وجود دارد.

 

موتور های GN-A782 و GRM-832
این دو مدل یخچال از نظر موتور ها هیچ گونه تفاوتی با هم دیگر ندارند و عملکردی مشابه با هم دیگر را دارند. موتور هر دو مدل یخچال ها اینورتر خطی می باشد. این موتور فوق العاده کم صدا می باشد و مصرف انرژی بسیار پایینی دارد همچنین این موتور ها دارای  10 سال گارانتی می باشند. 

ظرفیت یخچال های ال جی GN-A782 و GRM-832
این دو مدل یخچال ال جی ظرفیت متفاوتی با هم دیگر دارند. یخچال GRM-832 دارای ظرفیت 28 فوت است که برابر به 630 لیتر می باشد. یخچال GN-A782 دارای 26 فوت است که برابر با 549 لیتر می باشد پس به این نتیجه میرسیم که ظرفیت یخچال GRM-832  بیشتر می باشد و می تواند برای خانواده هایی که مصرف محصولات بیشتری دارند، مناسب است. 


قابلیت و امکانات یخچال های ال جی GN-A782 و GRM-832 
این دو مدل یخچال های ال جی از نظر امکانات و قابلیت ها می توان گفت که تفاوت چندانی با هم ندارند اما نمی توان گفت که کاملا مشابه هستند. قابلیت هایی همچون:  Express Freeze، DOOR Cooling+ ،Multi Air Flow، Fresh 0 Zone و Hygiene fresh+ در هر دو مدل یخچال دیده می شود. تنها تفاوت های آنها سیستم آبریز می باشد که در یخچال GN-A782 وجود ندارد. قابلیت Smart Diagnosis نیز در هر دو مدل یخچال وجود دارد که از طریق ان می توانید مشکلات یخچال را سریع حل کنید.

 
خرید کدوم یخچال پیشنهاد می شود؟ 
در رابطه با کیفیت این یخچالها باید بگوییم که عملکرد مشابه با همدیگری دارند. تفاوت این یخچال ها در ظرفیت آنها می باشد که یخچال GRM-832 با ظرفیت 630 لیتر می تواند گزینه مناسب تر برای خانواده های پر مصرف تر باشد. از نظر طراحی نیز باید بگوییم که یخچال GN-A782 به صورت مدرن تر و خاص تری طراحی شده است زیرا که دارای طراحی دور این دور می باشد و می توانید بدون باز کردن کامل یخچال دسترسی به مواد غذایی داشته باشید همچنین محفظه آبریز بر روی بدنه این یخچال دیده نمی شود. پس باید بگوییم کیفیت این یخچال ها در یک سطح می باشد اما اگر مصرف مواد غذای بیشتری دارید یخچال GRM-832 می تواند گزینه مناسب تری باشد و اگر یخچالی با طراحی مدرن و خاص را در نظر دارید یخچال GN-A782 بهترین گزینه است.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

در حال حاظر نظری برای این مطلب ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha