مقایسه تلویزیون های هایسنس مدل A62G و توشیبا مدل U5965

مقایسه تلویزیون های هایسنس مدل A62G و توشیبا مدل U5965
نوشته شده توسط : یاسان کالا تاریخ انتشار :10 /بهمن/ 1400

تلویزیون های برند توشیبا و هایسنس از تلویزیون های محبوب در بین مردم محسوب می شوند. این برند ها سالهای طولانی می باشد در حوزه تولید لوازم خانگی و تلویزیون ها فعالیت می کنند از این رو در بین مردم از معروفیت و اعتبار زیادی برخوردار می باشند. در واقع اینبار قصد داریم تلویزیونی از برند توشیبا مدل U5965 و تلویزیون هایسنس مدل A62G را معرفی کنیم. این دو تلویزیون همچون تلویزیون های برند های دیگر از کیفیت عالی برخودار می باشند در ادامه مطالب به آن توضیح بیشتر آن ها خواهیم پرداخت. 

طراحی و صفحه نمایش تلویزیون توشیبا مدل U5965 و تلویزیون هایسنس مدل A62G

این دو مدل تلویزیون جز تلویزیون های تخت محسوب می شوند. با نگاه کردن به صفحه نمایش این دو مدل تلویزیون به این نتیجه میرسیم که هر دو تا از نظر طراحی صفحه نمایش شباهت زیادی به هم دیگر دارند. این دو مدل تلویزیون دارای صفحه نمایشی باریک می باشند که در اطراف قاب این تلویزیون ها قرار گرفته است. رنگ این فریم هر دو برند تلویزیون مشکی می باشد که سبب جذابیت بیشتر صفحه نمایش این دو مدل تلویزیون شده است.


قسمت پشتی تلویزیون توشیبا مدل U5965 و تلویزیون هایسنس مدل A62G

این دو مدل تلویزیون از نظر قسمت پشتی تا حدودی با هم دیگر مشابه هستند. هر دو مدل تلویزیون دارای قسمت پشتی به رنگ مشکی می باشند که فوق العاده عامه پسند و ساده می باشد. قسمت پشتی تلویزیون توشیبا ساده می باشد و دارای کمی برجستگی می باشد در مقابل تلویزیون هایسنس مدل A62G دارای بدنه ای با جزئیات بیشتر و یک مربع فرو رفته می باشد. همچنین پورت های ورودی و خروجی هر دو مدل تلویزیون در قسمت پشتی و راست تلویزیون ها قرار گرفته شده است که هم سبب دسترسی سریع تر و مرتب تر بودن فضای جلوی دستگاه خواهد شد. 


پایه های تلویزیون توشیبا مدل U5965 و تلویزیون هایسنس مدل A62G

این دو مدل تلویزیون دارای پایه های تا حدود متفاوتی می باشند. هر دو در واقع پایه هایشان دو شاخه ای می باشند اما تلویزیون هایسنس دارای پایه های برجسته دو شاخه ای است در مقابل پایه های تلویزیون توشیبا یک حالت دو شاخه خمیده دارد که تا حدودی تخت است. یکی دیگر از تفاوت هایشان رنگشان می باشد که تلویزیون هایسنس دارای پایه های مشکی و تلویزیون توشیبا U5965دارای پایه های طوسی می باشد. در واقع پایه های هر دو مدل تلویزیون فوق العاده محکم می باشد

 

ضخامت تلویزیون توشیبا مدل U5965 و تلویزیون هایسنس مدل A62G

این تلویزیون ها جز تلویزیون های باریک محسوب نمی شوند و می توان گفت تا حدودی دارای ضخامت بدنه ای می باشند. با نگاه کردن دقیق تر به بدنه این تلویزیون ها متوجه می شوید که تا حدودی ممکن است تلویزیون هایسنس تلویزیون باریک تری باشد و از جذابیت بیشتری برخوردار می باشد.


وضوح و کیفیت تصاویر در تلویزیون توشیبا مدل U5965 و تلویزیون هایسنس مدل A62G

وضوح و کیفیت تصاویر از اصلی ترین و مهم ترین ویژگی های هر تلویزیونی می باشد. در واقع هر دو مدل تلویزیون با کیفیت تصویر 4K عرضه بازار شده اند. این کیفیت تصویر 4K فوق العاده عالی عمل می کند. هر دو مدل تلویزیون از قابلیت های HDR برخوردار می باشند که سبب افزایش کنتراست تصاویر خواهند شد و سبب می شود تا تصاویر را با کیفیت بهتری مشاهده کنید. این دو مدل تلویزیون از نظر پنل ها تا حدودی متفاوت می باشند زیرا تلویزیون هایسنس دارای پنل VA می باشد و در مقابل تلویزیون توشیبا U5965 دارای پنل RGB می باشد. این پنل ها هر دو می توانند تصاویر را نزدیگ به واقعی تر و رنگ ها را عمیق تر به نمایش بگذارند. این دو مدل تلویزیون در نمایش رنگ ها همچون همدیگر عمل می کنند. و می توانند طیف وسیعی از رنگ ها را به نمایش بگذارند. یکی دیگر از تفاوت های این دو مدل تلویزیون میزان روشنایی صفحه نمایش آن می باشد که می توان گفت تلویزیون هایسنس تا حدودی امتیاز بیشتری را کسب کر ه است و می توانید روشنایی بیشتری را از خود ساطع کند.  پس به طور کلی هر دو مدل تلویزیون دارای کیفیت تصویر بسیار خوبی می باشند اما تا حدودی تلویزیون هایسنس رضایت بیشتری کسب کرده است. 


عملکرد و کارایی تلویزیون توشیبا مدل U5965 و تلویزیون هایسنس مدل A62G

این دو مدل تلویزیون از نظر پردازنده با هم متفاوت هستند زیرا دارای پردازنده های متفاوتی می باشند. پردازنده تلویزیون توشیبا از نوع K Cevo Engine4 می باشد در مقابل تلویزیون هایسنس دارای پردازنده چهار هسته ای می باشد. در واقع نمی توان گفت کدام یک بهتر می باشد زیرا هر کدام از پردازنده ها متعلق به برند و تلویزیون خود می باشند اما به طور کلی هر دو پردازنده فوق العاده قدرتمند می باشند و تاثیر مستقیمی بر روی بهبود و کیفیت صدا و تصویر خواهند گذاشت. یکی دیگر از عوامل موثر بر عملکرد تلویزیون ها رفرش ریت آن ها می باشد. هر دو مدل تلویزیون دارای رفرش ریت 60 هرتر می باشند. این رفرش ریت عملکرد متوسط رو به خوبی را ارئه خواهند داد. این رفرش ریت سبب می شود تا تلویزیون در هنگام پخش صحنه های سریع بدون هیچ کندی تاری عمل کند. به طور کلیی این دو مدل تلویزیون عملکردی مشابه به همدیگر دارند.

 

زاویه دید تلویزیون توشیبا مدل U5965 و تلویزیون هایسنس مدل A62G

یکی دیگر از عوامل مهم، زاویه دی می باشد. این دو مدل تلویزیون دارای زاویه دید گسترده می باشند. این زاویه دید گسترده به این معنی می باشد که از هر جهت از خانه به تلویزیون نگاه کنید، تصاویر را بدون هیچ افت کیفیتی مشاهده خواهید کرد. پس در واقع می توان گفت این تلویزیون ها برای خانه ها و محیط های بزرگ می توانند مناسب باشند.


کیفیت صدا در تلویزیون توشیبا مدل U5965 و تلویزیون هایسنس مدل A62G

این دو مدل تلویزیون از نظر صدا تفاوتی با هم دیگر ندارند. هر دو مدل تلویزیون دارای میزان صدای 20 وات می باشند که متشکل از دو بلند گوی 10 وات می باشد. بلند گو های هر دو مدل تلویزیون از نوع Down Firing می باشند. از قابلیت های مشترک صئتی بین این دو مدل تلویزیون می توانیم به قابلیت دالبی دیجیتال اشاره کنیم. این قابلیت سبب افزایش کیفیت صدا در این دو مدل تلویزیون خواهد شد. همچنین قابلیت DTS TruSurround نیز که در هر دو مدل تلویزیون پشتیبانی خواهد شد سبب ایجاد صدایی فراگیر و همه جانبه خواهد شد. پس در واقع از نظر صدا تفاوتی با همدیگر ندارند. 

 

درگاه های ارتباطی تلویزیون توشیبا مدل U5965 و تلویزیون هایسنس مدل A62G

تلویزیون هایسنس دارای 4 پورت HDMI و 2 پورت USB می باشد در مقابل تلویزیون توشیبا دارای 3 پورت HDMI  و 2 پورت USB  می باشد. تلویزیون توشیبا دارای کامپوننت، کامپوزیت، خروجی صوتی دیجیتال و ورودی RF اشاره کنیم. در مقابل تلویزیون هایسنس دارای کامپوننت، کامپوزیت، پورت LAN و ورودی دیجیتال می باشد. همچنین این تلویزیون ها از قابلیت اتصال به بلوتوث و وای فای برخوردارر می باشند.

 

سیستم عامل تلویزیون توشیبا مدل U5965 و تلویزیون هایسنس مدل A62G

سیستم عامل این دو مدل تلویزیون از همدیگر متفاوت می باشد. تلویزیون هایسنس دارای سیستم عامل VIDAA می باشد و تلویزیون توشیبا دارای سیستم عامل Toshiba Portal می باشد. در واقع این سیستم عامل ها هوشمند می باشند و دارای قابلیت های هوشمندی هستند اما در واقع سیستم عامل VIDAA در بین مردم از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد. به وسیله این سیستم عامل ها دسترسی به شبکه های جهانی همچون یوتیوب و نتفلیکس را به کاربران خود می دهند. در واقع تفاوت این دو مدل تلویزیون فقط در سیستم عامل آن ها می باشد که باعث می شود تلویزیون هایسنس محبوبیت بیتشری داشته باشد. 

 

جمع بندی
این دو مدل تلویزیون از تلویزیون های با کیفیت برند های هایسنس و توشیبا می باشند. تلویزیون هایسنس محصول سال 2021 و تلویزیون توشیبا محصول سال 2020 می باشد. در واقع این تلویزیون ها دارای طراحی بسیار شیکی می باشند همانطور که اشاره کردیم تا حدودی به هم مشابه هستند و از نظر کیفیت ساخت می توان گفت در یک حد می باشند. این دو تلویزیون نیز دارای کیفیت تصویر 4K می باشند و به وسیله قابلیت های دیگر هوشمند تصاویر را بسیار واضح و شفاف به نمایش می گذارند. این دو مدل تلویزیون گزینه ای مناسب برای سالن های بزرگ می باشند زیرا از زاویه دید گسترده ای برخوردار می باشند. همچنین این تلویزیون ها هوشمند می باشند و از قابلیت های هوشمندی بهره می برند. به طور کلی این تلویزیون ها دارای کیفیت خوبی می باشند و با توجه به کیفیتشان قیمت مناسبی دارند. 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

در حال حاظر نظری برای این مطلب ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha