مقایسه تلویزیون های هایسنس A7120F و فیلیپس PUS7906

مقایسه تلویزیون های هایسنس A7120F و فیلیپس PUS7906
نوشته شده توسط : یاسان کالا تاریخ انتشار :3 /بهمن/ 1400

دو تا از بهترین برند های موجود در بازار برند هایسنس و فیلیپس می باشد. این دو برند از تولید کنندگان تلویزیون های بسیار با کیفت و شیک می باشند. اینبار ما قصد داریم دو تا از تلویزیون های هایسنس مدل A7120 و فیلیپس مدل PUS7906 را به شما معرفی کنیم. این دو مدل تلویزیون از سری محصولات جدید این دو برند می باشند که از طراحی بسیار شیک و زیبایی برخوردار می باشند. اگر قصد خرید تلویزیون هایسنس یا فیلیپس را دارید در ادامه با ما همراه باشید.

 

طراحی صفحه نمایش تلویزیون های هایسنس مدل A7120 و فیلیپس مدل PUS7906

در ابتدا باید گفت هر دو مدل تلویزیون از طراحی تختی برخوردار می باشند. با نگاه کردن به طراحی صفحه نمایش این دو مدل تلویزیون متوجه خواهید شد که این دو مدل تلویزیون بسیار شبیه به همدیگر می باشند. هر دو مدل تلویزیون دارای فریم و قاب بسیار باریکی می باشند که در اطراف تلویزیون قرار گرفته اند البته فریم قسمت پایینی این تلویزیون ها کمی پهن تر به نسبت دیگر جاهای این دو مدل تلویزیون می باشند. این تلویزیون ها را حتی می توان جز تلویزیون های بدون فریم در نظر گرفت. به طور کلی شما هیچ گونه تفاوتی میان فریم و صفحه نمایش آنها پیدا نخواهید کرد.


قسمت پشتی تلویزیون های هایسنس مدل A7120 و فیلیپس مدل PUS7906

این دو مدل تلویزیون از نظر قسمت پشتی دارای جزئیات زیادی می باشند. با نگاه به قسمت پشتی این دو مدل تلویزیون متوجه خواهید شد که ساده نمی باشند و دارای طراحی شلوغی می باشند. قسمت پشتی هایسنس دارای شیارها و برجستگی های عمودی شکلی می باشد و تلویزیون فیلیپس نیز دارای بدنه ای با شیار های متفاوتی می باشند که طراحی این تلویزیون ها را متفاوت کرده اند. رنگ بدنه هر دو مدل تلویزیون ها مشکی می باشد و در قسمت پایینی محل پورت ها قرار گرفته است.


پایه های تلویزیون های هایسنس مدل A7120 و فیلیپس مدل PUS7906

در واقع می توان گفت پایه های این دو مدل تلویزیون تا حدودی با هم دیگر مشابه هستند. تلویزیون A7120 هایسنس دارای پایه های دو شاخه ای می باشد که در اطراف تلویزیون قرار می گیرند در مقابل تلویزیون فیلیپس نیز دارای پایه های دو شاخه ای است اما با این تفاوت که پایه های تلویزیون فیلپس تخت می باشند.  هر دو مدل پایه ها مشکی رنگ می باشند و از استحکام بسیار زیادی بهره می برند که به راحتی وزن تلویزیون ها را تحمل خواهند کرد. همچنین از قابلیت نصب بروی دیوار برخوردار می باشند. 


ضخامت تلویزیون های هایسنس مدل A7120 و فیلیپس مدل PUS7906

این دو مدل تلویزیون جز تلویزیون های باریک و ظریف محسوب نخواهند شد زیرا از بدنه ای ضخیم برخوردار می باشند. در واقع با نگاه کردن به هر دو مدل تلویزیون متوجه خواهید شد هر دو به یک اندازه  ضخیم می باشد اما ممکن است تا حدودی تلویزیون PUS7906 فیلیپس باریک تر باشد اما چندان آشکار نمی باشد. پس می توان گفت تفاوت چندانی در این باره با هم دیگر ندارند و هایسنس و فیلیپس شبیه به همدیگر عمل کرده اند.


وضوح و کیفیت تصاویر در تلویزیون های هایسنس مدل A7120 و فیلیپس مدل PUS7906

هر دو مدل تلویزیون ها از سری محصولات خوش ساخت برند هایسنس و فیلیپس محسوب می شوند. کیفیت تصویر هر دو مدل تلویزیون های 4K می باشند که قادر است تصاویر را 4 برابر با کیفیت تر از فول اچ دی به نمایش بگذارد. هر دو مدل تلویزیون ها از قابلیت های HDR که شامل Dolby Vision، HDR10 و  HLGمی باشند برخوردار هستند. این قابلیت HDR باعث می شود تا تصاویر را با کنتراست بالایی مشاهده کنید. این تلویزیون های با توجه به پنل VA نیز سبب می شود تا کنتراست بسیار خوبی را ارائه می دهند. در رابطه با نمایش رنگ مشکی با عمق زیاد باید گفت که در حد متوسط می باشند. این دو مدل تلویزیون هایسنس و فیلیپس دارای محدوده رنگی بسیار بالایی می باشند و قادر هستند رنگ ها را بسیار طبیعی و نزدیک به واقعیت به نمایش بگذارند. یکی از تفاوت های این دو مدل تلویزیون در میزان روشنایی می باشد که تا حدودی فیلیپس روشنایی بهتری را در محیط های تاریک ارائه خواهد داد. به طور کلی باید گفت کیفیت تصویر در هر دو مدل تلویزیون یکسان می باشند و هر دو دارای کیفیت خوبی می باشند. 


عملکرد و کارایی تصاویر در تلویزیون های هایسنس مدل A7120 و فیلیپس مدل PUS7906

از عوامل موثر در عملکرد یک تلویزیون پردازنده های آن ها می باشد. تلویزیون فیلیپس دارای پردازشگر Pixel Precise Ultra HD و پردازنده تلویزیون هایسنس از نوع چهار هسته ای می باشد. هر دو پردازنده قدرتمند می باشد و دارای عملکردی بسیار خوبی می باشند همچنین این پردازنده ها از قابلیت ارتقای تصاویر برخوردار می باشند و تصاویری که کیفیت فول اچ دی دارند را به فور کی ارتقا می دهند. یکی دیگر از عوامل مهم در عملکرد تلویزیون ها رفرش ریت آن ها می باشد. رفرش ریت هر دو مدل از تلویزیون های هایسنس و فیلیپس 60 هرتز می باشد. این رفرش ریت 60 هرتز می تواند عملکردی متوسطی را ارئه دهد و در هنگام اجرای صحنه های سریع همچون بازی های ویدئویی صحنه ها را تا حدی بدون کندی به اجرا می گذارند.

زاویه دید تلویزیون های هایسنس مدل A7120 و فیلیپس مدل PUS7906

این تلویزیون ها دارای زاویه دید 178 درجه می باشند و به این معنی کهاز هر جهت از خانه به ان نگاه کنید می توانید تصاویر را بدون هیچ افت کیفیتی مشاهده کنید. از این رو می توان گفت که مناسب برای فضا های بزرگ می باشند.


کیفیت صدا تلویزیون های هایسنس مدل A7120 و فیلیپس مدل PUS7906

صدا یکی از مهم ترین عوامل در یک تلویزیون می باشد. میزان صدا در هر دو مدل تلویزیون ها برابر می باشد. تلویزیون هایسنس دارای میزان صدای 20 وات می باشد که متشکل از دو بلندگوی 10 وات است و تلویزیون فیلیپس نیز به همین شیوه  دارای میزان صدای 20 وات است که دارای دو بلند گوی 10 وات است. از قابلیت های مشترک این دو مدل تلویزیون می توانیم به دالبی اتموس اشاره کنیم که به صدای فراگیر و همه جانبه کمک می کند. پس در واقع این دو مدل تلویزیون از لحاظ کیفیت و میزان صدا تفاوتی با هم دیگر ندارند. 


درگاه ارتباطی تلویزیون های هایسنس مدل A7120 و فیلیپس مدل PUS7906

تلویزیون فیلیپس PUS7906 دارای 4 پورت HDMI و 2 پورت USB می باشد در مقابل تلویزیون هایسنس A7120 دارای 3 پورت HDMI و 2 پورت USB می باشد. از دیگر پورت های مشترک میان این دو مدل تلویزیون می توان به پورت خروجی صوتی دیجیتال، پورت شبکه   LANو ورودی آنتن می باشند. همچنین از قابلیت اتصال به بلوتوث و وای فای برخوردار می باشند.


سیستم عامل تلویزیون های هایسنس مدل A7120 و فیلیپس مدل PUS7906

از مهم ترین تفاوت های این دو مدل تلویزیون سیستم عاملشان می باشد که هر کدام از برند ها سیستم عاملی را به تلویزیون های خود اختصاص داده است. تلویزیون فیلیپس PUS7906 دارای سیستم عامل اندروید می باشد و در مقابل تلویزیون هایسنس A7120 دارای سیستم عامل ویدا می باشد. هر دو سیستم عامل رابط کاربری جذابی دارند اما استفاده از سیستم عامل اندروید در بین مردم طرفدار بیشتری  دارد. این دو مدل سیستم عامل به کااربران خود امکان دسترسی به شبکه های اجتماعی همچون یوتیوب و نتفلیکس را خواهند داد. این تلویزیون ها امکان جستجوی صوتی و اعمال دستورات صوتی را به کاربران خود خواهد داد.


قابلیت بازی تلویزیون های هایسنس مدل A7120 و فیلیپس مدل PUS7906

در واقع این تلویزیون ها دارای پردازنده قدرتمندی می باشند و شاید بیشتر افراد از آنها به عنوان گزینه ای برای بازی انتخاب کنند در واقع این تلویزیون ها از آنجایی که دارای رفرش ریت 60 هرتز می باشند پس نمی توانند بازی های خیلی سریع را به خوبی پشتیبانی کنند و اما زا انجایی که تلویزیون فیلیپس به قابلیت های پیشرفته مجهز شده است تا حدودی بهتر می تواند از پس بازی های سریع بر آید.


جمع بندی

این دو مدل تلویزیون هایسنس و فیلیپس از سری محصولات میان رده این برند ها می باشد که کیفیت قابل قبولی دارند. این دو مدل تلویزیون از نظر طراحی شباهت زیادی به هم دارند و همچنین کیفیت تصاویر آن ها نیز شبیه به همدیگر می باشد در رابطه با سیستم عامل هایشان هر دو متفاوت است. پس به طور کلی باید گفت که هر دو چه از لحاظ کیفیت و چه از لحاظ طراحی و دیزاین بسیار شبیه به همدیگر می باشند و خرید و انتخاب هر کدام به سلیقه شما بستگی خواهد داشت. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

در حال حاظر نظری برای این مطلب ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha