مقایسه ظرفشویی 512 ال جی و ظرفشویی 5050 سامسونگ

مقایسه ظرفشویی 512 ال جی و ظرفشویی 5050 سامسونگ
نوشته شده توسط : یاسان کالاتاریخ انتشار :1 /دی/ 1400

ال جی و سامسونگ از اصلی ترین رقیب های همدیگر محسوب می شوند که هر ساله جدید ترین محصولاتشان را عرضه بازار می کنند. یکی از محصولات پرفروش این دو برند ظرفشویی ها هستند که از کیفیت خوبی برخوردار هستند و می توان گفت که برای بیشتر افراد جز لوازم خانگی های ضروری محسوب می شود. در این مقاله قصد داریم ظرفشویی 512 ال جی و 5050 سامسونگ را با هم مقایسه کنیم و تا با شناخت بیشتری نسبت به خرید انها اقدام کنید. 


طراحی ظاهری ظرفشویی ال جی 512 و ظرفشویی سامسونگ 5050

در واقع می توان گفت این دو مدل ظرفشویی از طراحی بسیار شیک و مدرنی برخوردار هستند اما با نگاه کردن به آن ها متوجه خواهید شد که تفاوت هایی با هم دارند. یکی از اصلی ترین تفاوت آنها در بخش طراحی پنل های لمسی می باشد. ظرفشویی 512 ال جی دارای یک پنل LED  لمسی می باشد که قسمت بالایی درب ظرفشویی را پوشش داده است و می توان گفت که پنل عریضی می باشد اما ظرفشویی سامسونگ 5050 دارای پنل LED  لمسی مستطیل شکلی بر روی قسمت بالایی درب می باشد که از پهنای زیادی برخوردار نیست و در واقع در وسط قسمت بالایی درب ظرفشویی قرار گرفته است. بر روی درب هر دو مدل ظرفشویی دستگیره ای وجود دارد که از طریق آن می توانید به راحتی درب ظرفشویی را ه صورت 90 درجهباز و بسته کنید. ای دو مدل ظرفشویی ال جی 512 و ظرفشویی سامسونگ 5050 در رنگ های سفید و نقره ای عرضه بازار شده اند که می توانید با توجه به سلیقه خود رنگ مدنظر را خریداری کنید. جنس بدنه هر دو مدل ظرفشویی استیل ضد زنگ می باشد و از کیفیت خوبی برخوردار هستند اما ظرفشویی ال جی 512 توانسته امتیاز بیشتری را کسب کند.


طراحی داخلی ظرفشویی ال جی 512 و ظرفشویی سامسونگ 5050

ظرفیت از اصلی ترین نکات می باشد. ظرفشویی 512 ال جی دارای ظرفیت 14 نفره و ظرفشویی 5050 سامسونگ دارای ظرفیت 13 نفره می باشد. هر دو مدل ظرفشویی دارای دو طبقه می باشند. طبقه بالا در هر دو مدل ظرفشویی متعلق به لیوان و ظروف غذا خوری می باشد و طبقه پایین نیز متعلق به قابلمه های بزرگ و دیس ها می باشد. جنس این قفسه های هر دو مدل ظرفشویی از استیل ضد زنگ می باشد که از استحکام زیادی برخوردار می باشند. قفسه های هر دو مدل ظرفشویی از قابلیت تنظیم ارتفاع برخوردار می باشند که به شما این امکان را خواهد داد تا با توجه به اندازه وسایل، ارتفاع آن را تنظیم کنید. 


موتور شستشو ظرفشویی ال جی 512 و ظرفشویی سامسونگ 5050

موتور ها از مهم ترین ویژگی ها محسوب می شوند. موتور این دو مدل ظرفشویی ال جی از نوع اینورتر می باشد. این موتور ها فوق العاده کیفیت خوبی دارند و از ماندگاری زیادی برخوردار می باشد و دارای طول عمر 10 سال می باشند. در کل می توان گفت که عملکرد این دو دستگاه شبیه به هم می باشد.


برنامه های شستشو ظرفشویی ال جی 512 و ظرفشویی سامسونگ 5050

برنامه های شستشو در این دو مدل ظرفشویی متفاوت می باشد. ظرفشویی 512 ال جی دارای 9 برنامه شستشو و ظرفشویی 5050 سامسونگ دارای 6 برنامه شستشو می باشد. برنامه های شستشو ال جی شامل Eco اقتصادی، شستشوی ظروف حساس Intensive، Delicate فشرده شده، Express سریع، Pre Wash، Half Load نیم شور، sanitize بهداشتی، Dealy Start با تاخیر و خودکار Auto می باشد در حالی که ظرفشویی سامسونگ شامل 6 برنامه Eco، Intensive، Delicate، Express، Pre Wash، Auto می باشد. معمولا هر چه تعداد برنامه های شستشو بیشتر باشد ظرفشویی عملکرد بهتری را ارئه خواهد داد و در این باره ظرفشویی ال جی با 9 برنامه شستشو می تواند عملکرد بهتری داشته باشد.


قابلیت های هوشمند ظرفشویی ال جی 512 و ظرفشویی سامسونگ 5050

در رابطه با هوشمند بودن این دو مدل ظرفشویی باید بگوییم که ظرفشویی 512 ال جی یک ظرفشویی هوشمند می باشد و از قابلیت سیستم عیب یابی هوشمند و همچنین اتصال به وای فای برخوردار می باشد در حالی که ظرفشویی 5050 سامسونگ هوشمند نمی باشد و از این قابلت ها برخوردار نیست. پس می توان گفت که ظرفشویی 512 ال جی یک ظرفشویی هوشمند می باشد و به نسبت ظرفشویی 5050 سامسونگ عملکردی بهتر دارد. 


امکانات ظرفشویی ال جی 512 و ظرفشویی سامسونگ 5050

ظرفشویی ال جی در هر در هر سیکل شستشو 9 لیتر اب و ظرفشویی سامسونگ در هر سیکل 12 لیتر اب را مصرف می کند که می توان گفت ظرفشویی 5050 سامسونگ ظرفشویی پر مصرف تری به نسبت ظرفشویی 512 ال جی می باشد. هر دو مدل ظرفشوییی از شستشو با بخار بهره می برند که سبب پاکسازی بیشتر ظروف خواهد شد. میزان صدای تولید در هر دو مدل ظرفشویی 46 دسی بل می باشد که صدای کمی می باشد. یکی دیگر از قابلیت های موجود در هر دو مدل ظرفشویی قفل کودک می باشد که از تغییر تنظیمات توسط کودکتان جلوگیری خواهد کرد. کلاس مصرف انرژی در هر دو مدل ظرفشویی A++ می باشد و این می تواند به دلیل موتور اینورتر باشد که در هر دو مدل ظرفشویی استفاده شده است. 


جمع بندی

همانطور که اشاره کردیم سامسونگ و ال جی از بهترین تولید کننده های مصولات خانگی هستند. این دو مدل ظرفشویی ال جی 512 و ظرفشویی سامسونگ 5050 هر دو از نظر طراحی می توان گفت شباهت زیادی به هم دارند و در ساخت آن ها از بهترین قطعات استفاده شده است اما از نظر عملکرد، کارایی متفاوتی با هم دیگر دارند. ظرفشویی ال جی دارای ظرفیت 14 نفره و ظرفشویی سامسونگ دارای ظرفیت 13 نفره است. از لحاظ هوشمند بودن باید بگوییم که ظرفشویی 512 ال جی ظرفشویی هوشمندی می باشد اما ظرفشویی 5050 سامسونگ هوشمند نمی باشد. در رابطه با برنامه های شستشو بازم ظرفشویی 512 ال جی دارای برنامه های بیشتری می باشد. در کل می توانیم بگوییم اگر ظرفشویی با قیمت مناسب تر و کیفیت خوب می خواهید ظرفشویی 5050 سامسونگ گزینه ای مناسب است اما اگر به دنبال ظرفشویی با عملکرد و کارایی عالی و قابلیت و امکانات زیادی می باشید بی شک ظرفشویی ال جی 512 گزینه ای مناسب تر می باشد. 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

در حال حاظر نظری برای این مطلب ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha