مقایسه تلویزیون های اولد G1 و B1 ال جی

مقایسه تلویزیون های اولد G1 و B1 ال جی
نوشته شده توسط : یاسان کالا تاریخ انتشار :21 /آبان/ 1400

برند ال جی از آندسته برند هایی می باشد که خواهد توانست تا بهترین نوع از تلویزیون ها را ارائه بدهد خریداران و طرفداران خود را به حد نهایت رضایت برساند. یکی از مهمترین مدل از تلویزیون هایی که این برند تولدی کرده است که در بین همه نوع تلویزیون ها، دارای کیفیت و ماندگاری بیشتری می باشند، تلویزیون های به اصطلاح اولد یا همان OLED می باشند. این تلویزیون ها با نوع صفحه نمایش خود باعث شده اند تا کیفیت خروجی و درخشندگی تصاویر به حد عالی برسد و رضایت کاربران حتی برای تلویزیون ها با سایز بزرگتر نیز به ثمر برسد. امروز در این مقاله می خواهیم دو نوع از مدل تلویزیون های با صفحه نمایش اولد از برند ال جی را با هم مقایسه کنیم و تمامی تفاوت ها و شباهت های اصلی این دو تلویزیون را برای شما عزیزان توضیح دهیم.

مقایسه تلویزیون های اولد G1 و B1 ال جی

تفاوت در طراحی و بدنه تلویزیون های B1 و G1 ال جی


بدنه این تلویزیون های اولد با همه نوع تلویزیون های دیگر متفاوت می باشد چراکه دارای ضخامت بسیار کمتری بوده و حاشیه های کمتری را به خود اختصاص داده اند. در تلویزیون های OLED ال جی مدل B1 و G1 ، حاشیه ها تقریبا هم اندازه بوده و یک سایزی را درگیر کرده اند. هردو تلویزیون در سه سایز مختلف که شامل 55 ، 65 و 77 اینچ می باشد، تولید شده اند و سایز های زیر 55 اینچ را به خود اختصاص نخواهند داد. یکی از بزرگترین تفاوت هایی که در این دو تلویزیون پیدا می شود، تفاوت در پایه های مخصوص آنهاست در جایی که تلویزیون OLED ال جی B1 دارای پایه ای در وسط صفحه نمایش بوده و شکل آن به صورت یک مستطیل بسیار بزرگ است در حالی که تلویزیون G1 دارای دو عددد پایه در طرفین می باشد که دارای طرح دو شاخه ای می شاند و وزن تلویزیون را به خوبی هرچه تمام تر تحمل خواهند نمود.  

مقایسه تلویزیون های اولد G1 و B1 ال جی

 

تفاوت و شباهت ها در کیفیت تصاویر

 
این دو تلویزیون به دلیل اینکه در بحث قیمت دارای تفاوت های زیادی می باشند، باید در زمینه های ساختاری و کیفیت نیز دارای تفاوت هایی باشند. یکی از مهمترین تفاوت ها در زمینه کیفیت، تفاوت در زمینه درخشندگی تصاویر است. اگرچه در هر دو تلویزیون فناوری و ویژگی فوق العاده HDR وجود دارد و هر دو نسخه نهایی HDR10 و HLG آن در فعالیت هستند اما درخشندگی تصاویر تلویزیون G1 بر اساس معیار اندازه گیری نیت، به 728 خواهد رسید در حالی که تلویزیون B1 نهایتا به 521 می رسد. دیگر تکنولوژی هایی که در در هر دو تلویزیون وجود داردند، فناوری های دالبی ویژیون، ارتقا دهنده سطح کیفیت تصاویر AI Upscaling و کاهنده نویز می باشد تا بتوانند کیفیت این تصاویر را به حد نهایت خود برسانند. اما یکی دیگر از تفاوت ها در زمینه کیفیت تصاویر در قسمت سخت افزاری این دو تلویزیون است در جایی که تلویزیون اولد ال جی مدل B1 دارای پردازنده گرافیکی فوق العاده α7 Gen4 AI Processor 4K است اما همین قسمت در تلویزیون نوین تر G1 به نسخه 9 یا α9 Gen4 AI Processor 4K ارتقا یافته است. 

تلویزیون های اولد G1 و B1 ال جی


سیستم صوتی و بلندگو های قدرتمند B1 و G1 ال جی


تلویزیون های اولد ال جی همگی دارای سیستم های صوتی قدرتمندی می باشند و این در دو تلویزیون فوق العاده B1 و G1 نیز صدق خواهد کرد. در تلویزیون اولد ال جی مدل G1 یک سیستم صوتی 60 وات قرار دارد که به وسیله دو عدد بلندگو و دو عدد ووفر عالی تشکیل می شود. این توان خروجی به وسیله فناوری های مختلفی ارتقا داده می شود که از مهمترین آنها باید به دالبی دیجیتال و دالبی اتموس و حتی HE-AAC اشاره کرد. این فناوری ها در هر دو تلویزیون بالا یکسان می باشد تا فقط در میزان و توان خروجی صدا باهم در اختلاف باشند. تلویزیون اولد B1 دارای توان خروجی 40 وات است که به وسیله دو عدد بلندگو و دو عدد ووفر تشکیل خواهد شد. البته لازم به ذکر است که نوع بلندگو هایی که در هر دو تلویزیون وجود دارد، از نوع بلندگو های نوین Down Firing می باشد. نکته پایانی این است که تلویزیون g1 دارای صدای فراگیر و شبیه به سه بعدی نیز می باشد و این یکی از قدرت های اصلی این تلویزیون محسوب خواهد شد. 

 

مقایسه تلویزیون های اولد G1 و B1

تفاوت ها در فناوری های هوشمند

 
یکی از جذاب ترین ویژگی که در تلویزیون های ال جی وجود دارد، قابلیت های هوشمندی است که در همه نوع تلویزیون های بروز ال جی وجود دارد. یکی از این قابلیت ها، Smart ThinQ است. این فناوری فوق العاده باعث می شود تا تلویزیون با استفاده از یک حالت رباتیک به کلیه فعالیت های داخلی تلویزیون بپردازد. تلویزیون های G1 , B1 به صورت بی سیم و به وسیله برنامه های ThinQ به گوشی های موبایل متصل خواهند شد تا هم بتوان به وسیله آن تلویزیون را کنترل کرد و هم اینکه به وسیله آن به اشتراک دیگر اطلاعات و داده های ضروری پرداخت. دستیار های صوتی مهم گوگل اسیستنت و آلکسا نیز به نوبه خود در این تلویزیون ها باعث می شوند تا استفاده کنندگان بتوانند به وسیله صوت خود هم به کنترل تلویزیون و هم به سرچ اطلاعات در آن بپردازند. برنامه هایی نظیر DLNA و EPG باعث می شوند تلویزیون ها به صورت هوشمند با دیگر دستگاه های اطراف ارتباط برقرار نمایند و با اتصال خود باعث سرگرمی بیشتر استفاده کننده و راحتی بهتر آن شوند. پردازنده موجود در دو تلویزیون اولد ال جی G1 و B1 از نوع 4 هسته ای بوده و که قدرت و سرعت کافی برای اجرای کلیه برنامه ها ایجاد خواهد نمود. البته نا گفته نماند که سیستم عامل موجود در هردو این دستگاه ها از نوه WebOS نسخه نهایی یعنی نسخه 6 می باشد تا کاربران از یک فهرست مطالب فوق العاده پر سرعت و هیجان انگیز برخوردار باشند. 

تلویزیون های اولد G1 و B1


ویزگی های اسمارت تلویزیون های G1 و B1


.یژگی های اسمارت تلویزیون ، مربوط به توانایی اتصال تلویزیون به اینترنت می باشد. در دو تلویزیون بالا، این قابلیت وجود دارد که به راحتی از طریق وای فای و پورت LAN به اینترنت متصل شوند تا اطلاعات مورد نیاز کاربران از این طریق فراهم شود. بر روی سیستم عامل این تلویزیون ها، برنامه مرورگر گوگل کروم نصب شده است تا از آن طریق به فضای تحت وب دسترسی داشته باشند و هر نوع اطلاعاتی را سرچ نمایند. البته ناگفته نماند که تلویزیون های اولد نامبرده هر کدام دارای قابلیت سرچ صوتی می باشند تا از طریق گوگل به وسیله صوت خود همه نوع اطلاعاتی را سرچ نمایند. برنامه های دیگری که به منوط به قابلیت اسمارت می باشند، یوتیوب و نتفلیکس و برنامه اپ استور هستند. این برنامه می توانند بیش از 700000 برنامه جذاب و سرگرم کننده را در اختیار استفاده قرار بدهند. 

مقایسه تلویزیون های اولد G1 و B1 ال جی


تفاوت در گیرنده های دیجیتال و پورت های مهم

 
یکی از قسمت هایی که هیچ تفاوتی در آن بین تلویزیون های B1 و G1 وجود ندارد، قیمت پورت ها و گیرنده های دیجیتال است. هر دو تلویزیون دارای چهار عدد پورت HDMI و 3 عدد USB می باشند که در کنار آن ورودی آنتن ، LAN ، خروج صوتی اپتیکال و کامپوننت نیز وجود دارند. این پورت ها و ورودی و خروجی های مهم باعث می شوند تا تلویزیون با همه نوع دستگاه های اطراف ارتباط گسترده ای برقرار نماید. همچنین گیرند ههای دیجیتالی هر دو تلویزیون ، گیرنده های DVB-S2/T2/C می باشند تا علاوه بر برنامه های جذابی که از طریق یوتیوب و نتفلیکس در اختیار کاربران قرار می گیرد، کانال های متنوع ملی و حتی ماهواره ای نیز برای این دسته خریداران فراهم شود. 

 

 

تلویزیون های OLED ال جی B1 و G1 مخصوص بازی های کامپیوتری


این دو تلویزیون به دلیل دارا بودن اکثریت فناوری های بهبود سرعت آنالیز تصاویر، برای بازی های کامپیوتری و افراد گیمر بسیار مناسب هستند. از مهمترین فناوری هایی که در این دو تلویزیون وجود دارند و باعث ارتقا سطح سرعت و بهبود جزئیات می شوند باید به HGIG ، VRR ، ALLM ، Nvidia G-Sync ،  AMD FreeSync ، و Game Mode اشاره کرد تا به وسیله این عوامل بهترین میزان پاسخ در میلی ثانیه را به وجود بیاورد. در تلویزیون اولد ال جی G1 میزان پاسخگویی تصاویر به 2.4 میلی ثانیه می رسد در حالی این رقم در تلویزیون اولد B1 به 3.1 خواهد رسید و این یعنی قدرت و سرعت بیشتر تلویزیون G1 نسبت به تلویزیون اولد B1 .

مقایسه تلویزیون های اولد G1 و B1 ال جی

 

در نهایت

 
تلویزیون های بالا دارای شباهت ها و تفاوت های زیادی بودند اما همانطور که در بالا به آن اشاره شد، تلویزیون اولد ال جی G1 دارای فناوری ها و ویژگی های بهتری نسبت به تلویزیون اولد B1 بود و این مسئله نیز باعث شده است تا قیمت بیشتری را نیز به خود اختصاص دهد. اگر می خواهید تلویزیونی با بهترین ویژگی های پیشرفته و بروز و همچنین کیفیت صفحه نمایش عالی را در اختیار داشته باشید، پیشنهاد می کنیم تا یکی از دو تلویزیون بالا را انتخاب کرده و در سریع ترین زمان سفارش دهید. 


                   
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

در حال حاظر نظری برای این مطلب ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha