تفاوت تلویزیون ال جی NANO80 و NANO82

تفاوت تلویزیون ال جی NANO80 و NANO82
نوشته شده توسط : یاسان کالا تاریخ انتشار :1 /دی/ 1401

از آنجایی که تلویزیون ها جز مهم ترین خرید ها برای هر خانه می باشد پس توجه به بسیاری از نکات حائز اهمیت می باشد. یکی از تولید کننده های تلویزیون که در بین مردم بسیار محبوب می باشد، برند ال جی می باشد. این برند هر ساله از جدیدترین تلویزیون های خود رونمایی می کند و آنها را با قابلیت ها و تکنولوژی های امروزی عرضه می کند. اینبار قصد مقایسه دو تا از تلویزیون های ال جی مدل NQNO80 و NANO82 را داریم که جز تلویزیون های میان رده می باشند و تفاوت ها و شباهت هایی با هم دیگر دارند. در ادامه با مقایسه این دو تلویزیون زیبا با ما همراه باشید.

طراحی و دیزاین تلویزیون های ال جی مدل NANO80 و NANO82

ال جی همواره تلاش می کند محصولاتش را به زیباترین شکل دیزاین کند تا مورد علاقه بیشتر افراد باشد. این دو مدل تلویزیون از لحاظ طراحی و دیزاین با هم دیگر متفاوت طراحی شده اند. تلویزیون NANO82 دارای پایه مرکزی هلالی شکلی می باشد که در وسط تلویزیون قرار گرفته است و به وسیله یک قسمت کمی ضخیم تر به بدنه تلویزیون متصل شده است. در مقابل تلویزیون  دارای پایه های دو شاخه ای می باشد که این پایه ها در دو طرف تلویزیون قرار گرفته اند. این پایه های هر دو تلویزیون جدا از شکل و دیزاینشان، بسیار محکم می باشند و به راحتی ورن تلویزیون ها رو تحمل می کنند. رنگ انها مشکی رنگ می باشد. این تلویزیون ها از قابلیت اتصال به دیوار برخوردار می باشند اگر اتاق، سالن، پذیرایی یا مکان مورد نظر شما دارای ابعاد کوچکی است، می توانید تلویزیون را به دیوار نصب کنید. نصب تلویزیون به وسیله براکت های مناسب، خیلی راحت به دیوار متصل خواهد شد و می توانید فضای خانه را بزرگتر و مرتب تر جلوه بدهید. در رابطه با ضخامت قاب این تلویزیون ها باید گفت که ال جی این تلویزیون ها با هم تفاوتی ندارند. تلویزیون NANO80 دارای فریم باریک و ظریف می باشد و تلویزیون NANO82 نیز به همین شیوه از قاب باریکی بهره می برد که اندازه آنها بیشتر از یک سانتی متر نمی باشد. این فریم باریک و مشکی در این تلویزیون های ال جی سبب ایجاد ظاهری بسیار شیک و مدرن شده است.  در رابطه با قسمت پشتی این تلویزیون ها باید گفت که مشابه می باشند‌ و با هم تفاوت بسیار کمی دارند. هر دو تلویزیون NQNO80 و NANO82 دارای بدنه ای مشکی رنگ می باشد که در قسمت راست  درگاه های ارتباطی به چشم می خورد که محل پورت های USB و HDMI می باشد. بدنه هر دو تلویزیون از استحکام بالایی برخوردار می باشند و نسبتا امتیاز خوبی را کسب کردند. همچنین ضخامت بدنه این تلویزیون ها در حد متوسطی می باشد و نسبتا ضخیم می باشد که جز تلویزیون های باریک و ظریف محسوب نمی شوند‌. 

کیفیت و وضوح تصاویر در تلویزیون های نانوسل ال جی مدل NANO80 و NANO82

این دو مدل تلویزیون LG نسبتا دارای کیفیت و وضوح تصاویر مشابهی هستند اما تفاوت هایی نیز به چشم خواهد خورد‌. تلویزیون NANO82 دارای صفحه نمایش نانوسل می باشد تلویزیون NANO80 نیز به همین شیوه از این صفحه نمایش برخوردار می باشد. تلویزیون های NanoCell دارای کیفیت بسیار عالی می باشند. این صفحه نمایش تاثیر مستقیمی بر روی رنگ ها دارد و سبب نمایش رنگ های طبیعی و بسیار زیادی خواهد شد. از دیگر ویژگی های مهم برای تلویزیون ها پنل آنها می باشد که هر دو تلویزیون NQNO80 و NANO82 دارای پنل IPS می باشند. این پنل IPS سبب می شود که تلویزیون زاویه دید عریض تری را ایجاد کند و در هر گوشه از خانه قادر به تماشای تلویزیون بدون افت کیفیت باشید‌ اما در نمایش رنگ های غنی و تیره تر ممکن است چنان عملکرد عالی نداشته باشد. نور پس زمینه این تلویزیون های ال جی edge led می باشد که در واقع این نور پس زمینه در تلویزیون های نسبتا کم ضخامت استفاده می شود همچنین این نور پس زمینه به نسبت دیگر نور های پس زمینه بسیار کم مصرف می باشد. این تلویزیون های ال جی NQNO80 و NANO82 از لحاظ نمایش ر کیفیت تصویر هر دو مدل تلویزیون برابر با 4K می باشد. این کیفبت تصویر می تواند تصاویر را چهار برابر با کیفیت تر از FULL HD به نمایش بگذارد. قابلیت های HDR در این تلویزیون ها شامل HLG، +HDR10 می باشد. این تکنولوژی ها سبب می شود که تلویزیون بدون هیچ‌ تنظیماتی به تنظیم رنگ ها و میزان تیرگی و روشنایی رنگ ها بپردازد و شما همواره تصاویر را با کیفیت و رنگ های تنظم شده مشاهده کنید. تلویزیون های NQNO80 و NANO82 دارای عمق رنگ 10 بیت می باشند و به لطف تکنولوژی Billion Rich Colors تلویزیون ها توانایی ارائه بیش از یک میلیارد رنگ به عبارتی دیگر یعنی نمایش طیف وسیعی از رنگ ها را خواهند داشت. 

عملکرد و کارایی تلویزیون های نانوسل ال جی مدل NANO80 و NANO82

از مهم ترین ویژگی ها برای یک تلویزیون پردارنده آن می باشد. این تلویزیون های ال جی از لحاظ پردازنده با هم دیگر نسبتا مشابه می باشند. تلویزیون NANO82 دارای پردازنده α5 Gen5 AI Processor 4K می باشد ودر مقابل پردازنده NANO80 دارای پردازنده  Quad Core Processor 4K می باشد. این پردازنده ها از کیفیت بسیار خوبی برخوردار می باشند و سبب بهبود کیفیت تصاویر، صدا و عملکرد تلویزیون خواهند شد. اما پردازنده α5 Gen5 AI Processor 4K یک پردازنده قدرتمند تر می باشد و عملکرد پیشرفته تری را ارائه خواهد داد. در واقع پردازنده آلفا 5 نسل 5 یک پردازنده  بسیار حرفه ای می باشد که صورت، نوشته و حروف را واضح تر به نمایش خواهد گذاشت. از دیگر ویژگی های موثر بر روی عملکرد تلویزیون ها رفرش ریت می باشد. رفرش ریت که به معنای تازه سازی تصاویر می باشد در هر دو تلویزیون NANO80 و NANO82 برابر با 60 هرتز می باشد. این رفرش ریت 60 هرتز عملکردی خوب و بدون نقصی در هنگام نمایش فیلم، سریال و در واقع تماشای عادی تلویزیون دارد اما برای بازی های ویدئویی حرفه ای چندان مناسب نمی باشد و ممکن است آنها را کمی با کندی به اجرا بگذارد.


کیفیت صدای تلویزیون های نانوسل ال جی مدل NANO80 و NANO82

این دو مدل تلویزیون از لحاظ کیفیت صدا عملکرد خوبی دارند و تفاوتی میان آنها دیده نمی شود. تلویزیون nano80  متشکل از دو بلندگوی 10 وات می باشند که در مجموع صدای 20 وات را به گوش مخاطبانشان خواهند رساند. تلویزیون nano82 نیز به همین شیوه دارای میزان صدای خروجی 20 وات می باشد که متشکل از دو بلند گوی 10 وات می باشد. این میزان صدای 20 وات می تواند عملکردی نسبتا متوسط و خوبی داشته باشد اما اگر خواهان یک صدای بلند و حرفه ای می باشید می توانید به وسیله ساند بار صدای تلویزیون را چند برابر افزایش دهید. قابلیت هایی صدایی همچون Dolby Digital+ و Ultra Surround در هر دو تلویزیون به چشم می خورد که تاثیر مستقیمی بر روی کیفیت و فراگیر بودن صدای تلویزیون ها خواهند گذاشت. همچنین تکنولوژی تقویت صدای دیالوگ ها در هر دو تلویزیون NANO80 و NANO82 پشتیبانی می شود که سبب می شود صدای گوینده ها را واضح تر بشنویید.


درگاه های ارتباطی تلویزیون های ال جی مدل NANO80 و NANO82

 درگاه های ارتباطی که یکی از ویژگی های مهم در تلویزیون ها می باشند در این دو تلویزیون ال جی با هم دیگر برابر می باشند. تلویزیون nano80 دارای 4 پورت HDMI و 2 درگاه USB می باشند و تلویزیون nano82 نیز به همین شیوه دارای 4 پورت HDMI و 2 درگاه USB می باشد. این درگاه های ارتباطی برای تلویزیون ها بسیار کاربردی می باشند. از دیگر درگاهای ارتباطی میان این تلویزیون ها می توانیم به خروجی صوتی دیجیتال، آنتن و LAN اشاره کنیم کنیم. همچنین از قابلیت اتصال به بلوتوث و وای فای بهره مند می باشند و از گیرنده های داخلی و خارجی نیز برخوردار می باشند.


قابلیت های هوشمند تلویزیون های ال جی مدل NANO80 و NANO82

سیستم عامل اختصاصی تلویزیون های ال جی  webOSمی باشد. این دو تلویزیون NANO80 و NANO82 ال جی مدل با برخورداری از سیستم عامل webOS می توانند قابلیت های سرگرم کننده متنوعی را برای کاربران خود ایجاد کنند. این سیستم عامل دارای رابط کاربری بسیار جذابی و کاربر پسندی می باشد و از تمامی برنامه ها همچون نتفلیکس، یوتیوب پشتیبانی می کند که شما قادر خواهید بود ساعتها با آن سرگرم شوید. این تلویزیون های ال جی از دستیار صوتی و جستجوی صوتی برخوردار می باشند که به راحتی به جای تایپ می توانید از صوت خودتون جهت اعمال دستوراتتون استفاده کنید. البته این قابلیت های به وسیله ریموت کنترل هوشمند آنها امکان پذیر می باشد. از دیگر قابلیت های این تلویزیونها می توانیم به قابلیت نصب برنامه، تله تکست و مرورگر وب نیز برخوردارر می باشد.  


قابلیت گیمینگ تلویزیون های ال جی مدل NANO80 و NANO82

قابلیت گیمنگ در تلویزیون ها بسیار پرطرفدار و محبوب می باشد. این تلویزیون ها جز تلویزیون های معمولی برای بازی می باشند و مناسب کنسول نسل هشتم هستند. از انجایی که رفرش ریت انها 60 هرتز می باشد نمی توان عملکرد مناسبی در هنگام بازی های بسیار حرفه ای داشته باشد اما برای بازی های معمولی گزینه مناسبی می باشد. قابلیت هایی همچون HGIG و ALLM در هر دو تلویزیون پشتیبانی می شود که هر کدام به نحوی سبب عملکرد بهتر در حین بازی خواهند شد. تکنولوژی ALLM در این تلویزیون سبب می شود که بازی ها سریع تر و با تاخیر کمتری اجرا و شروع شوند و همچنین قابلیت HGiG نیز به نحوی تصاویر داخل  بازی ها را با رنگ های طبیعی تر و غنی تر به نمایش خواهد گذاشت.


جمع بندی

این دو مدل تلویزیون که در بالا به نقد و مقایسه آنها پرداختیم، جز تلویزیون های میان رده محسوب می شوند که با هم دیگر تفاوت ها و شباهت هایی دارند. تلویزیون NANO80 محصول سال 2021  و تلویزیون NANO82 محصول سال 2022 می باشند. میان این دو تلویزیون در واقع تفاوت چنان زیادی دیده نمی شود. بیتشر تفاوت این تلویزیون ها مربوط به پردازنده می باشد که تلویزیون NANO82 دارای پردازنده قوی تری به نسبت تلویزیون NANO80 می باشد همچنین از لحاظ طراحی و دیزاین پایه ها نیز با هم متفاوت می باشند. در نهایت باید گفت هر دو تلویزیون جز تلویزیون های بسیار با کیفیت و کاربر پسند می باشند و خرید هر کدام از انها به سلیقه و بودجه شما بستگی خواهد داشت.


 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

در حال حاظر نظری برای این مطلب ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha