مقایسه تلویزیون های اولد ال جی مدل CX و BX

مقایسه تلویزیون های اولد ال جی مدل CX و BX
نوشته شده توسط : یاسان کالا تاریخ انتشار :10 /دی/ 1400

تلویزیون های CX و BX از محبوب ترین تلویزیون های ال جی محسوب می شوند که در سال 2020 عرضه بازار شده اند. این تلویزیون ها از بسیاری جهات شباهت های زیادی با هم دیگر دارند اما تفاوت هایی نیز دارند که در ادامه به آنها توجه خواهیم کرد.  ال جی این د مدل تلویزیون ها را با طراحی شیک و با بهترین تکنولوژی و فناوری ها عرضه بازار کرده  است. اینبار ما قصد داریم تلویزیون ها 202 ال جی مدل BX و CX را زیر ذره بین قرار دهیم تا بتوانید با شناخت کاملی نسبت به این تلویزیون های محبوب  و مدرن اقدام کنید. 


طراحی فریم و صفحه نمایش تلویزیون های CX و BX 

این تلویزیون ها از نظر طراحی شباهت بسیار زیادی با هم دیگر دارند. در نگاه اول متوجه قاب فوق العاده باریکی خواهید شد که در اطراف صفحه نمایش این تلویزیون ها قرار گرفته است. زبان طراحی این تلویزیون ها Cinema Screen 4 Sided می باشد. تلویزیون BX دارای قاب فوق العاده باریک 0.9 سانتی متری می باشد و تلویزیون CX نیز دارای قابی به اندازه 0.9 سانتی متر می باشد که فوق العاده باریک است و هیچ تفاوتی میان این دو مدل تلویزیون ز نظر فریم و صفحه نمایش وجود ندارد. ال جی هر دو مدل تلویزیون را به صورت تخت عرضه بازار کرده است. رنگ قاب های تلویزیون های BX و CX مشکی می باشد که جلوه ای زیبا ایجاد کرده است. در واقع هیچ تفاوتی میان صفحه نمایش این دو مدل تلویزیون وجود ندارد. 


قسمت پشتی تلویزیون های CX و BX

در رابطه با قسمت پشتی این تلویزیون ها باید گفت که بسیار به هم شبیه می باشند و هیچ تفاوتی میان قسمت پشتی آنها وجود ندارد. در هر دو مدل تلویزیون قسمت پورت ها در یک طرف دستگاه قرار گرفته است و همچنین دارای رنگ مشکی می باشد. کیفیت ساخت این دو مدل تلویزیون بسیار خوب است اما کیفیت ساخت تلویزیون CX بالاتر می باشد و امتیاز بیشتری را کسب کرده است.


پایه های تلویزیون های CX و BX

پایه های هر دو مدل تلویزیون ها از نوع خطی می باشند اما تفاوت هایی نیز با همدیگر دارند. تلویزیون CX دارای پایه ای خطی می باشد اما بسیار پهن و عریض می باشد در مقابل تلویزیون BX نیز به همین شیوه دارای پایه ای خطی است اما عرض و پهنای آن از پایه تلویزیون CX خیلی کمتر می باشد. در واقع تنها تفاوت پایه های آن ها مربوط به پهنای آن ها می باشد و از لحاظ کیفیت هر دو دارای امتیاز یکسانی می باشند و از استحکام بسیار خوبی برخوردار می باشند. 


ضخامت بدنه تلویزیون های CX و BX

از زیباترین ویژگی های این دو مدل تلویزیون بدنه فوق العاده ظریف و باریک آن ها می باشد. بدنه تلویزیون BX  دارای ضخامت 4.8 سانتی متر می باشد و تلویزیون CX دارای ضخامت 4.9 می باشد. در واقع تفاوت آنچنانی میان این دو مدل تلویزیون از نظر ضخامت بدنه وجود ندارد و جز تلویزیون های ظریف محسوب می شوند که خیلی مناسب نصب بر روی دیوار می باشند. 


وضوح تصاویر در تلویزیون های CX و BX

در واقع کیفیت تصویر در هر دو مدل تلویزیون های CX و BX برابر با 4K می باشد که قادر به نمایش تصاویر با رزولوشن 3840  2160xرا دارد و به این معنی می باشد که تصاویر را چهار برابر با کیفیت تر از FULL HD به نمایش می گذارد. این دو مدل تلویزیون از قابلیت های HDR که شامل HDR10 Pro ، Dolby Vision IQ و HLG می باشد پشتیبانی می کنند. هر دو مدل تلویزیون دارای پنل WRGB می باشند که این پنل باعث می شود تا تصاویر با کنتراست بالایی به نمایش گذاشته شود و این دو مدل تلویزیون کنتراست بسیار مشابه به همدیگر را ارائه بدهند. یکی دیگر از ویژگی های مهم نمایش رنگ های مشکی می باشد. هر دو مدل تلویزیون ها در نمایش رنگ مشکی در عمیق ترین حالت یک امتیاز یکسان را کسب کرده اند و می توانند به بهترین شیوه رنگ مشکی را به نمایش بگذارند. یکی از تفاوت های این دو مدل تلویزیون در میزان روشنایی صفحه نمایش می باشد که تلویزیون   CX دارای 681 نیت و تلویزیون BX دارای حداکثر روشنایی 454 نیت می باشد که می توان گفت عملکرد تلویزیون CX در این باره بهتر می باشد. این تلویزیون ها از نظر نمایش رنگ ها طبیعی نیز امتیا های متفاوتی را کسب کرده اند و تلویزیون CX با امتیاز بیشتری که دارد می تواند در نمایش رنگ های طبیعی و زنده خیلی بهتر عمل کند. در واقع می توان گفت که تلویزیون CX می تواند کیفیت تصویر بهتری را ارائه دهد.


عملکرد و کارایی تلویزیون های CX و BX

پردازنده های این دو مدل تلویزیون از هم متفاوت می باشد. تلویزیون CX دارای پردازنده α9 Gen3 AI Processor 4K می باشد در حالی که تلویزیون BX دارای پردازنده α7 Gen3 AI Processor 4K می باشد. در واقع هر دو مدل پردازنده ها بسیار قدرتمند هستند اما تلویزیون CX می تواند در ارتقای تصاویر و صدا بهتر عمل می کند. در راببطه با رفرش ریت این تلویزیون ها نیز باید گفت که رفرش ریت آنها برابر با 120 هرتز می باشد. این رفرش ریت بالا سبب می شود تا تلویزیون ها به سادگی از عهده نمایش صحنه های سریع بدون هیچ کندی و تاری بر آیند. در واقع این تلویزیون ها با توجه به پردازنده قدرتمند و رفرش ریت بالا بسیار مناسب برای بازی می باشند. 


زاویه دید تلویزیون های CX و BX

این تلویزیون ها از نظر زاویه دید  بسیار شبیه به هم و به طور کلی خیلی عالی عمل خواهند کرد. این دو مدل تلویزیون به دلیل برخورداری از پنل WRGB  می توانند زاویه دید گسترده ای را ارئه دهند و از هر جهتی از خانه به آن نگاه کنید تصاویر را بدون افت کیفیت مشاهده خواهید کرد. تلویزیون CX دارای زاویه دید 124 درجه و تلویزیون BX دارای زاویه دید 126 درجه می باشد. در واقع عملکرد آن ها مشابه می باشد و تنها با اختلاف 2 درجه تلویزیون BX می تواند بهتر عمل کند. 


کیفیت صدای تلویزیون های CX و BX

این تلویزیون ها در واقع تفاوتی چندانی از نظر میزان و کیفیت صدا ندارند. تلویزیون CX دارای سیستم صوتی 2.2 کاناله می باشد که متشکل  از 2 بلندگوی 10 واتی و 2 ووفر 10 واتی می باشد و به صورت کلی صدای 40 وات را به گوش خواهد رساند. تلویزیون BX نیز به همین شیوه دارای 2 بلندگوی 10 واتی و 2 ووفر 10 واتی می باشد که صدای 40 وات را به اشتراک خواهد گذاشت. قابلیت های صوتی همچون Dolby Atmos، Dolby Digital Plus (EAC3)، Dolby Digital (AC3) و OLED Surround در هر دو مدل تلویزیون به چشم می خورد که باعث می شود صدای کاملا شبیه به همدیگر را ارائه بدهند.


ورودی و خروجی های تلویزیون های CX و BX 

در رابطه با پورت های خروجی و ورودی این دو مدل تلویزیون تفاوتی به چشم نمی خورد. تلویزیون CX دارای 4 پورت HDMI و 3  پورت USB می باشد و تلویزیون BX نیز به همین شیوه دارای 4 پورت HDMI و 3  پورت USB می باشد. تلویزیون CX دارای پورت کامپوزیت، کامپوننت، خروجی صوتی دیجیتال، اسلات CI، پورت خروجی هدفون، پورت شبکه LAN و ورودی آنتن پشتیبانی می کند. تلویزیون BX به جز کامپوننت و اسلات CI از همه پورت های دیگر نیز برخوردار می باشد.

 


سیستم عامل تلویزیون های CX و BX 

هر دو مدل تلویزیون دارای سیستم عامل نسخه 5 می باشند و عملکردی یکسان ارائه خواهند داد. استفاده از سیستم عامل این دو مدل تلویزیون آسان می باشد. این سیستم عامل قابلیت دسترسی به شبکه های جهانی یوتیوب و نتفلیکس را ارئه خواهد داد.. این دو مدل تلویزیون از ریموت کنترل هوشمندی بهره  می برند که از طریق آن می توانید دستورات صوتی را اعمل کنید و به جستجوی صوتی بپردازید. رابطه کاربری در این دو مدل تلویزیون بسیار جذاب و ساده می باشد و به راحتی قابل استفاده است. پس این دو مدل تلویزوین از نظر قابلیت های هوشمند کاملا شبیه همدیگر هستند.


قابلیت بازی تلویزیون های CX و BX 

در واقع این تلویزیون ها بسیار مناسب برای بازی می باشند زیرا دارای پردازنده های قدرتمند هستند همچنین رفرش ریت آنها برابر با 120 هرتز است که بازی ها را بسیار روان و واضح اجرا خواهد کرد. در رابطه با Input یا سرعت پاسخدهی باید گفت که تلویزیون CX برابر با 1.7 میلی ثانیه و تلویزیون BX برابر با 3.8 ثانیه می باشد. پس در واقع می توان گفت که تاخیر ورودی تلویزیون CX بسیار پایین می باشد و با سرعت بیشتری بازی ها را پل خواهد کرد.


جمع بندی

این دو مدل تلویزیون از محصولات 2020 ال جی می باشند. در واقع از نظر طراحی شباهت زیادی به همدیگر دارند اما از نظر کیفیت تصویر که تلویزیون CX امتیاز بیشتری را کسب کرده بود و در نمایش رنگ های طبیعی بهتر عمل خواهد کرد. در رابطه با سیستم عامل، صدا و پورت خروجی و ورودی این تلویزیون ها تفاوتی با هم دیگر ندارند ولی از لحاظ گیمینگ تا حدودی تلویزیون CX می تواند بهتر عمل کند. این دو مدل تلویزیون در واقع شباهت زیادی به هم دارند و کیفیت هر دو عالی می باشد و در نهایت با سلیقه و علاقه خود می توانید تلویزیون مورد نظرتان را خریداری کنید. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

در حال حاظر نظری برای این مطلب ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha