مقایسه تلویزیون های هایسنس U8QF و فیلیپس OLED706

مقایسه تلویزیون های هایسنس U8QF و فیلیپس OLED706
نوشته شده توسط : یاسان کالا تاریخ انتشار :2 /بهمن/ 1400

تلویزیون ها از مهم ترین وسایل در هر خانه و مکانی می باشند که امروزه همه برند ها در تلاش هستند تا تلویزیون هایی با کیفیت عالی و دیزاین زیبا عرضه بازار کنند. از برند هایی که از محبوبیت زیادی برخوردار می باشند به نحوی در بین مردم بسیار مشهورند می توان به برند فیلیپس و هایسنس اشاره کنیم. اینبار قصد داریم تلویزیون فیلیپس مدل OLED706 و تلویزیون هایسنس مدل U8QF را با هم دیگر مقایسه کنیم. تلویزیون فیلیپس محصول سال 2021 و تلویزیون هایسنس محصول سال 2020 می باشد. در ادامه با ما همراه باشید اگر قصد خرید آن ها را دارید بتوانید انتخابی مناسب میان آن ها داشته باشد.

طراحی و دیزاین صفحه نمایش تلویزیون فیلیپس OLED706 و تلویزیون هایسنس U8QF

در رابطه با صفحه نمایش این دو مدل تلویزیون باید گفت که تا حدودی با هم شباهت دارند. این دو مدل تلویزیون هر دو دارای قاب و فریم بسیار باریک می باشند که در اطراف تلویزیون قرار گرفته اند. اما با نگاه کردن دقیق تر می توانید متوجه یک تفاوت شوید که قاب تلویزیون هایسنس در قسمت پایینی پهن تر می باشد که این سبب تفاوت در این دو مدل تلویزیون شده است. پس به طور کلی می توان تنها تفاوت صفحه نمایش این دو مدل تلویزیون را این ویژگی نام برد. همچنین قاب هر دو مدل تلویزیون مشکی رنگ می باشد که جلوه ای زیبا را خلق کرده است. 


قسمت پشتی تلویزیون فیلیپس OLED706 و تلویزیون هایسنس U8QF

این دو مدل تلویزیون از نظر طراحی قسمت پشتی با هم تفاوت هایی دارند. هرچند که قسمت پشتی تلویزیون ها زیاد مورد توجه نمی باشد اما برای بیشتر افراد مهم است. تلویزیون هایسنس U8QF در قسمت پشت دارای طراحی شطرنجی شکلی می باشد و در مقابل تلویزیون فیلیپس OLED706 دارای قسمت پشتی دارای جزئیات زیادی در قسمت پشتی می باشد که به گونه ای می توان گفت شلوغ است. در رابطه با کیفیت ساخت نیز باید گفت هر دو مدل تلویزیون بسیار عالی می باشند اما معمولا تلویزیون فیلیپس دارای امتیاز بیشتری می باشد و می توان گفت کیفیت ساختش بهتر است. همچنین رنگ بدنه هر دو مدل تلویزیون هایسنس و فیلیپش مشکی می باشد.


پایه های تلویزیون فیلیپس OLED706 و تلویزیون هایسنس U8QF

در رابطه با پایه های این دو مدل تلویزیون باید گفت که با همدیگر متفاوتن و هیچ شباهتی با هم دیگر ندارند. پایه تلویزیون فیلیپس دو طرفه ای تخت می باشد که در اطراف تلویزیون قرار گرفته است در حالی که تلویزیون هایسنس دارای پایه های بسیار متفاوت دو تیکه ای می باشد که در پایین می توانید مشاهد کنید. در واقع هر دو مدل پایه های بسیار شیک و زیبا هستند همچنین دارای استحکام خوبی می باشند. 


 
ضخامت تلویزیون فیلیپس OLED706 و تلویزیون هایسنس U8QF

این دو مدل تلویزیون هایسنس و فیلیپس جز تلویزیون های باریک و ظریف محسوب نمی شوند. در واقع این تلویزیون ها دارای بدنه ای با ضخامت و استحکام بالایی هستند  اما می توان گفت که تلویزیون فیلیپس تا حدودی دارای ضخامت کمتری می باشد. 

 

وضوح تصاویر در تلویزیون فیلیپس OLED706 و تلویزیون هایسنس U8QF

کیفیت تصویر از مهم ترین ویژگی ها در تلویزیون ها می باشد. این دو مدل تلویزیون هر دو دارای کیفیت تصویر 4K می باشند. این کیفیت تصویر می تواند تصاویر با رزولوشن 38402160x پیکسل به نمایش بگذارد. قابلیت های hdr در هر دو مدل تلویزیون پشتیبانی شده است که سبب افزایش کنتراست تصاویر خواهند شد. در واقع می توان گفت که این دو مدل تلویزیون از نظر ارائه تصاویر با کنتراست عالی همچون همدیگر عمل خواهند کرد. این دو مدل تلویزیون دارای روشنایی متوسطی می باشند و در محیط های تاریک می توانند عملکردی مناسب داشته باشند. در رابطه با نمایش رنگ مشکی باید گفت که این دو مدل تلویزیون رنگ مشکی را با عمق متوسط به نمایش می گذارند و در واقع عملکردی متوسط را در این باره ارائه خواهند داد. همچنین این تلویزیون دارای نمایش رنگ ها به صورت گسترده هستند و در واقع رنگ ها را بسیار طبیعی و زیبا به نمایش می گذارند. این دو مدل تلویزیون از نظر کیفیت تصاویر می توان گفت با هم شبیه هستند و تفاوت چندانی با هم دیگر ندارند.


عملکرد و کارایی  تلویزیون فیلیپس OLED706 و تلویزیون هایسنس U8QF

یکی از عواملی که در عملکرد یک تلویزیون تاثیر گذار است، پردازنده می باشد. این دو مدل تلویزیون از نظر پردازنده با همدیگر متفاوت هستند. پردازنده تلویزیون هایسنس Hi-View Engine می باشد  و پردازنده تلویزیون فیلیپس P5 AI Perfect Picture می باشد. این پردازنده ها از هم دیگر متفاوت می باشند زیرا هر دو دارای برند های مختلفی هستند اما در واقع کیفیت هر دو بسیار خوب می باشد و هر دارای قابلیت ارتقای تصاویر به 4K می باشند. رفرش ریت در هر دو مدل تلویزیون ها برابر با 120 هرتز می باشد. این رفرش ریت 120 هرتز در نمایش صحنه های سریع و بازی ها می تواند بسیار عالی عمل کند و صحنه ها را بدون هیچ کندی و تاری به اشتراک می گذارد. 


زاویه دید تلویزیون فیلیپس OLED706 و تلویزیون هایسنس U8QF

زاویه دید در این دو مدل تلویزیون گسترده می باشد. در واقع به این معنی می باشد که از هر جهت به انها نگاه کنید تصاویر را بدون هیچ تاری مشاهده کنید. پس در واقع می توان گفت که هر دو مدل تلویزیون می توانند گزینه ای مناسب برای سالن های بزرگ باشند. 


کیفیت صدا در تلویزیون فیلیپس OLED706 و تلویزیون هایسنس U8QF

این دو مدل تلویزیون از نظر کیفیت و میزان صدا با هم دیگر یکسان نمی باشند. تلویزیون فیلیپس OLED706 دارای میزان صدای 50 وات می باشد که متشکل از دو بلندگو 20 واتی و یک ساب ووفر 30 واتی می باشد در مقابل تلویزیون هایسنس U8QF دارای میزان صدای 20 وات می باشد که متشکل از 2 بلندگوی 10 وات است. پس به طور بسیار آشکار و واضح می توان گفت که تلویزیون فیلیپس دارای توان صدای بهتری می باشد. یکی از ویژگی های مشابه در هر دو مدل تلویزیون قابلیت دالبی اتموس می باشد که به صدای فراگیر و همه جانبه کمک خواهد کرد. 


ورودی و خروجی تلویزیون فیلیپس OLED706 و تلویزیون هایسنس U8QF

تلویزیون فیلیپس دارای 4 پورت HDMI و 3 پورت USB می باشد و در مقابل تلویزیون هایسنس دارای 4 پورت HDMI و 2 پورت USB می باشد. پورت اترنت، خروجی هدفون، آنتن و خروجی صوتی دیجیتال (اپتیکال) در هر دو مدل تلویزیون به چشم می خورد. همچنین هر دو مدل تلویزیون از قابلیت اتصال به بلوتوث و وای فای برخور دار می باشند. 


سیستم عامل تلویزیون فیلیپس OLED706 و تلویزیون هایسنس U8QF

سیستم عامل این دو مدل تلویزیون از هم دیگر کاملا متفاوت می باشد. تلویزیون هایسنس دارای سیستم عامل Vidaa  می باشد و تلویزیون فیلیپس دارای سیستم عامل اندروید می باشد. هر دو مدل سیستم عامل ها دارای رابط کاربری ساده و محبوبی می باشند اما اندورید دارای معروفیت بیشتری می باشد. هر دو مدل سیستم عامل ها از قابلیت های صوتی Alexa و Google Assistant پشتیبانی می کند که با استفاده از آن می توانید به جستجوی صوتی بپردازید و همچنین دستورات خود را به صورت صوتی اعمال کنید. این سیستم عامل ها از قابلیت متصل شدن به شبکه های یوتیوب و نتفلیکس برخوردار می باشند که با استفاده از آن ساعت ها مشغول خواهید شد. 


قابلیت بازی در تلویزیون فیلیپس OLED706 و تلویزیون هایسنس U8QF

این دو مدل تلویزیون هر دو دارای رفرش ریت 120 هرتز می باشند و از آنجایی که پردازنده های آن ها قدرتمند است پس می توانند گزینه ای عالی برای بازی باشند اما در واقع تلویزیون فیلیپس OLED706در این باره امتیاز بیشتری را کسب کرده است و می تواند گزینه ای عالی برای بازی باشد.


جمع بندی

این دو مدل تلویزیون از سری محصولات جدید برند هایسنس و فیلیپس میباشند. در واقع می توان گفت هر دو گزینه های عالی برای خرید می باشند و کیفیت هر دو قابل قبول می باشد اما شایان ذکر می باشد که تلویزیون های برند فیلیپس از کیفیت بهتری برخوردار می باشند و از بسیار لحاظ از هایسنس پیشی گرفته اند. پس در واقع خرید هر کدام به سلیقه و بودجه شما بستگی دارد.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

در حال حاظر نظری برای این مطلب ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha