مقایسه یخچال های سامسونگ RT53 و RT46

مقایسه یخچال های سامسونگ RT53 و RT46
نوشته شده توسط : یاسان کالا تاریخ انتشار :11 /دی/ 1400

یخچال های بالاپایین برند سامسونگ از محبوب ترین مدل های یخچال در بین افراد می باشد. یخچال های بالاپایین برند سامسونگ مناسب برای جهیزیه یا خانواده های کم مصرف گزینه ای فوق العاده باشند. این یخچال ها محصول سال 2021 می باشند. سامسونگ این یخچال ها را با کیفیت فوق العاده ای روانه بازار می کند. یخچال های سامسونگ از قابلیت های و ویژگی پیشرفته ای برخوردار می باشند که رضایت مشتری ها را به دست خواهد آورد. اینبار ما قصد داریم دو تا از یخچال های بالا پایین RT46 و RT53 را معرفی کنیم تا با شناخت بهتری نسب به خرید آنها اقدام کنید.


طراحی یخچال های بالا پایین سامسونگ مدل RT46 و RT53 

با توجه کردن به طراحی این یخچال های متوجه شباهت ها و همچنین تفاوت هایی خواهید شد. یکی از مهم ترین تفاوت های آن ها که در نگاه اول متوجه خواهید شد وجود محفظه آبریز می باشد. بر روی بدنه یخچال بالاپایین RT53 یک محفظه آبریز وجود دارد در حالی که یخچال RT46 از مجفظه آبریز برخوردار نمی باشد و این یک تفاوت مهم در طراحیشان تلقی می شود. هر دو مدل یخچال در رنگ های نقره ای و سفید عرضه بازار شده اند که رنگ های بسیار عامه پسند و شیکی می باشند و با هر دکوراسیونی هماهنگ خواهد شد. بر روی درب فریزر هر دو مدل یخچال یک نمایشگر کوچک وجود دارد که از طریق آن به وضعیت یخچال و فریزر پی ببرید و آن را تنظیم کنید. دستگیره هایی بسیار محکم بر روی بدنه یخچال و فریزر هر دو مدل یخچال وجود دارد. این دستگیره ها نواری می باشند که از طریق آن می توانید به راحتی درب یخچال و فریزر را باز و بسته کنید. 


کیفیت ساخت یخچال های بالا پایین سامسونگ مدل RT46 و RT53

در واقع سامسونگ این یخچال ها را بسیار با کیفیت عرضه کرده است. جنس بدنه این یخچال ها استیل ضد زنگ می باشد که از دوام و ماندگاری زیادی برخوردار می باشد. اما در واقع یخچال RT53 در رابطه با کیفیت ساخت بدنه توانسته امتیاز بیشتری را کسب کند به این معنی که کیفیت بدنه یخچال RT53 بهتر از یخچال RT46 باشد. در رابطه با جنس قفسه ها باید گفت که هر دو مدل یخچال دارای قفسه هایی از جنس شیشه حرارت دیده و همچنین قفسه های فریزر از نوع پلاستیکی می باشد که از استحکام فوق العاده برخوردار می باشند به عبارتی دیگر کیفیت قفسه های هر دو مدل یخچال یکسان می باشد و از کیفیت بسیار خوبی برخودار می باشند. 


فضای داخلی یخچال های بالا پایین سامسونگ مدل RT46 و RT53

این دو مدل یخچال دارای ظرفیت های متفاوت و فضای داخلی متفاوتی می باشند. یخچال  RT53 دارای 3 طبقه، 2 کشو و 3 طبقه در درب آن می باشد در وقابل یخچال RT46 دارای 4 طبقه 2 کشو و 5 طبقه در درب آن می باشد. در داخل فریز هر دو مدل یخچال، جعبه یخ وجود دارد که یخ ها به صورت دستی قابل انجام می باشد. همچنین نحوه یخ ها به صورت حبه ای می باشد. هر دو مدل یخچال دارای قفسه ای به نام Big Box می باشند که مخصوص میوه و سبزیجات می باشد و فضای بسیار بزرگی را نیز به میوه و سبزیجات اختصاص می دهد. همچنین در درب هر دو مدل یخچال قفسه ای به نام Big Guards وجود دارد که از طریق آن می توانید بطری های بلند را داخل آن ها جاسازی کنید. 


ظرفیت یخچال های بالا پایین سامسونگ مدل RT46 و RT53

این دو مدل یخچال از لحاظ ظرفیت با هم نیز تفاوت هایی دارند. یخچال  RT53 دارای ظرفیت 19 فوت می باشد به عبارتی دیگر برابر با 542L لیتر می باشد. یخچال RT46 دارای 17 فوت می باشد که برابر با 468L لیتر می باشد. پس در واقع ظرفیت یخچال RT53 بیشتر از یخچال RT46 می باشد و می تواند گزینه ای مناسب تر برای خانواده هایی باشد که مصرف مواد غذایی بیشتری دارند.


موتور یخچال های بالا پایین سامسونگ مدل RT46 و RT53

موتور یخچال به قلب یخچال مشهور می باشد و عملکرد یخچال نیز به موتور آن بستگی دارد. هر دو مدل یخچال دارای موتور Digital Inverter می باشند. این موتور فوق العاده با کیفیت می باشد و سامسونک آن را به مدت 10 سال گارانتی می کند. این موتور اینورتر دیجیتالی فوق العاده کم صدا می باشد و همچنین دارا مصرف انرژی بسیار پایینی می باشد. همچنین بر روی درب فریزر گارانتی 10 ساله این موتر نوشته شده است. پس در واقع این یخچال ها از عملکرد یکسانی برخوردار می باشند. 


امکانات یخچال های بالا پایین سامسونگ مدل RT46 و RT53

این یخچال ها از نوع یخچال های بدون برفک می باشند. در واقع به این معنی می باشد که یخچال بدون هیچ یخ زدگی مواد غذایی را سالم نگه خواهند داشت. در هر دو مدل یخچال سیستم Twin Cooling Plus به چشم می خورد که سبب می شود تا هوای خنک در داخل یخچال جریان داشته باشد و مواد غذایی برای مدت زمان طولانی تری سالم بمانند. قابلیت Multi Flow نیز در هر دو مدل یخچال سبب می شود تا هوای یخچال به صورت یکنواخت پخش شود. 


دیگر قابلیت های یخچال های بالا پایین سامسونگ مدل RT46 و RT53

قفسه های این یخچال ها قابل تنظیم می باشند و با توجه به مواد غذایی می توانید ارتفاع آن ها را تنظیم کنید. هیچ کدام از یخچال ها از قابلیت اتصال به آب شهری برخوردار نمی باشند. یکی دیگر از قابلیت های هر دو مدل یخچال، سیستم تهویه بهداشتی می باشد که هوای داخل یخچال را سالم نگه خواهد داشت. از دیگر قابلیت های این دو مدل یخچال می توانیم به قفل کودک، هشدار باز بودن درب و رده مصرف انرژی +A اشاره کنیم.


جمع بندی

این دو مدل یخچال جز یخچال های بسیار محبوبی می باشند. به طور کلی یخچال RT53 مدل بالاتر RT46 می باشد. این یخچال RT53 دارای ظرفیت بیشتری به نسبت یخچال RT46 می باشد و همچنین دارای کیفیت ساخت بهتری نیز می باشد. همچنین یخچال RT53 دارای محفظه آبریز می باشد در حالی که یخچال RT46 از آن برخوردار نمی باشد. پس در واقع کیفیت یخچال RT53 بهتر می باشد و در نهایت خرید هر کدام به بودجه و سلیقه شما بستگی خواهد داشت. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

در حال حاظر نظری برای این مطلب ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha