مقایسه ظرفشویی سامسونگ 6050 و ظرفشویی 28424 بکو

مقایسه ظرفشویی سامسونگ 6050 و ظرفشویی 28424 بکو
نوشته شده توسط : یاسان کالا تاریخ انتشار :20 /دی/ 1400

امروزه برند های زیادی هستند که به تولید محصولات خانگی از جمله ظرفشویی می پردازند. ظرفشویی ها جز محصولات بسیار پرطرفدار می باشد. با استفاده از ظرفشویی ها می توانید حجم زیادی از ظروف را شستشو دهید و این باعث صرفه جویی زیادی در زمان شما خواهد شد. اینبار ما قصد داریم ظرفشویی سامسونگ مدل 6050 و ظرفشویی بکو مدل 28424 را با هم مقایسه کنیم. این ظرفشویی 6050 سامسونگ کره ای می باشد که برندی بسیار قدیمی و معتبر می باشد و در مقابل ظرفشویی 28424 بکو برند ترکیه ای می باشد که در میان مردم نیز از محبوبیت زیادی برخوردار می باشد. 

 

طراحی ظرفشویی سامسونگ مدل 6050 و ظرفشویی بکو مدل 28424

در رابطه با طراحی و دیزاین این دو مدل ظرفشویی باید گفت که شباهت بسیار زیادی به هم دیگر دارند. از شباهت های این دو مدل ظرفشویی می توان به رنگ بدنه ان ها اشاره کرد. هر دو مدل این ظرفشویی ها دارای رنگ نقره ای و سفید می باشند. البته باید گفت که رنگ نقره ای و استیل همواره به نسبت رنگ های دیگر از محبوبیت و فروش بیشتری برخوردار می باشد. این دو مدل ظرفشویی دارای طراحی ساده و شیکی می باشند. ظرفشویی سامسونگ 6050 در قسمت بالایی بدنه ظرفشویی دارای یک صفحه نمایش LED لمسی می باشد که به کاربر امکان تظیمات دستگاه را خواهد داد. در زیر این صفحه نمایش یک دستگیره توکار وجود دارد که به وسیله ـن می توانید درب تاشوی ظرفشویی را باز و بسته کنید در مقابل ظرفشویی بکو 28424  دارای یک صفحه نمایش LED در قسمت راست دستگاه می باشد که به شما امکان دسترسی به وضعیت دستگاه و تنظیمات را خواهد داد. در قسمت بالایی و وسط دستگاه دستگیره ای تعبیه شده است که به وسیله آن قادر به باز و بسته کردن درب ظرفشویی خواهید شد. پنل هر دو مدل از ظرفشویی ها مستطیلی شکل می باشد که برنامه های ظرفشویی ها روی آن قرار گرفته شده است و فضای کمی را به خود اختصاص داده اند. یکی دیگر از مهم ترین ویژگی ها جنس بدنه ظرفشویی می باشد. بدنه هر دو مدل ظرفشویی ها از جنس استیل ضد زنگ می باشد که فوق العاده دوام و ماندگاری دستگاه را بالا می برد. در قسمت چپ ظرفشویی بکو 28424 اسم برند بکو به بزرگی به چشم می خورد و ظرفشویی سامسونگ نیز در قسمت چپ اسم آن دیده می شود. 


ظرفیت ظرفشویی سامسونگ مدل 6050 و ظرفشویی بکو مدل 28424

ظرفیت برای بسیاری از افراد حرف اول را می زند و می توان گفت از مهم ترین ویژگی ها محسوب می شود. ظرفیت هر دو مدل ظرفشویی های بکو مدل 28424 و سامسونگ مدل 6050 یکسان می باشد و هر دو دارای ظرفیت 14 نفره می باشند پس می توان گفت برای خانواده های پرجمعیت می تواند گزینه ای مناسب باشد و ظروف زیادی با ان قابل شستشو می باشد.


طراحی فضای داخلی ظرفشویی سامسونگ مدل 6050 و ظرفشویی بکو مدل 28424

این دو مدل ظرفشویی از نظر طراحی داخلی تفاوت چندانی با هم دیگر ندارد. ظرفشویی بکو 28424 دارای 3 سبد بزرگ می باشد و ظرفشویی 6050 سامسونگ نیز به همین شیوه دارای 3 سبد می باشد.  طراحی این دو مدل ظرفشویی به گونه ای می باشد که سبد بالا مخصوص کارت، چنگال و قاشق هاست و همچنین طبقه دوم دیگر این دو مدل ظرفشویی مخصوص لیوان و استکان و طبقه سوم نیز مخصوص بشقاب، قابلمه و حتی دیس های بزرگ می باشد. یکی از مزیت های این سبد های دو مدل ظرفشویی حرکت آسان و روان آن ها روی ریل ها می باشد جنس این سبد ها از استیل ضد زنگ می باشد و ماندگاری و دوام زیادی دارند. همچنین قفسه و سبد های هر دو مدل ظرفشویی از قابلیت تغییر ارتفاع نیز برخوردار می باشند به اینگونه اگر قابلمه یا وسیله ای نتوانست جای بگیرد با تغییر ارتفاع می تواند فضای بیستری را به ان اختصاص دهید.


موتور ظرفشویی سامسونگ مدل 6050 و ظرفشویی بکو مدل 28424

همه افراد می دانند که موتور دستگاه چقدر مهم است و حتی آن را به قلب دستگاه تشبیه می کنند. یک موتور خوب می تواند عملکرد خوب دستگاه را تامین کند. ظرفشویی سامسونگ 6050 دارای موتور اینورتر دیجیتالی می باشد. این موتور جز بهترین موتور های بازار می باشد که طبق گفته های سامسونگ بسیار کم مصرف، کم انرژی و کم سر و صدا می باشد که همین سبب شده است تا این موتور عملکرد بسیار عالی داشته باشد. در مقابل ظرفشویی بکو مدل 28424 دارای موتور اینورتر پرو اسمارت می باشد. این موتور نیز همچون موتور اینورتر دیجیتالی سامسونگ بسیار کم صدا، کم مصرف می باشد همچنین دارای طول عمر و ماندگاری زیادی می باشد. این دو برند بکو و سامسونگ هر دو موتور ظرفشویی ها را تا 10 سال گارانتی کرده اند که بسیار خوشایند مشتری ها می باشد. در رابطه با میزان آبی که هر دو مدل ظرفشویی در هر سیکل شستشو مصرف می کند باید گفت که ظرفشویی سامسونگ 6050 در هر دور 12 لیتر آب و ظرفشویی بکو 28424 در هر دوره 9.5 لیتر آب را مصرف خواهد کرد. پس می توان گفت ظرفشویی سامسونگ دارای مصرف آب بیشتری می باشد.


برنامه های شستشو ظرفشویی سامسونگ مدل 6050 و ظرفشویی بکو مدل 28424

برنامه های شستشو در ظرفشویی سامسونگ 6050 برابر با 7 برنامه می باشد این 7 برنامه شامل شسشتو اقتصادی Eco، شستشوی خودکار Auto، شستشوی ظروف ظریف Delicate، پیش شستشو Pre Wash، Intensive، شستشوی سریع در 60 دقیقه Quick Wash و شستشو نیم بار Half Load اشاره کنیم. برنامه هاس شستشوی ظرفشویی بکو مدل 28424 برابر با 8 برنامه می باشد. این برنامه ها شامل شستشو اقتصادی، شستشو ظروف حساس، شستشو مخصوص ظروف بسیار چرب، شست و شوی نیم شور، شست و شوی سریع و درخشان 30 دقیقه ای، شست وشوی خودکار، پیش شست و شو و شستشو سریع 60 دقیقه ای اشاره کنیم. برای مثال شستشوی اقتصادی از کمترین میزان آب و کمترین میزان مصرف انرژی بهره  می گیرد و در شستشوی نیم شور می توانید آب را برای تنها یک طبقه صرف کنید.


امکانات و فناوری های ظرفشویی سامسونگ مدل 6050 و ظرفشویی بکو مدل 28424

یکی از امکانات شستشو که در بین مردم بسیار پرطرفدار می باشد قابلیت شستشو با بخار می باشد که در ظرفشویی بکو تعبیه شده است و این در حالی است که ظرفشویی سامسونگ از آن برخوردار نمی باشد. فناوری Sanitized یکی از برنامه هاش شستشو ظرفشویی سامسونگ می باشد که تمامی میکروب و باکتری روی ظروف را از بین خواهد برد و به نوعی می توان گفت ظرفشویی بکو هم دارای شستشوی بهداشتی نیز می باشد. در هر دو مدل ظرفشویی امکان تمیز کردن محفظه داخلی ظرفشویی به صورت خودکار می باشد که بسیار کاربردی هستند یعنی پس از هر بار شستشو ظرفشویی داهل محفظه را تمیز خواهد کرد. این دو مدل ظرفشویی دارای سیستم ضد نشتی آب می باشند که در ظرفشویی سامسونگ برابر با Aqua-Stop و در ظرفشویی بکو برابر با WaterSafe می باشد. در این ظرفشویی ها فناوری های زیادی وجود دارد که ظروف را به تمیز ترین شیوه تحویل شما خواهند داد.


دیگر قابلیت های ظرفشویی سامسونگ مدل 6050 و ظرفشویی بکو مدل 28424

این دو مدل ظرفشویی بکو و سامسونگ هیچ کدام جز ظرفشویی های هوشمند محسوب نمی شوند. قابلیت اسپری آب در هر دو مدل ظرفشویی وجود دارد که سبب می شود تا تمامی چربی و کثیفی های روی ظروف به بهترین شیوه تمیز شود. قفل کودک که در هر دو مدل ظرفشویی قرار گرفته شده است سبب می شود تا از تغییر تنظیمات توسط کودکتان جلوگیری شود. میزان صدای ظرفشویی سامسونگ برابر با 46 دسی بل و در مقابل ظرفشویی بکو دارای میزان صدای 43 دسی بل می باشد که می توان گفت یکسان می باشد و هر دو صدای فوق العاده کمی است. رده مصرف انرژی آنها A++ می باشد که نشانگر کم مصرف بودن آن ها می باشد.


سخن پایانی

این دو مدل ظرفشویی از تولیدات بسیار زیبا و شیک برند بکو و سامسونگ می باشند. همانطور که در بالا اشاره کردیم از نظر طراحی و دیزاین شباهت زیادی با هم دیگر دارند و از نظر عملکرد نیز فوق العاده مشابه به هم دیگر هستند. میزان صدای آن ها بین 43 تا 46 دسی بل است. برنامه های شستشو سامسونگ برابر با 7 و برنامه شستشو بکو برابر با 8 برنامه می باشد. در واقع تفاوت چندانی نه در عملکرد و نه در طراحی دارند تنها تفاوت اصلی آنها برند آن ها می باشد که هر کدام قیمت و قابلیت های مختلفی ارائه داده است پس در واقع می توان گفت عملکرد و کیفیت هر دو بسیار خوب است و خرید هر کدام به علایق و بودجه شما بستگ دارد. 


 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

در حال حاظر نظری برای این مطلب ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha