مقایسه ساندبار A650 و A450 سامسونگ

مقایسه ساندبار A650 و A450 سامسونگ
نوشته شده توسط : یاسان کالا تاریخ انتشار :12 /اسفند/ 1400

خیلی از افراد هستند که به دنبال ساند بار هایی می باشند تا برای افرایش کیفیت و میزان صدا از آن استفاده کنند. در واقع این ساند بار برای بیشتری از افراد غیر قابل مفهوم می باشد. ساند بار که متشکل از دو کلمه انگلیسی SOUN و BAR  می باشد. ساند بار ها در واقع وسیله ای می باشد که در اطراف و جلوی تلویزیون شما قرار می کیرند و صدای تلویزیون شما را دو برابر و بیشتر افزایش خواهد داد و همچنین صدای همه جانبه تری را به گوش خواهد رساند. امروزه برند های زیادی می باشند که به تولید ساند بار می پردازند که یکی از این برند ها سامسونگ می باشد. برند سامسونگ یک برند شناخته شده در تمام جهان می باشد و محصولاتش مورد استفاده قرار می گیرد. ما اینبار قصد داریم به مقایسه دو تا از ساند بار از برند سامسونگ مدل  A650 و A450 بپردازیم و آن ها زیر ذره بین قرار دهیم.

 

طراحی و دیزاین ساند بار های سامسونگ مدل  A650 و A450 

در واقع سامسونگ برندی می باشد که کیفیت محصولاتش بسیار عالی می باشد و محصولاتش از دیزاین چشمگیری برخوردار می باشند. این دو مدل تلویزیون سامسونگ دارای طراحی شبیه به هم می باشند. رنگ هر دو مدل ساند بار مشکی است که رنگی عامه پسند و زیباست و با هر دکور و تلویزیون به سادگی هماهنگ خواهد شد. بر روی بدنه هر دو ساندبار صفحه نمایش قرار گرفته است که در واقع صفحه نمایش ساندبار A450 در وسط قرار گرفته است و قادر به نمایش 6 کاراکتر می باشد و از این طریق از وضعیت ساند بار مطلع خواهید بود همچنین صفحه نمایش A650 در طرف راست ساند بار قرار گرفته است. طراحی این ساند بار ها به صورت خطی می باشد و زیر تلویزیون به راحتی قرار خواهند گرفت. همچنین از قابلیت نصب بر روی دیوار نیز برخوردا می باشند. قسمت ساب ووفر این ساندبار A650 از چوب ساخته شده است همچنین قسمت بار نیز از پلاستیک تهیه شده است و ساند بار A450 نیز به همین شیوه دارای ساب ووفری از چوب و بار ان از جنس پلاستیکی می باشد اما یکی از تفاوت های قابل مشاهده آن ها محافظ اسپیکر ها می باشد که در ساند بار A650 از جنس توری فلزی می باشد و در ساند بار A450 از جنس پارچه مشکی رنگی می باشد. دکمه های ساندبار سامسونگ A450 در در قسمت وسط و در بالای ساند بار قرار گرفته شده در حالی که ساند بار A650 روی لبه دستگاه قرار گرفته شده است. در رابطه با کیفیت ساخت در واقع هییچ تفاوتی میان آنها وجود ندارد اما ساند بار A650 تا حدودی به دلیل تور فلزی که استفاده شده از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد اما به صورت کلی هر دو کیفیت عالی دارند.

توان صدای ساند بار های سامسونگ مدل  A650 و A450

این ساند بار ها از توان صدای متفاوتی برخوردار می باشند. ساند بار سامسونگ مدل A650 دارای توان صوتی 430 وات می باشد و این در حالی است که ساند بار A450 دارای میزان صدای 300 وات می باشد. پس معلوم است که ساند بار A650 دارای میزان صدای بیشتری می باشد و صدا را با قدرت و کیفیت بیشتری به گوش مخاطبان خواهد رساند. 


کانال های صوتی ساند بار های سامسونگ مدل  A650 و A450

ساندبار A450 دارای 2.1 کانال صوتی است می باشد که متشکل 3 بلند گو و 1 ساب ووفر می باشد. نوع بلند گو های این ساند بار از نوع Right Speaker و Left Speaker می باشند. نوع ساب ووفر این ساند بار از نوع خارجی و بی شیم می باشد. در مقابل ساند بار A650 دارای سیستم صوتی 3.1 کانال می باشد که متشکل از 7 بلندگو است و دارای ساب ووفر نیز می باشد. این ساند بار A650 به نسبت ساند بار A450 دارای بلند گو های بیشتری می باشد و همین سبب می شود تا صدای با کیفیت تر و واضح تری به گوش مخاطبان برساند.


 درگاه های ارتباطی ساند بار های سامسونگ مدل  A650 و A450

در رابطه با درگاه های ارتباطی این دو مدل ساندبار از هم دیگر تفاوت هایی دارند. ساندبار A450 دارای 1 پورت USB و ورودی صدای اپتیکال می باشد و در مقابل ساند بار A650 دارای پورت HDMI با قابلیت ARC، 1 پورت USB و پورت صدای اپتیکال می باشد. همچنین هر دو مدل ساند بار از قابلیت اتصال به بلوتوث می باشند و شما را قادر می سازند تا به صورت بی سیم و از طریق بلوتوث قادر به اتصال دیگر دستگاه ها به راحتی به ساند بار می باشید. ساند بار A650 با برخورداری از پورت HDMI می توانید پلی استیشن یا کنسول بازی را سریع متصل کنید و صدای فراگیر و همه جانبه در هنگام بازی لذت ببرید. 

قابلیت و امکانات صوتی ساند بار های سامسونگ مدل  A650 و A450 

این دو مدل ساندبار که از لحاظ توان صدایی با هم متفاوت می باشند از لحاظ قابلیت ها نیز با هم متفاوت هستند. ساند بار سامسونگ مدل A450 دارای تکنولوژی DTS 2.0، Dolby Audio و Dolby Digital 2.0 می باشد که سبب ایجاد صدای با کیفیتی خواهند شد. همچنین ساند بار دارای فناوری DTS VirtualX می باشد و تا حدودی صدا را به صورت سه بعدی به گوش شما خواهد رساند. همچنین قابلیت Adaptive sound lite نیز پیشرفته عمل خواهد کرد و صدا را با توجه به محیط تنظیم خواهد کرد. قابلیت Bass Boost در هر دو مدل تلویزیون وجود دارد که به تقویت صدای باس می پردازند. در واقع کیفیت صدای این ساند بار ها خوب و مشابه هم می باشند اما ساندبار A650 دارای کیفیت بهتری می باشد. هر دو مدل دارای ریموت کنترل می باشند که از طری قان می توانید به تنظیم ساند بار بپردازید. 


سخن پایانی 

اگر تلویزیون شما دارای میزان صدای کمی می باشد و از صدای آن رضایت ندارید قطعا خرید یک ساند بار می تواند به شما کمک کند و صدای تلویزیون شما را بی نهایت عظیم و با کیفیت تر کند. در مقایسه ای که در بالا بین دو ساند بار سامسونگ A650 و A450 انجام شد به این نتیجه میرسیم که کیفیت ساند بار A650 در پخش صدا بهتر می باشد اما به صورت کلی هر دو بسیار عالی عمل خواهند کرد. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

در حال حاظر نظری برای این مطلب ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha