مقایسه تلویزیون سامسونگ مدل bu9000 و bu8000

مقایسه تلویزیون سامسونگ مدل bu9000 و bu8000
نوشته شده توسط : یاسان کالا تاریخ انتشار :18 /شهریور/ 1401

سامسونگ در سال 2022 دو تا از تلویزیون های شاهکار و جداب خود را عرضه بازار کرد. تلویزیون bu9000 و bu8000 جز تلویزیون های باکیفیت سامسونگ می باشند که در سال 2022 عرضه بازار کرده است. نسخه های دیگر این دو تلویزیون مدل au می باشند که سامسونگ امسال سعی کرده قابلیت ها و امکانات منحصر به فردی را به این تلویزیون ها اختصاص دهد. این دو تلویزیون از بسیاری جهات با هم شباهت و تفاوت هایی دارند. همچنین تلویزیون bu9000 مدل بالاتر bu8000 می باشد. در ادامه با نقد و مقایسه این دو تلویزیون هوشمند و پیشرفته با ما همراه باشید. 


طراحی و دیزاین تلویزیون های سامسونگ مدل bu9000 و bu8000 

این تلویزیون های سامسونگ هر دو دارای طراحی بسیار زیبایی می باشند اما از همدیگر متفاوت طراحی شده اند. تلویزیون bu8000 دارای پایه های دو طرفه ای می باشند که در اطراف تلویزیون قرار می گیرند و حالتی مابین تخت و دو شاخه ای می باشد. در مقابل تلویزیون bu9000 دارای پایه های مرکزی می باشد و در وسط تلویزیون قرار می گیرد. در زیر می توانید تفاوت این دو مدل پایه را در یابید. پایه های هر دو مدل تلویزیون مشکی رنگ می باشند و از استحکام بالایی برخوردار می باشند، بنابراین لرزشی ندارد. سامسونگ این تلویزیون ها رو با قابلیت نصب بر روی دیوار عرضه کرده است و به راحتی می توانید پابه ها را جدا کنید و به وسیله براکت های مناسب ان ها را روی دیوار نصب کنید. نصب تلویزیون ها بر روی دیوار فضای بسیار مرتب و مدرنی را ایجاد خواهد کرد. این دو مدل تلویزیون هر دو دارای فریم بسیار باریک حدود 1 سانتی متر می باشد که فوق العاده باریک می باشد و سبب جلوه ی شیک تلویزیون ها می باشد. از لحاظ قسمت پشتی تفاوتی آنچنانی میانشان دیده نمی شود و قسمت چپ این تلویزیون ها به درگاه های ارتباطی اختصاص داده شده است. بدنه این تلویزیون ها از بهترین قطعات ساخته شده است‌. این دو مدل تلویزیون هر دو جز تلویزیون های باریکی محسوب می شوند اما سامسونگ تلویزیون bu9000 که در واقع مدل بالاتر bu8000 می باشد را باریک تر طراحی کرده است و بدنه تلویزیون bu9000 بسیار ظریف می باشد. 


کیفیت و وضوح تصویر در تلویزیون های سامسونگ مدل bu9000 و bu8000

کیفیت تصویر هر دو مدل تلویزیون برابر با فورکی میباشد که تا به امروز بهترین کیفیت تصویر بعد از 8k محسوب می شود. محسوب می شود. این کیفیت تصویر فورکی تصاویر را با رزولوشن 3840*2160 به نمایش می گذارد و شما شاهد ریز ترین جزئیات خواهید بود. نمایشگر این تلویزیون ها کریستالی می باشد که تاثیر مستقیمی را بر روی نمایش تصاویر با شفافیت بالایی خواهند داشت. قابلیت های hdr در هر دو مدل تلویزیون به چشم می خورد که این قابلیت ها سبب می شود تلویزیون مرز میان مشکی و سفید را به خوبی تعیین کند و رنگ مشکی را تیره تر و رنگ سفید را درخشان تر مشاهده کنید اما به نظر می رسد که تلویزیون bu9000 دارای عملکرد نسبتا بهتری می باشد. تلویزیون bu9000 دارای پنل IPS و در مقابل تلویزیون bu8000 دارای پنل VA  می باشد. در واقع تلویزیون BU9000 با این پنل IPS که دارد، زاویه دید گسترده ای را ایجاد خواهد کرد اما در مقابل تلویزیون bu8000 دارای زاویه دید محدود تری می باشد. همچنین تلویزیون bu8000 می تواند کنتراست بهتری را ارائه دهد اما در واقع تلویزیون BU9000 به وسیله پنل IPS از کنتراست چندان حرفه ای برخوردار نمی باشد.  شاخص کیفیت تصویر یا PQI به امتیازی گفته میشود که سامسونگ پس از امتحان تلویزیون هایش به انها می دهد و هر چه بالاتر باشد نشان از کیفیت آن تلویزیون می باشد. تلویزیون BU9000 برابر با 2800  می باشد و در مقابل تلویزیون BU8000 هم نیز 2200 می باشد‌ و با هم دیگر متفاوت می باشند و تلویزیون BU9000 دارای کیفیت نسبتا بهتری می باشد. در رابطه با انعکاس نور می توان گفت این تلویزیون ها امتیاز نسبتا خوبی را کسب کرده اند و نور محیط درون تلویزیون به ندرت دیده خواهید شد. عمق رنگ در هر دو  تلویزیون برابر با 10 8+ FRC بیت می باشد. این عمق رنگ قادر به نمایش طیف گسترده ای از رنگ ها می باشد و تمامی رنگ های طبیعت را به نمایش خواهد گذاشت.


عملکرد و کارایی تلویزیون های سامسونگ مدل bu9000 و bu8000

این دو مدل تلویزیون دارای تفاوت های کوچکی نیز می باشند. تلویزیون bu9000 دارای رفرش ریت 120 هرتز می باشد اما تلویزیون bu8000 دارای رفرش ریت 60 هرتز می باشد. رفرش ریت در ماقع به نرخ تازه سازی تصاویر گفته می شود که در این باره تلویزیون bu9000 با عملکردی بهتر عمل می کند و صحنه های سریع را روان تر به نمایش خواهد گذاشت. در رابطه با پردازنده نیز باید گفت هر دو دارای پردازنده Crystal Processor 4K می باشند. این پردازنده بسیار قدرتمند می باشد و به کمک 4K Upscaling محتواهای که کیفیت پایین تر از 4K را دارند به K4 ارتقا خواهد داد. این پردازنده به خوبی سبب بهبود کیفیت تصاویر و صدا در هر دو تلویزیون خواهد شد. 


 کیفیت صدای تلویزیون های سامسونگ مدل bu9000 و bu8000

این تلویزیون های سامسونگ از لحاظ کیفیت صدا با همدیگر شبیه می باشند و تفاوت چندانی با هم دیگر ندارند. هر دو تلویزیون سامسونگ bu9000 و  bu8000متشکل از دو بلندگوی 10 وات می باشند که در مجموع صدای 20 وات را به گوش مخاطبانشان خواهند رساند. اگر به دنبال صدای بلند در تلویزیون ها هستید بهتر است که یک ساندبار را نیز تهیه کنید تا از صدای بلند و فراگیری برخوردار می باشد. قابلیت هایی صدایی همچون Dolby Digital+ و OTS در هر دو تلویزیون به چشم می خورد که تاثیر مستقیمی بر روی کیفیت و فراگیر بودن صدای تلویزیون ها خواهند گذاشت.


درگاه های ارتباطی تلویزیون های سامسونگ مدل bu9000 و bu8000

درگاه های ارتباطی یکی از ویژگی های مهم در تلویزیون ها می باشند. هر دو مدل تلویزیون دارای سه پورت HDMI و دو درگاه USB می باشند و با همدیگر مشابه هستند. به وسیله این درگاه های ارتباطی می توانید فلش، کابل ها و کنسول بازی و دیگر موارد را به تلویزیون متصل کنید. از دیگر درگاهای ارتباطی میان این تلویزیون ها می توانیم به خروجی صوتی دیجیتال، آنتن و LAN اشاره کنیم کنیم.


قابلیت های هوشمند در تلویزیون های سامسونگ مدل bu9000 و bu8000

سامسونگ از سیستم عامل تایزن در تلویزیون های خود بهره می برد. این سیستم عامل تایزن به شما دسترسی به سایت هایی همچون یوتیوب، نتفلیکس را خواهد داد که ساعت ها سرگرم می شوید. این سیستم عامل دارای رابط کاربری جذابی می باشد و بعد از چند بار استفاده از آن کامل کار کردن با آن ساده خواهد شد. قابلیت نصب برنامه در این تلویزیون ها پشتیبانی می شود و می توانید برنامه های مورد علاقه خود را به راحتی نصب کنید. ریموت کنترل هر دو تلویزیون از نوع TM2280E می باشد که به وسیله امواج وای فای و نور خورشید شارژ خواهد شد همچنین جنس این ریموت کنترل برای محیط زیست کامل بی خطر می باشد. این تلویزیون ها به وسیله ریموت کنترل هوشمندی که دارند می توانید به جستجوی صوتی و اعمال دستورات صوتی بپردازید. 


قابلیت های گیمینگ در تلویزیون های سامسونگ مدل bu9000 و bu8000 

این تلویزیون ها از لحاظ گیمینگ با هم دیگر متفاوت می باشند. تلویزیون bu8000 یک تلویزیون معمولی برای بازی می باشد اما تلویزیون bu9000 یک تلویزیون حرفه ای برای گیمینگ می باشد. قابلیت هایی همچون HGIG و ALLM در هر دو تلویزیون به چشم خورد که سبب می شود شما صحنه ها را بسیار واقعی تر مشاهده کنید همچنین سرعت اجرای بازی ها بالا برود. اما تلویزیوت bu9000 دارای قابلیت های پیشرفته تر از جمله پورت HDMI 2.1، VRR ، Amd Freesynsc و Motion Xcelerator Turbo می باشد. این قابلیت ها سبب می شوند که تلویزیون bu9000 عملکردی بی نظیر حین اجرای بازی ها داشته باشند و صحنه های خیلی سریع بدون هیچ کندی و تاری به نمایش گذاشته شود. پس در واقع تلویزیون bu9000 مخصوص علاقمندان به گیم می باشد. 


جمع بندی 

تلویزیون bu9000 از سری 9 و تلویزیون bu8000 از سری 8 می باشد. هر دو تلویزیون ها دارای کیفیت تصویر خوب و دیزاین شیکی می باشند. اما تلویزیون bu9000 تا حدودی از لحاظ کیفیت تصویر و عملکرد می تواند کارایی بهتری داشته باشد و همچنین یک تلویزیون حرفه ای برای بازی محسوب می شود. اما تلویزیون bu8000 یک تلویزیون بسیار با کیفیت با قابلیت های معمولی می باشد. پس خرید و انتخاب هر کدام به نیاز شما مشتری عزیز بستگی خواهد داشت.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

در حال حاظر نظری برای این مطلب ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha