مقایسه تلویزیون های X80J سونی و JX850 پاناسونیک

مقایسه تلویزیون های X80J سونی و JX850 پاناسونیک
نوشته شده توسط : یاسان کالا تاریخ انتشار :6 /دی/ 1400

سونی و پاناسونیک دو تا از بهترین برند های تولید کننده لوازم الکتریکی می باشند که هر ساله تلویزیون های بسیار با کیفیتی را عرضه بازار می کنند. اینبار ما قصد داریم دو تا از بهترین تلویزیون های برند پاناسونیک و سونی مدل  X80Jو JX850 را با هم مقایسه کنیم تا آن ها را بهتر شناسایی کنید و انتخاب بهتر مناسب با نیاز خود داشته باشید. تلویزیون JX850 محصول سال 2021 و تلویزیون X80J نیز محصول سال 2021 می باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا بتوانید نقاط ضعف و مثبت آن ها را به بهترین شیوه بشناسید.


 طراحی فریم و صفحه نمایش تلویزیون های پاناسونیک JX850 و سونی X80J

این دو مدل تلویزیون از نظر طراحی تفاوت چندانی ندارند و نمی توان گفت که کاملا هم مشابه هم دیگر هستند. هر دو مدل این تلویزیون ها به صورت تخت عرضه بازار شده اند. یکی از تفاوت های این دو مدل تلویزیون از نظر فریم این می باشد که تلویزیون X80J سونی دارای فریم باریک می باشد اما تلویزیون JX850 یک تلویزیون بدون فریم است که از جذابیت فوق العاده ای برخوردار می باشد. این دو مدل تلویزیون ها از نظر طراحی قسمت پشتی تفاوت چندانی با هم دیگر ندارند اما قسمت پشتی تلویزیون JX850  پاناسونیک دارای جزئیات بیشتری به نسبت تلویزیون X80J می باشد و تا حدودی شلوغ تر می باشد به پورت ها اختصاص داده شده است. رنگ قسمت پشتی هر دو مدل تلویزیون مشکی می باشد که رنگی بسیار شیک و عامه پسند می باشد.  در واقع می توان گفت که تلویزیون JX850  یک تلویزیون فوق العاده مدرن و شیک می باشد و پاناسونیک در طراحی آن سلیقه بیشتری را به خرج داده است. 


پایه تلویزیون های پاناسونیک JX850 و سونی X80J

پایه ها از مهم ترین ویژگی های ظاهری در طراحی یک تلویزیون می باشد. با نگاه کلی به این دو مدل تلویزیون متوجه خواهید شد که پایه های آن ها تفاوت زیادی با هم دیگر ندارند. پایه هر دو مدل تلویزیون از نوع دو شاخه ای می باشد با این تفاوت که پایه تلویزیون JX850 پاناسونیک تا حدودی کلاسیک تر و جذاب تر از تلویزیون سونی X80J می باشد. رنگ پایه هر دو مدل تلویزیون ها مشکی می باشد. همچنین جنس پایه های این تلویزیون ها فوق العاده محکم می باشد و وزن تلویزیون ها را به راحتی تحمل می کند. 


ضخامت تلویزیون های پاناسونیک JX850 و سونی X80J

از اصلی ترین تفاوت ها این دو مدل تلویزیون از نظر طراحی در ضخامت بدنه آن ها می باشد. در واقع تلویزیون X80J دارای بدنه ای تقریبا ظخیم به اندازه 7.3 سانتی متر می باشد در حالی که تلویزیون JX850 پاناسونیک فوق العاده ظریف می باشد و ضخامت بدنه آن ممکن است از چند میلی متر تجاوز نکند. پس می توان گفت که تلویزیون JX850 پاناسونیک تلویزیونی بسیار نازک و ظریف می باشد و گزینه ای بسیار مناسب برای نصب بر روی دیوار می باشد. 


وضوح تصاویر تلویزیون های پاناسونیک JX850 و سونی X80J

کیفیت نمایش تصاویر در هر دو مدل تلویزیون برابر با  4k می باشد. این کیفیت تصویر می تواند تصاویر را با رزولوشن 3840  2160xو نزدیک به 3/8 میلیون پیکسل به نمایش بگذارد. یکی دیگر از قابلیت ها مهم در نمایش تصاویر با کیفیت و واقعی قابلیت HDR می باشد. تلویزیون پاناسونیک JX850 دارای فرمت های HDR10 / Dolby Vision می باشد اما تلویزیون سونی مدل X80J دارای سه فرمت HDR که شامل Dolby Vision، HLG، و HDR10 می باشد پشتیبانی می کند. پنل هر دو مدل این تلویزیون ها از نوع IPS می باشد که به کمک قابلیت های HDR می تواند تصاویر بسیار نزدیک به واقعیت به نمایش بگذارد. از آنجایی که پنل هر دو مدل تلویزیون IPS می باشد پس تا حدودی در نمایش رنگ های طبیعی و کنتراست می توانند عملکردی مشابه به هم دیگر داشته باشند و در نمایش تصاویر نفاوت چندانی با همک دیگر نداشته باشند. 


عملکرد و کارایی تلویزیون های پاناسونیک JX850 و سونی X80J

پردازنده تلویزیون X80J سونی از نوع K HDR Processor X14 می باشد در حالی که پردازنده تلویزیون JX850 پاناسونیک از نوع چهار هسته ای می باشد. در واقع پردازنده هر دو مدل از تلویزیون ها فوق العاده قدرتمند می باشد  و عملکردی مشابه در ارتقای کیفیت تصاویر و پردازش آن ها خواهند داشت اما با این حال ممکن است تلویزیون X80J سونی تا حدودی بهتر از تلویزیون JX850 پاناسونیک عمل کند. در رابطه با رفرش ریت آن ها باید بگوییم که هر دو مدل تلویزیون از رفرش ریت 60 هرتز برخوردار می باشند. این رفرش ریت برای تماشای خانگی و فیلم و سریال می تواند مناسب باشد اما هنگام انجام بازی های ویدیوئی چنان عملکرد خوبی از خود نشان نخواهد داد و این دو مدل تلویزیون نمی توانند مناسب بازی باشند زیرا این رفرش ریت پایین نمی تواند صحنه های سریع را واضح به نمایش بگذرد. پس باید بگوییم که این تلویزیون ها از نظر عملکرد تفاوت چندانی ندارند. 


زاویه دید تلویزیون های پاناسونیک JX850 و سونی X80J

از انجایی که این تلویزیون ها دارای پنل IPS می باشند پس دارای زاویه دید گسترده ای می باشند. این تلویزیون های پاناسونیک JX850 و سونی X80J  می توانند گزینه ای مناسب برای سالن های بزرگ باشند زیرا از هر جهات به آن ها نگاه کنید تصاویر بدون هیچ افت کیفیتی به نمایش گذاشته خواهد شد. 


کیفیت صدای تلویزیون های پاناسونیک JX850 و سونی X80J

هر دو مدل تلویزیون دارای میزان صدای 20 وات می باشند که متشکل از دو بلند گوی 10 وات هستند. این دو مدل تلویزیون هر دو از قابلیت دالبی اتموس برخوردار می باشند که به پپخش صدای قدرتمند و با کیفیت کمک خواهد کرد همچنین قابلیت  DTS Surround Soundنیز در هر دو مدل تلویزیون وجود دارد که سبب پخش صدا به صورت همه جانبه و فراگیر خواهد شد. در صورت رضایت نداشتن از میزان صدا می توانید تلویزیون را از طریق بلوتوث به ساندبار و بلند گو ها متصل کنید و از صدای بلند تری بهره ببریئد زیرا هر دو مدل تلویزیون از این قابلیت برخوردار می باشند. در کل می توان گفت که کیفیت صدا در این دو مدل تلویزیون یکسان می باشد و تفاوت چندانی وجود ندارد.


ورودی و خروجی های تلویزیون های پاناسونیک JX850 و سونی X80J

تلویزیون JX850 پاناسونیک دارای 3 پورت HDMI و 2 پورت USB می باشد در مقابل تلویزیون X80J سونی دارای 4 پورت ورودی HDMI و 2 پورت ورودی USB می باشد. هر دو مدل تلویزیون ها از خروجی صوتی دیجیتال، پورت خروجی هدفون، پورت شبکه LAN و ورودی آنتن پشتیبانی می کنند اما با این حال تلویزیون سونی X80J توانسته که امتیاز بیشتری را کسب کند. 


سیستم عامل تلویزیون های پاناسونیک JX850 و سونی X80J

سیستم عامل هر دو مدل این تلویزیون ها اندروید می باشد. در واقع این سیستم عامل در تلویزیون سونی از ورژن بالاتری برخور دار می باشد که سبب جذاب تر بودن رابط آن خواهد شد. هر دو مدل تلویزیون ها از قابلیت دسترسی به شبکه های یوتیوب و نتفلیکس برخوردار می باشند. هر دو مدل تلویزیون ها از قابلیت اعمال دستورات صوتی و قابلیت جستجوی صوتی برخوردا می باشند. پس می توان گفت که تفاوت چندانی میان این دو مدل تلویزیون از نظر سیستم عامل وجود ندارد.


جمع بندی

این دو برند تلویزیون از محبوب ترین برند ها در حوزه تولید تلویزیون ها می باشند و سالیان زیادی می باشد که در این حوزه فعالیت می کنند. همانطور که اشاره کردیم این دو مدل تلویزیون محصول سال 2021 می باشند و جز تلویزیون های میان رده محسوب می شوند. در واقع این تلویزیون ها چه از نظر کیفیت و طراحی شباهت زیادی به هم دارند. از مهم ترین تفاوت آن ها بدنه ضخامت بسیار کم تلویزیون JX850
می باشد در کل می توان گفت که تلویزیون JX850 پاناسونیک از نظر طراحی بسیار چشمگیر تر و جذاب تر می باشد. از نظر کیفیت و وضوح تصاویر تقریبا می توان گفت که مشابه هم عمل خواهند کرد و تا حدودی در یک رنج قیمت قرار خواهند گرفت. پس در نهاین خرید هر کدام به علایق و سلیقه خودتان بستگی خواهد داشت. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

در حال حاظر نظری برای این مطلب ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha