مقایسه تلویزیون های سامسونگ سری AU و TU

مقایسه تلویزیون های سامسونگ سری AU و TU
نوشته شده توسط : یاسان کالا تاریخ انتشار :9 /دی/ 1400

سامسونگ هر ساله تلویزیون هایی با قابلیت های مختلف عرضه بازار می کند که این به نوعی باعث می شود تا مشتری ها در انتخاب مدل ها جدید و قدیم دچار مشل شوند. بعضی از افراد می خواهند که بیشتر پولشان را نگه دارند و با بقیه آن قادر به خرید یک تلویزیون با کیفیت باشند.  یکی از جدید ترین مدل های سامسونگ تلویزیون های سری AU می باشد که در سال 2021 عرضه بازار شدند و از صفحه نمایش کریستالی برخوردار می باشند همچنین دارای قابلیت های پیشرفته ای نیز می باشند. در مقابل یکی دیگر از تلویزیون های میان رده اش تلویزیون های سری TU می باشد که محصول سال 2020 می باشند . این دو سری تلویزیون دارای قابلیت ها و ویژگی های مشابه و متفاوتی می باشند. در ادامه با ما همراه باشید تا با شناخت بیشتری بتوانید این تلویزیون را خریداری کنید.

طراحی و دیزاین تلویزیون های سری AU و TU

از آنجایی که تلویزیون های سری AU تلویزیون های جدید تر برند سامسونگ می باشند پس طبیعی است که از طراحی شیک تری برخودار باشند. سامسونگ در تلویزیون های سری AU خلاقیت بیشتری به خرج داده است و حاشیه آن ها را فوق باریک طراحی کرده است البته شایان ذکر است که تلویزیون های سری TU نیز دارای فریم باریکی می باشند. در رابطه با ضخامت بدنه تلویزیون های سری AU از بدنه ای بسیار باریک و ظریف به نسبت تلویزیون های  TUبرخوردار می باشند. همچنین در رابطه با کیفیت ساخت می توان گفت که هر دو مدل تلویزیون از کیفیت ساخت بسیار خوبی برخوردار می باشند و امتیاز یکسانی کسب کرده اند. این تلویزیون های سری AU و TU از قابلییت نصب بر روی دیوار بهره می برند اما از آنجایی که تلویزیون های برند AU باریک تر و ظریف تر می باشند پس می توانند برای نصب بر روی دیوار مناسب تر باشند. 


کیفیت تصاویر در تلویزیون های سری AU و TU

در واقع می توان گفت مهم ترین تفاوت ها در این سری تلویزیون ها سال های تولید می باشد. همانطور که در بالا اشاره کردیم تلویزیون های سری AU محصول جدید 2021 اما تلویزیون های سری TU محصول 2020 می باشند. در رابطه با کیفیت تصاویر باید بگوییم که کیفیت تصویر هر دو سری تلویزیون ها در واقع 4K می باشد که قادر است تصاویر را با 8 میلیون پیکسل به نمایش بگذارد. در رابطه با کنتراست می توان گفت این تلویزیون ها عملکردی مشابه دارند و در نمایش تصاویر با کنتراست یکسان عمل می کنند. صفحه نمایش این سری تلویزیون های AU و TU از نوع کریستالی می باشد. این صفحه نمایش کریستالی سبب می شود تا تلویزیون ها از روشنایی بسیار خوبی برخوردار باشند اما معمولا تا حدودی روشنایی در تلویزیون های سری AU بیشتر می باشد. پنل های استفاده شده در تلویزیون های سامسونگ سری AU  و TU از نوع VA  می باشند. پنل های VA قادر می باشند تا مشکی را در مشکی ترین حالت خود به نمایش بگذارند پس در واقع تفاوتی زیادی میان نمایش رنگ های مشکی میان این سری تلویزیون ها وجود ندارد اما با این حال ممکن است تلویزیون های سری TU  عملکرد بهتری داشته باشند. از آنجایی که پنل این تلویزیون های سری AU و TU از نوع VA می باشد پس نمی تواند یک زاویه دید گسترده را تضمین کرد. یعنی هنگامی که از گوشه و کناره ها به این تلویزیون نگاه کرد ممکن است تصاویر دچار افت کیفیت شوند. 


پرددازنده و عملکرد تلویزیون های سری AU و TU

پردازنده این دو سری تلویزیون ها از نوع Crystal Processor 4K می باشد. این پردازنده فوق العاده قدرتمند می باشد و تاثیر خوبی بر بهبود کیفیت صدا و تصاویر این تلویزیون ها خواهد گذاشت. بیشتر تلویزیون های سری TU و AU از رفرش ریت پایینی برخوردار می باشد و این معنی را می رساند که این سری تلویزیون ها زیاد نمی توانند گزینه ای مناسب برای بازی باشند اما بر فرض مثال تلویزیون سری AU9000 در سایز های بالا می تواند مناسب بازی باشد زیرا رفرش ریت 120 هرتز را ارائه خواهد داد.


کیفیت صدا در تلویزیون های سری AU و TU

در رابطه با کیفیت صدای این سری تلویزیون های AU و TU باید بگوییم که تفاوت چندانی میان این دو سری تلویزیون ها وجود ندارد. کیفیت صدا در این تلویزیون ها برابر با 20 وات می باشد که متشکل از دو بلندگوی 10 وات می باشد. همچنین می توان گفت از ویژگی های مشابهی در رابطه با کیفیت صدا برخوردار می باشند.


پورت های خروجی ورودی تلویزیون های سری AU و TU

در واقع این سری تلویزیون های AU  و TU دارای پورت های متغیری می باشند اما معمولا میزان پورت های تلویزیون های AU بیشتر از تلویزیون های سری TU  می باشد. معمولا در هر دو سری تلویزیون های AU و TU خروجی صوتی دیجیتال، خروجی هدفون، پورت شبکه  LAN و  ورودی آنتن به چشم می خورد. 


سیستم عامل تلویزیون های سری AU و TU

در واقع می توان گفت مهم ترین تفاوت های این سری تلویزیون ها AU و TU ورژن سیستم عامل آن ها می باشد. تلویزیون های سری AU دارای ورژن 6 سیستم عامل تایزن می باشند. اما تلویزیون های سری TU دارای نسخه های پایینتر این سیستم عامل می باشد. پس در واقع اگر علاقمند به ویژگی های پشرفته ای هستند تلویزیون های سری AU می تواند قابلیت های جدید تری را ارئه دهد. همچنین یکی دیگر از تفاوت های میان این دو سری تلویزیون وجود ریموت کنترل های هوشمند می باشد که به کاربر امکان می دهد تا از راه دور تلویزیون را کنترل کند اما در واقع تلویزیون های TU از ریموت کنترل هوشمند برخوردار نمی باشند. 


قابلیت بازی تلویزیون های سری AU و TU

همانطور که اشاره کردیم ین تلویزیون ها دارای رفرش ریت پایینی می باشند پس نمی توانند برای بازی زیاد روی آنها حساب کرد. اما تلویزیون های سری AU می توانند تا حدودی به نسبت تلویزیون TU گزینه مناسب تری برای بازی باشند. قابلیت ALLM که مهم ترین ویژگی در بازی های ویدئویی می باشد در سری تلویزیون های TU پشتیبانی نمی شود در حالی که تلویزیون های سری AU 2021  از این قابلیت ALLM برخوردار می باشد. این قابلیت در این تلویزیون AU باعث می شود زمانی که کنسول بازی را متصل کردید، تلویزیون به طور خودکار وارد حالت بازی خواهد شد. پس درواقه نتیجه میگیریم تلویزیون های سری AU می توانند گزینه ای مناسب تری برای بازی های ویدئویی باشند. 


جمع بندی 

این تلویزیون های سامسونگ سری AU و TU جز تلویزیون های میان رده محسوب می شوند. در واقع تفاوت چندان و مهمی میان این تلویزیون های سری AU و TU وجود ندارد اما مهم ترین تفاوت آن ها در ورژن سیستم عامل هایشان می باشد که تلویزیون سری AU بالاتر می باشد و همچنین دارای ریموت کنترل هوشمند می باشد.  همچنین یکی دیگر از تفاوت های مهمشان قابلیت ALLM می باشد که تلویزیون AU از آن پشتیبانی خواهد کرد و می تواند برای بازی گزینه مناسب تری باشد. به طور کلی اگر بازی، سیستم عامل با نسخه بالاتر و ریموت کنترل هوشمند برایتان مهم است تلویزیون های سری AU می تواند مناسب شما باشد اما اگر تلویزیون عادی با قابلیت های متوسط و قیمت مناسب تری می خواهید تلویزیون های سری TU می توانند مناسب شما باشند. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

در حال حاظر نظری برای این مطلب ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha