مقایسه تلویزیون های ال جی UN7180 و UN8080

مقایسه تلویزیون های ال جی UN7180 و UN8080
نوشته شده توسط : یاسان کالا تاریخ انتشار :12 /دی/ 1400

یکی از خوش قیمت ترین و با کیفیت ترین محصولات ال جی تلویزیون های سری UN می باشد که در بین مردم از محبوبیت زیادی برخوردار می باشند. اینبار ما قصد داریم دو تا از تلویزیون های ال جی سری UN مدل های UN7180 و UN8080 را با هم دیگر مقایسه کنیم. این تلویزیون ها محصول سال 2021 می باشند که می توان گفت شباهت های زیادی به همدیگر دارند. ال جی در ساخت آنها از بهترین قطعات و فناوری های استفاده کرده است. با ما همراه باشید تا به خوبی تفاوت و شباهت های این تلویزیون ها را شناسایی کنید و بتوانید خرید مطمئن و درست داشته باشید.


طراحی فریم و صفحه نمایش تلویزیون های ال جی UN7180 و UN8080

با نگاه کلی به صفحه نمایش این تلویزیون ها متوجه خواهید شد که شباهت بسیار زیادی به همدیگر دارند. قاب هر دو مدل تلویزیون ها فوق العاده باریک می باشد اما فریم تلویزیون UN8080 به نسبت تلویزیون UN7180 باریک تر می باشد و جلوه ای شیک را به این تلویزیون بخشیده است همچنین فریم این دو مدل تلویزیون به رنگ مشکی می باشد. ال جی هر دو مدل تلویزیون ها را به صورت تخت طراحی کرده است. پس باید بگوییم کهه این دو مدل تلویزیون از نظر صفحه نمایش تفاوت چندانی ندارند.


قسمت پشتی نمایش تلویزیون های ال جی UN7180 و UN8080

در رابطه با قسمت پشتی این تلویزیون ها نیز باید بگوییم که قسمت پشتی این تلویزیون های UN7180 و UN8080 ساده می باشد و شباهت بسیار زیادی به همدیگر دارند. قسمت پشتی هر دو مدل تلویزیون دارای سطحی صاف و ساده می باشد که محل پورت های ورودی و خروجی روی آن تعبیه شده است. این دو مدل تلویزیون از نظر کیفیت ساخت بدنه دارای کیفیت یکسانی می باشند و در واقع می توان گفت کیفیت ساخته بدنه آن ها بسیار خوب می باشد.


ضخامت تلویزیون های ال جی UN7180 و UN8080

ضخامت بدنه تلویزیون ها برای بیشتر افراد از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد زیرا هر چه بدنه تلویزیون باریک تر باشد هنگام نصب روی دیوار جلوه ای بهتر خواهد داشت. در رابطه با ضخامت این دو مدل تلویزیون باید گفت که جز تلویزیون های باریک و ظریف محسوب نمی شوند و بدنه هر دو مدل تلویزیون از ضخامت متوسطی برخوردار می باشد. اما با این حال می توان به سادگی متوجه شد که ضخامت بدنه تلویزیون UN8080 به نسبت تلویزیون UN7180 کمتر است و تا حدوی ظریف تر می باشد 


پایه های تلویزیون های ال جی UN7180 و UN8080

این دو مدل تلویزیون از نظر پایه ها از طراحی یکسانی برخوردار می باشند. این دو مدل تلویزیون دارای پایه های دو شاخه ای می باشند که در اطراف تلویزیون قرار می گیرند و از استحام زیادی بهره می برند. در واقه تنها تفاوت این دو مدل تلویزیون از نظر پایه ها، رنگشان می باشد که تلویزیون UN7180 دارای پایه های مشکی و تلویزیون UN8080 دارای پایه های نقره ای رنگ می باشد. همچنین این پایه های هر دو مدل تلویزیون در یک حالت قابل تنظیم می باشند. 


وضوح و کیفیت تصویر در تلویزیون های ال جی UN7180 و UN8080

کیفیت تصویر در هر دو مدل تلویزیون برابر با 4K می باشد. این کیفیت تصویر قادر است تا تصاویر را چهار برابر با کیفیت تر از FULL HD به نمایش بگذارد. این دو مدل تلویزیون از قابلیت های HDR که شامل HLG، HDR10 Pro می باشند بهره می برند که سبب افزایش کنتراست تصاویر خواهد شد. در واقع باید گفت این تلویزیون ها نمی توانند کنتراستی بسیار عالی ارائه دهند اما با این حال تلویزیون UN8080 تا حدودی می تواند کنتراست بهتری ارائه دهد. در رابطه با نمایش رنگ مشکی نیز عملکرد بسیار شبیه به همدیگر دارند زیرا پنل آنها از نوع ips می باشد و این پنل در نمایش رنگ مشکی عمیق متوسط عمل خواهد کرد و عملکردی یکسان نیز خواهند داشت. در رابطه با نمایش رنگ های طبیعی نیز هر دو مدل تلویزیون عملکرد شبیه به همدیگری دارند. می توان گفت که این دو مدل تلویزیون در نمایش رنگ های طبیعی عملکرد متوسطی دارند ودر یک رده قرار می گیرند. یکی دیگر از شباهت های آنها مربوط به میزان روشنایی صفحه نمایش می باشد که هر دو امتیاز یکسانی دریافت کرده اند یعنی روشنایی صفحه نمایش هر دو مدل تلویزیون یکسان می باشد و از روشنایی نسبتا خوبی برخوردار می باشند. پس می توان گفت که این دو مدل تلویزیون از کیفیت و وضوح تصویر یکسان و خوبی برخوردار می باشند اما تا حدودی تلویزیون UN8080 می تواند بهتر عمل کند. 


عملکرد تلویزیون های ال جی UN7180 و UN8080

هر دو مدل تلویزیون دارای پردازنده های Quad Core Processor 4K می باشند. این پردازنده فوق العاده عالی می باشد و سبب افزایش کیفیت تصاویر خواهد شد. در کل می توان گفت که عملکرد این دو مدل تلویزیون تا حدودی یکسان می باشد. این دو مدل تلویزیون از نظر رفرش ریت نیز هیچ تفاوتی با هم دیگر ندارند زیرا رفرش ریت هر دو مدل تلویزیون برابر با  60 هرتز می باشد. این رفرش ریت نمی تواند عملکردی عالی هنگام بازی های ویدئویی و در کل صحنه های سریع باشد زیرا به خوبی نمی تواند تصاویر را تازه سازی کند. پس در واقع این تلویزیون ها فقط برای نمایش خانگی گزینه مناسبی هستند.


زاویه دید در تلویزیون های ال جی UN7180 و UN8080

از مهم ترین ویژگی های این دو مدل تلویزیون زاویه دید گسترده آن ها می باشد. از آنجایی که پنل این دو مدل تلویزیون از نوع IPS می باشد پس زاویه دید خیلی گسترده ای را به نمایش می گذارد. زاویه دید تلویزیون UN7180 برابر با 178 درجه و تلویزیون UN8080 نیز به همین شیوه دارای زاویه دی 178 درجه می باشد پس در واقع می توان گفت زاویه دید آنها گسترده می باشد و از هر جهت خانه به صفحه نمایش نگاه کنید تصاویر را بدون هیچ افت کیفیتی مشاهده خواهید کرد و این تلویزیون ها برای سالن های بزرگ نیز می تواند انتخابی مناسب باشند. 


کیفیت صدا تلویزیون های ال جی UN7180 و UN8080

کیفیت صدا که مهم ترین ویژگی می باشد در این تلویزیون ها کاملا یکسان می باشد. تلویزیون UN7180 دارای سیستم صوتی 2 کاناله می باشد که در مجموع صدای 20 وات را به گوش تان خواهد رساند تلویزیون UN8080 نیز به همین شیوه دارای سیستم صوتی دو کاناله است که صدای 20 وات را به اشتراک خواهد گذاشت. از نظر ویژگی های صوتی نیز با هم تفاوتی ندارند و بسیار به هم شبیه هستند. هر دو مدل تلویزیون دارای ویژگی های Ultra Surround، Dolby Digital و Dolby Digital Plus می باشند که هر کدام به نحوی سبب افزایش کیفیت صدا و همه جانبه بودن آن خواهد شد. نوع بلند گو های هر دو مدل تلویزیون از نوع Down Firing می باشد.


ورودی و خروجی تلویزیون های ال جی UN7180 و UN8080

این دو مدل تلویزیون از نظر ورودی و خروجی ها با هم متفاوت هستند. تلویزیون ال جی UN7180 دارای 3 پورت HDMI و 2 پورت USB می باشد  در مقابل تلویزیون UN8080 دارای 4 پورت HDMI و 2 پورت USB  می باشد. خروجی صوتی دیجیتال، کامپوننت، کامپوزیت، ، پورت شبکه LAN و ورودی آنتن می باشند  در هر دو مدل تلویزیون به چشم می خورد اما اسلات CI فقط در تلویزیون UN8080 وجود دارد. به طور کلی این تلویزیون ها از نظر پورت ها هیچ تفاوتی با هم دیگر ندارند.


سیستم عامل تلویزیون های ال جی UN7180 و UN8080

ال جی برای تلویزیون های خود از سیستم عامل WebOS استفاده می کند. این دو مدل تلویزیون دارای سیستم عامب WebOS نسخه 5 می باشند. این سیستم عامل از قابلیت اتصال به شبکه هاب جهانی یوتیوب و نتفلیکس برخوردار می باشند. این دو مدل تلویزیون از قابلیت نصب برنامه بهره می برند و می توانید گوشی خود را به تلویزیون متصل کنید. همچنین این تلویزیون ها دارای ریموت کنترل هوشمند می باشند که امکان جستجوی صوتی و اعمال دستورات صوتی را فراهم می کند. پس در نتیجه این تلویزیون ها از نظر سیستم عامل و قابلیت های هوشمند تفاوتی با هم دیگر ندارند. 


قابلیت گیمینگ تلویزیون های ال جی UN7180 و UN8080


از آنجایی که این تلویزیون ها دارای رفرش ریت 60 هرتز می باشند پس گزینه ای مناسب برای بازی های ویدئویی نمی باشند و نمی توانند صحنه ها را سریع تازه سازی کنند. همچنین این تلویزیون ها دارای سرعت پاسخگویی خوبی نمی باشند و به کندی ممکن است بازی ها را اجرا کنند. در نتیجه باید گفت که این تلویزیون های UN7180 و UN8080 اصلا مناسب برای بازی نمی باشند.


جمع بندی

این دو مدل تلویزیون UN7180 و UN8080 از محصولات 2020 ال جی می باشند. از لحاظ طراحی بسیار شبیه به هم دیگر می باشند. همچنین از لحاظ کیفیت تصویر نیز عملکرد یکسانی دارند اما ممکن است تلویزیون UN8080 کیفیت بهتری به نسبت تلویزیون UN7180 داشته باشد. به طور کلی این تلویزیون ها برای تماشای خانگی می توانند گزینه های مناسبی باشند و تفاوت چندانی ندارند همچنین از آنجایی که پنل آنها IPS می باشد پس برای سالن های بزگ و حتی مطب ها می تواند گزینه ای مناسب باشند. در نهایت خرید هر کدام به سلیقه و بودجه خودتان بستگی خواهد داشت.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

در حال حاظر نظری برای این مطلب ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha