بررسی کامل تلویزیون سامسونگ 2021

بررسی کامل تلویزیون سامسونگ 2021
نوشته شده توسط : یاسان کالا تاریخ انتشار :5 /اردیبهشت/ 1400

بررسی کامل تلویزیون سامسونگ 2021

سامسونگ برای تلویزیون های سال 2021 از حرف A در کدگذاری مدل های تلویزیون استفاده می کند ایت در حالی است که در سال 2020 از حرف T (مانند Q70T) و در سال 2019 از حرف R (به عنوان مثال Q70R) استفاده کرده است. بنابراین می توانید انتظار داشته باشید که شماره مدل های QLED به A به عنوان مثال Q70A ختم می شود و مدل های LCD قبل از تعییت سری خود (مانند AU8000) با اعدادی همراه باشند.

 

 

 

تلویزیون Micro LED

جدید در چهار سایز 75 ، 85، 99 و 110 اینچ در دسترس خواهد بود. برخلاف میکرو ال ای دی های تجاری؛ هر مدل به صورت یک ماژول تلویزیون صفحه کامل از قبل مونتاژ می شود که به صورت ماژول های کوچکتر ساخته می شوند و می توانند با تنظیمات مختلف مونتاژ شوند.

اصلا جای تعجب نیست که سامسونگ پردازنده جدیدی را برای تلویزیون های 2021 خود معرفی می کند. این پردازنده نئو کوانتومی همراه با سایر موراد ؛ دایمینگ دقیق نور و یک ویژگی توزیع انرژی محلی است که انرژی را به روشن ترین مناطق تصویر و دورتر از قسمت های تاریک می فرستد. این دستگاه همچنین با حسگر ادغام شده در قاب تلویزیون برای تنظیم روشنایی و کنتراست در پاسخ به شرایط نور محیطی کار می کند.

 

 

 

سامسونگ Object-Tracking Sound

 

 را با QLED های سال قبل معرفی کرد؛ اما امسال هم از نظر مدل هایی که پوشش می دهد و هم از نظر تعداد بلندگوها در حال توسعه است. در حال حاضر چهار نسخه از OTS وجود دارد که نسخه جدید OTS Lite در پایین و OTS Pro در بالا وجود دارد. هر نسخه از نظر تعداد پلندگوها متفاوت هستند.

هر نسخه از OTS برای پر کردن هر چه بیشتر یک اتاق و ردیابی سه بعدی جلوه ها از فناوری دالبی اتموس / Dolby Atmos استفاده می کند. برخی از مدل ها همچنین از قابلیتی به نام SpaceFit استفاده می کنند که نسخه پیشرفته فناوری Adaptive Sound فعلی این شرکت است که عملکرد صوتی را با محیط تلویزیون تطبیق می دهد.

مدت هاست که سامسونگ در خط مقدم فناوری تلویزیون های گیمینگ قرار گرفته است و این به نظر می رسد که توسعه این فناوری ها و تولید تلویزیون های گیمینگ در سال 2021 ادامه پیدا می کند. مشخصات 4K 120 Hz در همه مدل های Q70A به بالا پشتیبانی می شود؛ پشتیبانی از VRR شامل Nvidia G-Sync و AMD FreeSync Premium Pro ، ALLM و HGiG است و گفته می شود که تاخیر ورودی فقط به 9.8 میلی ثانیه رسیده است.

علاوه بر اینها؛ سامسونگ قابلیت به نام Super Ultrawide Gameview را معرفی می کند که به شما امکان می دهد تا از اویه فوق العاده گسترده مانیتورهای گیمینگ شبیه سازی شده لذت ببرید. بدیهی است که این شامل نوارهای سیاه بزرگی است که فضای نمایشگر بلا استفاده صفحه را پر می کنند؛ بنابراین ما مطمئن نیستیم که واقعا چقدر جذاب خواهد بود اما با گذشت زمان مشخص خواهد شد.

مدل رده پایین Neo QLED و مقرون به صرفه ترین مدل Mini LED در محدوده تلویزیون های 2021 سامسونگ QN85A است که خوشبختانه به نظر می رسد می توانید از هر جایی خریداری کنید. به نظر می رسد که روشنایی آن نسبت به تلویزیون QN90A کمتر باشد و یک نسخه اولیه از OTS با دو درایور کمتر وجود دارد.

 

 

مدل QLED رده پایین سامسونگ؛ عینی Q6

بە طور حتم تمامی فناوری های روز در زمینه صوت و تصویر قابلیت در محصولات تازه ی سال 2021 گنجانده شده اند و به دستاوردهایی شگفت جهت نمایش تصاویر دست پیدا کرده اند .همه ی تلویزیون های 2021 سامسونگ مدل Neo QLED که مبنای مینی LED پردە برداری شده کە عرصه ای از رنگ های گسترده را در کوانتوم دات محفوظ نگه میدارند و ایک را هم بیان کنیم کنتراست بالاتری در برابر تلویزیون های مدل QNED ال جی دارا هستند.به بیانی ساده و بدون گیج کننده گی نامگذاری حرف Q در سامسونگ ساده شده ی Quantum Matrix و پردازنده‌ی کوانتومی Neo Quantum میباشد و این پردازشگر تصاویر را تجزیه و تحلیل و پردازش خواهد کرد و در ظاهر توزیع روشنایی و نور در تمامی نقاط تصویری رنگ های طیف مشکی غلیظ تر را موجب میشود.

 

پردازشگر کوانتومی استفاده شده

در این یک حسگر هوشمند و یکدست میباشد که در هر یک از گوشه های نمایشگر عبارت شدە و عملکرد کنتراست و نور تصویر را بسته به شرایط روشنایی فضای مورد استفاده تنظیم خواهد کرد سامسونگ بیان میکند، فناوری مورد نظر از پوششی کوانتوم دات جهت ارتقای رنگ ها در صفحه نمایش استفاده می کند و با این ادعا نمایش و پخش 100% طیف رنگ ها در پنل تلویزیون ها قابل تضمین است و در صورتی که تلویزیون های عرضه شده ی سال2020 سامسونگ حدود 500 نقطه نور را دارا بودند مدل تازه یNeo QLED این کمپانی از 5000 نقطه نور به طور جداگانه بهرمند هستند و این مقدار نوردهی بالاتری را جهت نمایش به همراه خواهد داشت.

0A در اندازه های بیشتری ارائه شده است و تنها مدلی است که نسخه 43 اینچی را ارائه می دهد. پایین آمدن رتبه اصلی این دستگاه به خاطر HDMI است چون در اینجا پورت HDMI 2.1 وجود ندارد. این بدان معناست که از مشخصات 4K 120Hz یا VRR پشتیبانی نمی کند اما ALLM و eARC از ویژگی های آن پشتیبانی می کنند و فناوری جدید Motion Xcelerator Turbo به گونه ای طراحی شده است که با وجود پنل 60 هرتز، تجربه ای مشابه 120 هرتز را ارائه می دهد.

در حالت استاندارد باید هر OTS اسپیکرهای بالا، اسپیکرهای جانبی و توییتر به طور مجزا داشته باشند قابلیتی دیگر که در تلویزیون های 2021 سامسونگ صدای دالبی و فراگیر است که قابل مشاهده میباشد و با عرضه ی حالت هایی سه بعدی از صدا نسخه باکیفیت تری از صدای بلندگوها را عرضه میکند؛ در ضمن توجه داشته باشید فناوری Active Voice Amplifier که به طور حتمی در همه ی مدل های 2021 سامسونگ ان را در خود دارند تقویت کننده ی صوت است که جهت مشخص کردن نویزهای خارجی و بیشتر شدن مقدار صدای اصلی بکار رفته اند.و این را هم باید ذکر کرد این فناوری در مدل های 2021 در طیف جدیدی عرضه میدارد.

 

 

قابلیت های برجسته پردازشگر جدید نئو کوانتوم سامسونگ وجود حسگر تنظیمات مربوط به قابلیت تولید روشنایی جداگانه و نور پس زمینه وبرای هر پیکسل میباشد که سبب وضوح بالا در هر منطقه ی تصویری است از حیث طراحی ظاهری QN900A از جلوه ایی شیک و لوکس برخوردار است؛هر سمت و سوی این مدل تلوززیون سامسونگ یک صفحه نمایش بی نهایت میباشد که در ان از قاب های فلزی و پلاستیکی زننده خبری نیست؛ برای ان پایه ایی 4 میلی متری طراحی شده است که در زیبایی بیشتر این محصول نیز تاثیر دارد سامسونگ این اجازه را دارد تلویزیون QN900A با One Connect مورد پشتیبانی قرار دهد .میزان ضخامت تنها 15 میلی متر سبب شگفتی بالا در مشاهده ی اولیه و دیدار با ان است.

اگر مشتاق به تهیه یکی از تلویزیون های تولید شده از سوی سامسونگ هستید QN800A را در اولویت موارد خرید قرار دهید قطعا ساختار بدنه و طراحی زیبا و مشخصه ها پخش تصویر در ان شگفتی انگیز است. برجسته ترین ویژگی های تلویزیون 2021 نئو کیولد سامسونگ سطح کیفیت تصویر 8K و پشتیبانی از One Connect و نرخ رفرش 120 هرتز است.

بهرمندی از نوع نمایش NeoQLED,پنل ضد انعکاس ,کیفیت تصویر 4K, پشتیبانی از نرخ رفرش 120 هرتز فورکی برجسته ترین مشخصه های این مدل تلویزیون جدید است تصاویری دیدنی تر با وضوحی بالا و رنگ هایی با غنای بالا را به نمایش میگذارد.شکی نیست که QN95A قیمت راضی کننده ای برای مشتریان خواهد داشت و در مجموعه ی تلویزیون های 2021 جای گرفته است نکته ایی مهم و حائز اهمیت در ساخت QN95A اندازه 50 اینچ اک بوده چرا کە هیچ یک از مدل های 90Q و 95Q سایز کمتر از 55 اینچ ندارند ؛و بە طور کلی این رقابت اختصاصی سامسونگ در برابر با OLED های 48 اینچ ال جی است.

 

 

 

طراحی و ساختار بدنه تلویزیون های سامسونگ 2021

 

QN90A کمی ضخیم تر 25 میلی متر بیشتر از دیگر مدلهای مشابه است در صورت مقایسه ی این دو مدل QN800 و QN900 پی می بریم حدود 10 میلی متر بیشتر ضخامت دارد . تلویزیون مدل QN90A هم در سایز 50 اینچ طراحی و ساخته شده است و این محصول پیشنهاد خوب سامسونگ به کاربرانی است که وجود تلویزیون های بزرگ در سایز 85 اینچ را لازم نمی بینند .

تا اینجا تمام تلویزیون های 2021 سامسونگ که از این فناوری جدید پشتیبانی می کنند را بررسی کردیم حال بە نقد و بررسی هایی در مورد مدل های کیولد سامسونگ می پردازیم و در اصل صفحه نمایشگر انها فقط LED میباشد به این معنی که NeoQLED کاربر یک تلویزیون QLED را در اختیار دارد و با حرف N در مدل نامبر این تلویزیون ها می توانید صحیح معنای ان رتا دریابید. سامسونگ نوع کیولد را که متشکل از Q80A، Q70A و Q60A است در یک مجموعه با ویژگی های مشخص و مشابه قرار داده که نمونه ای از انها کیفیت تصویر فورکی است به بیانی دیگر هیچ یک از کیولدها وضوح 8K را دارا نمی باشند One Connect در انها قابل پشتیبانی نیست؛در ضمن نرخ رفرش تصویری در همه ی تلویزیون ها ثابت 120 هرتز بوده و اهمیت سامسونگ برای گیمر ها است

شرکت سامسونگ با وصف کلی در مورد تلویزیون کیولد Q70A متفاوت بودن پایه ها و نحوه طراحی ان به شکل کاملا متمایزی اشاره داشته است این پایه ها با عرض های مختلفی قاب نصب هستند و این امکاک را می دهند کاربر یک ساندبار با توجه به نیاز و خواسته ی خود در قسمت زیرین پایه ها تعبیه کند.با توجه به ویدیوی نمایش داده شده از Q70A مشخصه هایی شامل ضخامت 25 میلی متر ,حذف سایز 50 اینچ ,نرخ رفرش 120 هرتز ,به چشم میخورد مقرون به صرفه ترین محصول سامسونگ در سری کیولد ها تلویزیون Q70A در سال 2021 است.

 

 

 

سامسونگ با بهره گیری از ساختار تازه تر ان را مجهز به تکنولوژی برتر نور پس زمینه نموده است با این شکل از طراحی دست به نابود سازی شکاف بین LED ها و LCD ها و روشنایی کسر شده از ان را به نمایشگر بخشیده است سطح کیفیت تصاویر در دستگاه تلویزیون AU9000 فورکی بوده ولی یک نکته بسیار مهم اینکه سیستم صوتی این تلویزیون از تکنولوژی جدید صدای OTS Lite پشتیبانی میکند که به طور کلی با چاشنی کردن دو کانال صدای مجازی صدایی رساتر و فراگیرتر پخش میشود .و این قابلیت مورد پسند علاقمندان به موسیقی و اهنگ است شما هم اگر که به صدای تلویزیونتان برای صوت و پخش موسیقی علاقمند هستید AU9000 گزینه مناسبی برایتان خواهد بود.

سامسونگ Au7000 نسل جدید مدل Crystal LED سامسونگ رهروی Tu7000 که یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین تلویزیون های رده‌ی اقتصادی هست که در سال جدید عرضه میشه و بازه‌ی سایزی بسیار عظیمی هم داره برای هرنوع کاربری و تمامی مشخصات ارزنده برای یک تلویزیون 4K خوب رو دارا هست اما خوب تفاوت محسوسی با سال گذشته به غیر از به روزرسانی های نرم افزاری و معمول نداشته اما میتونه و امید میره که این مدل هم امسال یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین مدل های اقتصادی بشه که نسبت قیمت به کارایی بسیار بالایی رو هم داره.

 

تلویزیون های 2021 سامسونگ :

 

بنظر می رسد 2021 سال خوش یمنی برای سامسونگ بوده و این شرکت که یکی از بزرگترین تولید کننده های جهان است یک سال پر فروش را با مدل های جدیدش آغاز کرده باشد. سامسونگ هر ساله با شرکت در در نمایشگاه CES 2021 از تلویزیون های جدیدش پرده برداری می کند و امسال نیز با دست پر به این نمایشگاه آمده است و سری تلویزیون های 2021 خودش را معرفی کرد که شامل مدل های MicroLED و مدل های Neo QLEDs ها هستند و کیفیت تصویر در آن ها 4K QLED و 8K می باشند. این شرکت تا حالا اطلاعات تلویزیون های 2021 خودش را در قالب ویدیوها و مشخصات در اختیار کاربران قرار داده این بدان معناست که می توانیم پرچمدارهای آن را که با بالاترین فناوری ها مجهز شده اند در این مقاله جای بدهیم و مشخصات و قابلیت های آن ها را به درستی تفکیک کنیم. در این مقاله سعی داریم بهترین تلویزیون های 2021 سامسونگ که در این همایش معرفی شده اند را به چالش بکشیم.

جای تعجب نیست که چرا سامسونگ در تلویزیون های 2021 خودش از پردازنده جدید Neo Quantum استفاده کرده است؛ تاریک شدن صفحه نمایش و توزیع نادرست نور از مشکلاتی بود که تلویزیون های سامسونگ در سال های قبل به آن دچار بودند اما پردازنده کوانتوم سامسونگ با تولید نور به صورت مجزا برای هر پیکسل و فرستادن آن به بخش های تاریک تصویر، گستره فوق العاده ای از نور و روشنایی را در صفحه نمایش این تلویزیون های Neo QLED حاکم می سازد. از این گذشته، این پردازنده یک حسگر فوق العاده هوشمند دارد که روشنایی و کنتراست صفحه را با توجه به نور محیط تنظیم می کند.

اگر بخواهیم یک تلویزیون مدل پایینتر از دو تلویزیون قبلی را اسم ببریم بدون شک QN700A است. سامسونگ QN700A را در نمایشگاه CES 2021 معرفی کرده که مشخصات و طراحی آن بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفت کیفیت تصویر این تلویزیون سری 7 سامسونگ 8K است؛ اگرچه هنوز اطلاعات دقیقی از این مدل در دسترس ما نیست اما بنظر می رسد سامسونگ آن را از ویژگی زاویه دید گسترده (Ultra Views Angle) محروم ساخته ؛ همچنین احتمال دارد به بدنه آن به نازکی دو مدل قبلی یعنی QN900 و QN800 نباشد. با این وجود تلویزیون QN700 زیباست و از قیمت مقرون به صرفه تری برخوردار است و همانند مدل های پیشین خودش از اتصال One Connect پشتیبانی می کند. جالب است بدانید که تلویزیون QN700A در رده تلویزیون های Neo QLED جای می گیرد و این یعنی تصویری متمایز از سایر تلویزیون های 2021 سامسونگ.

سامسونگ در معرفی کوتاه تلویزیون کیولد Q70A به طراحی متفاوت پایه اشاره کرده است یعنی پایه هایی که می توانند با عرض مختلف نصب شوند و اجازه می دهند شما یک ساندبار به دلخواه در زیر این پایه ها نصب کنید. در ویدیوی ارائه شده از Q70A مشخصاتی از جمله نرخ رفرش 120 هرتز، ضخامت 25 میلی متر و حذف سایز 50 اینچ از اندازه های تلویزیون قابل مشاهده هستند. تلویزیون Q70A یکی از مقرون به صرفه ترین کیولدهای سامسونگ در سال جدید است و همانند مدل بالاتر خودش یعنی Q80A مناسب گیمرها و عاشقان بازی های کامپیوتری می باشد. 

 

 

یکی دیگر از تلویزیون های فورکی LCD در سال 2021 سامسونگ مدل AU8000 می باشد که در حقیقت تفاوت چندانی با مدل بالاتر خودش یعنی AU9000 ندارد اما میدانیم که از طراحی AirSlim بهره می برد و با نرخ رفرش 120 هرتز با Motion Xcelerator Turbo مجهز شده است. همانطور که میدانید سامسونگ در سال 2021 تلویزیون هایش فورکی و 8K بودند و با توجه به اینکه AU8000 یکی از بهترین میان رده های آن است از وضوح نمایش 4K بهره می برد و این را می توان یک موفقیت بزرگ برای سامسونگ به شمار آورد که توانسته حتی در مدل های پایینتر خودش نیز Full HD را به فراموشی بسپارد و کیفیتی واضح و بی نقص را روی صفحه نمایش تمام تلویزیون هایش گسترده سازد.

 

 

 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

در حال حاظر نظری برای این مطلب ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha