تفاوت تلویزیون اولد C1 و C2 ال جی

تفاوت تلویزیون اولد C1 و C2 ال جی
نوشته شده توسط : یاسان کالا تاریخ انتشار :3 /اردیبهشت/ 1401

تلویزیون های برند ال جی بی شک از بهترین تلویزیون های جهان محسوب می شوند. ال جی از فناوری oled در تلویزیون ها خود استفاده می کند که تاثیر مستقیمی بر کیفیت و نمایش تصاویر آن دارد. اینبار قصد داریم دو تا از بهترین تلویزیون های ال جی سری oled مدل C1 و C2 را باهم دیگر مقایسه کنیم تا شباهت و تفاوت های ان ها را به خوبی متوجه شوید. تلویزیون C1 محصول سال 2021 و تلویزیون C2 محصول سال 2022 می باشد. در ادامه با ما همراه باشید. 


 تلویزیون های OLED مدل C1 و C2 از نظر طراحی 

این دو مدل تلویزیون از نظر طراحی قطعا با هم تفاوت و شباهت هایی دارند. یکی از شباهت های این دو مدل تلویزیون حاشیه و فریم آنها می باشد. هر دو مدل تلویزیون دارای فریم های بسیار باریکی کی باشند با این تفاوت که تلویزیون C1 دارای فریمی با اندازه 10.2 میلی متری و تلویزیون اولد ال جی C2 با فریم 6 میلی متری می باشد. اما به طور کلی هر دو فریم مشکی رنگ و بارک می باشند. در رابطه با پایه های این دو مدل تلویزین متوجه می شوید که با هم متفاوت هستند. تلویزیون C2 دارای پایه ای در مرکز تلویزیون می باشد که دارای عرض کمی می باشد و تلویزیون C1 نیز دارای پایه ای در مرکز تلویزیون می باشد اما با این تفاوت که در دارای عرض بیشتر است و تا حدودی پهن تر می باشد. رنگ پایه های هر دو مدل تلویزیون نقره ای رنگ می باشد. همچنین هر دو مدل تلویزیون از قابلیت نصب بر روی دیوار برخوردار می باشند. در رابطه با قسمت پشتی این دو مدل تلویزیون نیز باید گفت که تقریبا مشابه هستند. قسمت پشتی هر دو مدل تلویزیون مشکی می باشد و دارای پورت های ورودی و خروجی می باشد اما در طراحی و جزئیات تا حدودی با هم متفاوت می باشند و از نظر کیفیت ساخت تلویزیون C2 توانسته امتیاز بیشتری را کسب کند. در رابطه با ضخامت بدنه آن ها نیز باید گفت که هر دو تلویزیون دارای بدنه ای بسیار باریک می باشند و از این لحاظ به هم دیگر شبیه می باشند. به طور کلی ایندو مدل تلویزیون از نظر طراحی شباهت زیادی به هم دیگر دارند و هر دو بسیار جذاب و شیک هستند.


 کیفیت و وضوح تصویر تلویزیون های OLED مدل C1 و C2

مهم ترین تفاوت این دو مدل تلویزیون C1 و C2 در پنل های آنها می باشد.تلویزیون C1 دارای پنل OLED معمولی می باشد در حالی که پنل تلویزیون C2 از نوع OLED EVO می باشد که دارای روشنایی بیشتری به نسبت دیگر می باشد و در واقع پیشرفته تر عمل می کند. این دو مدل تلویزیون هر دو از لحاظ کیفیت نمایش تصاویر در یک میزان می باشند و هر بسیار عالی عمل می کنند اما تلویزیون C2 دارای درخشش بیشتری می باشد. کیفیت تصویر هر دو مدل تلویزیون 4K می باشد واز قابلیت HDR  و Dolby Vision IQ برخوردار می باشند. قابلیت AI Picture Pro در هر دو مدل تلویزیون سبب می شود تا کیفیت تصاویر ارتقا داده شود. فناوری دیگر هوشنمد در هر دو مدل تلویزیون AI Brightness Control می باشد. این قابلیت با توجه به محیط، نور تلویزیون و محتوا را تنظیم خواهد کرد. در رابطه با کنتراست هر دو تلویزیون کنتراستی بی نهایت را ارائه می دهند اما به نظر می رسد که تلویزیون C2 دارای کنتراست تیره تری می باشد که می تواند به دلیل همان پنل EVO باشد و آن را به بی نقص ترین تلویزیون سال 2022 تبدیل کرده است.


عملکرد تلویزیون های OLED مدل C1 و C2

پردازنده ها نقش مهمی در تلویزیون ها ایفا می کنند. تلویزیون C2 دارای پردازنده آلفا 9 نسل 5 می باشد و در مقابل تلویزیون C1 دارای پردازنده آلفا 9 نسل 4 می باشد. این پردازنده ها هر دو کیفیت بی نظیری دارند و هر دو عملکرد و کارایی بسیار پیشرفته و قدرتمندی را عرضه می کنند اما همانطور که مشخص است تلویزیون C2 دارای پردازنده ای تا حدودی قدرتمند تر می باشد اما نه به اندازه ای که  تلویزیون C1 ضعیف شمرده شود.  در رابطه با رفرش ریت هم این دو مدل تلویزیون مشابه هستند و دارای رفرش ریت 120 هرتز می باشند. این میزان رفرش ریت گزینه ای بسیار عالی می باشد و تصاویر را در نهایت شفافیت مشاهده خواهید کرد. قابلیت OLED Motion Pro نیز در هر دو مدل تلویزیون وجود دارد که به رفرش ریت 120 هرتز کمک خواهد کرد و تصاویر را بدون کندی و تاری به نمایش خواهد گذاشت. 


کیفیت صدا تلویزیون های OLED مدل C1 و C2

این دو مدل تلویزیون در واقع از لحاظ صدا هیچ تفاوتی با هم دیگر ندارند. میزان صدای هر دو مدل تلویزیون C1 و C2 برابر با 40 وات می باشد که متشکل از دو اسپیکر و ووفر می باشد. کیفیت صدای هر دو مدل تلویزیون واقعا بی نظیر می باشد اما تلویزیون C2 به دلیل قابلیت Clear Voice Pro می تواند صدای دیالوگ ها هنگام تماشای فیلم و سریال را بهبود ببخشد و در واقع صدایی با واضح تر را بشنویید. به طور کلی کیفیت صدای هر دو مدل تلویزیون به یک اندازه می باشد و فوق العاده با کیفیت می باشد.  


درگاه های ارتباطی تلویزیون های OLED مدل C1 و C2

این دو مدل تلویزیون از نظر درگاه های ارتباطی با همدیگر هیچ تفاوتی ندارند. هر دو مدل تلویزیون دارای 4 پورت HDMI و 3 پورت USB می باشد. همچنین هر دو مدل تلویزیون دارای پورت LAN، ورودی دیجتال، ورودی ماهواره و هدفون می باشند. پس در واقع تفاوتی میان درگاه های ارتباطی این دو مدل تلویزیون وجود ندارد.


قابلیت های هوشمند تلویزیون های OLED مدل C1 و C2

سیستم عامل تلویزیون های C2 و C1 از نوع webOS می باشد. با این تفاوت که ورژن تلویزیون C2 بالاتر می باشد و قابلیت های پیشرفته تری را ربرخوردار می باشد و این تنها تفاوت میان این دو مدل تلویزیون از نظر سیستم عامل می باشد. از قابلیت ها نسخه پیشرفته تر قابلیت ایجاد پروفایل خصوصی برای هر کدام از اعضای خانواده می باشد و این سیستم هوشمند با توجه به علاقمندی هایتان می تواند علایق و پیشنهادی مربوط با علاقه تان را تشخیص و ارائه دهد. در رابطه با ریموت کنترل جادویی هم نیز باید گفت که هر دو دارای ریموت کنترل جادویی و هوشمند می باشند که می توانید از طریق آن به اسکرول و قابلیت ماوس هم بپردازید اما ریموت کنترل تلویزیون C2 کمی پیشرفته تر می باشد و دارای قابلیت NFC می باشد که به راحتی می توانید محتوای تلفن هوشمند و تلویزیون را با هم اشتراک گذاری کنید.


قابلیت بازی در تلویزیون های OLED مدل C1 و C2

این تلویزیون های ال جی دارای جدید ترین قابلیت های بازی می باشند. هر دو مدل تلویزیون از قابلیت ALLM برخوردار می باشد که تاخیر ورودی در این تلویزیون ها را بسیار کاهش می دهد به نحوی که برابر با 1 میلی ثانیه می باشد. این تلویزیون ها دارای رفرش ریت 120 هرتز در هنگام بازی می باشند که سبب می شود تا بازی را بدون هیچ کندی پلی کنید. قابلیت HGiG نیز در هر دو تلویزیون ها سبب می شود تا بتوانید تا تصاویر را با HDR بالاتری مشاهده کنید که جلوه ای بسیار طبیعی را ایجاد خواهد کرد. یک تفاوت در قابلیت گیمینگ میان این دو مدل تلویزیون پشتیبانی از بازی های آنلاین در تلویزیون C2 می باشد به عبارتی دیگر تلویزیون C2 می تواند بازی های انلاین را پلی کند. به وطر کلی هر دو تلویزیون گزینه مناسبی برای بازی می باشند و بسیار حرفه ای عمل خواهند کرد.

 


جمع بندی

انتخاب بین این دو مدل تلویزیون می تواند برای کاربران کمی سخت باشد چون هر دو مدل تلویزیون به هم شبیه هستند و از لحظ کیفیت نیز عالی می باشند. این دو مدل تلویزیون هر دو جز بهترین تلویزیون ها محسوب می شوند اما از انجایی که تلویزیون C2 محصول 2022 می باشد دارای قابلیت های نسبتا پیشرفته تری می باشد اما کیفیت هر دو بسیار عالی می باشد. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

در حال حاظر نظری برای این مطلب ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha