تفاوت تلویزیون های ال جی G2 و G1

تفاوت تلویزیون های ال جی G2 و G1
نوشته شده توسط : یاسان کالا تاریخ انتشار :3 /خرداد/ 1401

تلویزیون های G2 و G1 از سری محصولات ال جی می باشند که تلویزیون G2 محصول سال 2022 و تلویزیون G1 محصول سال 2021 می باشد. تلویزیون  G2 پرچمدار ال جی سال 2022 می باشد. این تلویزیون ها با پنل evo عرضه بازار شده است. این پنل سبب روشنایی بیشتری در تلویزیون ها خواهد شد و تصاویر را با وضوح و روشنایی بیشتری به نمایش می گذارد. از نظر طراحی هم باید گفت که بدون پایه روانه بازار شده اند. این تلویزیون ها با هم تفاوت و شباهت هایی دارند که اینبار قصد داریم این دو مدل تلویزیون را با هم دیگر مقایسه کنیم و به شباهت و تفاوت های آنها بپردازیم. 


شباهت و تفاوت تلویزیون های G2 و G1 از نظر طراحی 

یکی از اصلی ترین شباهت های این دو مدل تلویزیون از نظر طراحی، قسمت پایه های این دو مدل تلویزیون ال جی می باشد. در واقع این دو مدل تلویزیون G2 و G1 هیچ پایه ای ندارند و بدون پایه عرضه بازار شده اند. شما باید به طور جداگانه برای خرید پایه ها اقدام کنید. این دو مدل تلویزیون جز تلویزیون های هنری محسوب می شوند‌ و اغلب ردی دیوار نصب میشوند که ظاهری بسیار شیک و خاص دارند. در رابطه با قسمت پشتی این تلویزیون ها باید گفت که تا حدودی شبیه به همدیگر طراحی شده اند. در قسمت پشتی هر دو تلویزیون شیار هایی به چشم‌ می خورد که برای مرتب کردن کابل ها مورد استفاده قرار میگیرند همچنین در قسمت راست هر دو مدل تلویزیون شاهد درگاه های ارتباطی می باشید که برای دسترسی آسانتر تعبیه شده است. پس به طور کلی تفاوت چندانی میان طراحی قسمت پشتی تلویزیون ها وجود ندارد. یکی دیگر از ویژگی های مهم در طراحی تلویزیون ها، قاب و فریم آنها می باشد. هر دو مدل تلویزیون دارای قاب بسیار باریکی می باشند اما تلویزیون G2 دارای فریم نسبتا بارک تری به نسبت تلویزیون G1 می باشد. فریم تلویزیون G2 برابر با 0.6 سانتی متر و تلویزیون G1 برابر با 0.9 سانتی متر می باشد. یک تفاوت ریز دیگر هم رنگ لبه آن می باشد که لبه فریم تلویزیون G2 تقریبا خاکستری رنگ و در مقابل تلویزیون G1 دارای فریم مشکی رنگ می باشد. از لحاظ ضخامت بدنه تلویزیون G2 دارای بدنه ای با ضخامت 2.5 سانتی متر و تلویزیون G1 دارای بدنه ای با ضخامت 2.1 سانتی متر می باشد پس در واقع تلویزیون G1 به طور جزئی باریک تر و نازک تر از تلویزیون G2 می باشد. در رابطه با کیفیت ساخت هر دو مدل تلویزیون به طور قطعانه میتوان گفت که از کیفیت ساخ بسیار عالی بهره می برند اما تلویزیون G1 توانسته امتیاز بیشتری را کسب کند و در واقع از کیفیت ساخت بهتری برخوردار می باشد. 

 

تلویزیون G2 و G1 ال جی از لحاظ کیفیت تصویر 

هر دو مدل تلویزیون از کیفیت تصویر K4 برخوردار می باشند و قادرند تا تصاویر را با وضوح بالایی به اشتراک بگذارند. این دو مدل تلویزیون از لحاظ کنتراست هر دو به یک شیوه عمل می کنند و امتیاز مشابهی کسب کرده اند. این پنل evo که این تلویزیون از آن برخوردار می باشند سبب ایجاد روشنایی بهتری در صفحه نمایش آن ها می شود؛ با این حال از لحاظ روشنایی با هم تقریبا متفاوت عمل می کنند. تلویزیون G1 دارای حداکثر روشنایی 728 نیت و در مقابل تلویزیون G2 دارای حداکثر روشنایی 1165 نیت می باشد. قابلیت های HDR که شامل HDR10، Dolby Vision و HLG می باشد در هر دو مدل تلویزیون پشتیبانی خواهد شد. این قابلیت ها سبب می شود تا رنگ ها را با عمق بیشتر و کیفیت بهتری مشاهده کنید. در رابطه با نمایش رنگ ها این دو مدل تلویزیون تقریبا می توان گفت که مشابه به همدیگر عمل می کنند و امتیاز مشابهی را دریافت کرده اند. هر دو مدل تلویزیون G2 و G1 طیف گسترده ای از رنگ ها را به نمایش می گذارند اما تلویزیون G2 تا حدودی رنگ ها را شاداب تر و پر رنگ تر به نمایش خواهد گذاشت. نمایش رنگ مشکی به طور عمیق و در مشکی ترین حالت، یکی از مهم ترین ویژگی ها محسوب می شود. این دو مدل تلویزیون به واسطه پنل OLED که دارند در نمایش رنگ مشکی به طور مطلق و عمیق کاملا شبیه به هم عمل خواهند کرد و رنگ مشکی را در مشکی ترین و تیره ترین حالت به نمایش خواهند کذاشت. هر دو مدل تلویزیون از زاویه دید خوبی به واسطه فناوری Wide Viewing Angle برخوردار می باشند که بازم تلویزیون G2 می تواند زاویه دید گسترده تری را ارئه دهد. به این معنی که از هر جایی از خانه به تلویزیون نگاه کنید می توانید تصاویر و رنگ ها را بدون افت کیفیت مشاهده کنید. یکی دیگر از ویژگی های مهم رفلکس نور می باشد. هر دو تلویزیون G1 و G2 بسیار کم نور را منعکس می کنند و زمانی که شما مشغول دیدن سریال و فیلم مورد علاقه خود هستید، به ندرتنور خورشید و لامپ را درون تلویزیون مشاهده خواهید کرد. به طور کلی این تلویزیون ها از لحاظ نمایش و وضوح تصاویر بسیار عملکرد با کیفیت و چشمگیری دارند اما تلویزیون G2 می تواند تا حدودی عملکردش به نسبت تلویزیون G1 بهتر باشد. 


عملکرد و کارایی تلویزیون G2 و G1 ال جی

این تلویزیون های G2 و G1 از تلویزیون ها قدرتمند می باشند. تلویزیون G1 دارای پردازنده α9 Gen4 AI Processor 4K و در مقابل تلویزیون G2 دارای پردازنده Alpha9 Gen5 AI Processor 4K می باشد. هر دو مدل پردازنده عملکرد بسیار خوبی دارند اما تلویزیون G2 تا حدودی می تواند عملکرد بهتری را ارائه دهد. این پردازنده ها می تواند تصاویر را با خوبی پردازش کند و تصاویر را با کیفیت بهتری ارائه دهد. یکی دیگر از عوامل مهم بر عمکلرد تلویزیون رفرش ریت تلویزیون می باشد. هر دو مدل تلویزیون دارای رفرش ریت 120 هرتز می باشند. این رفرش ریت به نرخ تازه سازی تصاویر گفته می شود. این رفرش ریت 120 هرتز رفرش ریت بالایی می باشد و سبب می شود تا تلویزیون ها هنگام نمایش صحنه های سریع همچون فیلم های اکشن، بازی یا فوتبال بسیار سریع عمل کنند و شاهد تصاویری بدون کندی و تاری باشید. 


کیفیت صدای تلویزیون های G2 و G1 ال جی

این دو مدل تلویزیون ال جی از لحاظ کیفیت صدا و میزان صدا با همدیگر تفاوت چندانی ندارند. هر دو مدل تلویزیون G1  و  G2 از سیستم صوتی 4.2 کاناله برخوردار می باشند که در مجموع صدایی 60 وات را به گوش کاربران خواهند رساند. این سیستم صوتی 4.2 کاناله شامل 4 بلندگوی 10 واتی و 2 ووفر 10 واتی می باشد. کیفیت صدای این تلویزیون ها بی نظیر می باشد. فناوری OLED Surround در هر دو مدل تلویزیون قرار گرفته است که سبب ایجاد صدای تقریبا سه بعدی خواهد شد و از هر جهت از خانه صدای واضحی را خواهید شنید. تکنولوژی دیگر در این تلویزیون ها Dolby Atmos می باشد که این تکنولوژی صدای فراگیر را نیز ایجاد خواهد کرد. تکنولوژی  AI Sound Pro نیز در هر دو تلویزیون نیز قرار گرفته است که میزان صدا را بر اساس نوع محتوا به کمک هوش مصنوعی تنظیم خواهند کرد. این دو مدل تلویزیون به کمک Clear Voice Pro می توانند صدای دیالوگ ها را بسیار واضح به گوش مخاطب برسانند. پس در واقع این دو مدل تلویزیون از لحاظ صدا با همدیگر تفاوتی ندارند و هر دو بسیار عالی عمل خواهند کرد.


درگاه های ارتباطی تلویزیون های G2 و G1 ال جی

این دو مدل تلویزیون از لحاظ درگاه های ارتباطی نیز با هم تفاوتی ندارند. هر دو مدل تلویزیون دارای 4 پورت HDMI و 3 پورت USB می باشند. از دیگر پورت های مشترک این دو مدل تلویزیون g2 و g1 میتوانیم به خروجی صوتی دیجیتال، اترنت، هدفون و انتن اشاره کنیم. همچنین هر دو مدل تلویزیون ار قابلیت اتصال به بلوتوث و وای فای برخوردار می باشند. 


قابلیت های هوشمند تلویزیون هالی ال جی G1 و G2 

هر دو مدل تلویزیون G1 و G2 جز تلویزیون های هوشمند می باشند که از قابلیت های سرگرم کننده ای برخوردار می باشند. سیستم عامل هر دو مدل تلویزیون webOS می باشد. این سیستم عامل دارای رابط کاربری بسیار جذابی می باشد و درجه سختی استفاده از این سیستم عامل بسیار ساده و آسان می باشد. تلویزیون G2 از آخرین ورژن این سیستم عامل برخوردار می باشد. هر دو مدل تلویزیون دارای دستیار های صوتی می باشند که از طریق آنها می توانید هم به جستجوی صوتی و هم به اعمال دستورات صوتی بپردازید. ریموت کنترل هر دو مدل تلویزیون کاملا مشابه به همدیگر و هوشمند هستند و تفاوتی میان انها دیده نمی شود. قابلیت نصب برنامه در هر دو مدل تلویزیون به چشم می خورد و به راحتی برنامه های نصب شده اجرا خواهند شد. قابلیت هایی همچون Apple Home Kit، اینترنت اشیاء IOT  و DLNA در هر دو مدل تلویزیون پشتیبانی خواهد شد. به طور کلی تفاوت چندانی میان این دو مدل تلویزیون از نظر قابلیت های هوشمند به چشم ‌نمی خورد. 


قابلیت گیمینگ و بازی در تلویزیون های G1 و G2 ال جی 

این دو مدل تلویزیون می توانند گزینه های مناسبی برای بازی باشند. از آنجایی که رفرش ریت هر دو 120 هرتز می باشد پس می توانند بازی را با کیفیت خوبی لود کنند. قابلیت HGiG در هر دو مدل تلویزیون پشتیبانی می شود که به ایجاد تصاویر و صحنه های واقعی کمک می کند و سبب می شود تا رنگ ها را بسیار واقعی و در نتیجه صحنه های بازی را بسیار واقعی مشاهده کنید. این تلویزیون ها از تکنولوژی ALLM پشتیبانی می کنند که سبب می شود بازی ها در مدت زمان کمی و با تاخیر بسیار کمی لود شود. یکی دیگر از ویژگی های مثبت و کاربردی در این تلویزیون ها تکنولوژی VRR می باشد که رفرش ریت متغییری را ارائه می دهد همچنین تکنولوژی AMD FreeSync و تکنولوژی Nvidia G-Sync در هر دو مدل تلویزیون پشتیبانی می شود. به طور کلی هیچ تفاوتی میان این دو مدل تلویزیون از نظر بازی و گیم وجود ندارد و کاملا مشابه به همدیگر می باشند. 

 

جمع بندی 

اکنون که این دو مدل تلویزیون را با هم دیگر مقایسه کردیم به این نتیجه میرسیم که کیفیت و عملکرد هر دو تلویزیون در حد عالی می باشد. تلویریون G2 که محصول 2022 ال جی می باشد تا حدودوی برتری هایی به نسبت تلویزیون G1 که محصول 2021 است را دارد که یکی از آنها روشنایی بیشتر تلویزیون G2 می باشد. به طور کلی تفاوت چندانی با هم دیگر ندارند و هر دو از تولیدات کیفیت بالای ال جی می باشند.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

در حال حاظر نظری برای این مطلب ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha