نحوه کار با سولاردام ال جی مدل MA3884VC

نحوه کار با سولاردام ال جی مدل MA3884VC
نوشته شده توسط : یاسان کالا تاریخ انتشار :27 /دی/ 1400

همانطور که میدانید سولاردام ها از وسایل آشپری بسیار محبوب در بین افراد می باشد زیرا با آن دیگر به هیچ وسیله ای دیگر همچون ماکروفر و مایکرویو نیاز نخواهید داشت زیرا با استفاده از آن هم قادر به پخت پز خواهید بود و هم می توانید به راحتی مواد غذایی را گرم کنید. یکی از بهترین سولاردام های موجود در بازار سولاردام ma3884vc می باشد. ما در این مطلب امروز قصد داریم نحوه کار با این سولاردام را برای شما توضیح دهیم تا سوالات شما در رابطه با این دستگاه به خوبی برطرف شود.  

توضیح کلی سولاردام ال جی ma3884vc

این سولاردام ال جی یک دستگاه فوق العاده شیک و زیبا از برند ال جی می باشد که دارای طراحی بسیار شیکی است. بدنه آن از جنس استیل نقره ای می باشد که از استحکام زیادی برخوردار می باشد همچنین فضای داخلی آن نیز از جنس استیل ضد زنگ می باشد که بسیار محکم و سالم است. این سولاردام ال جی 38 لیتری است و دارای یک سینی از جنس چدن سینس های توری برای بخار پز می باشد. همچنین وزن آن کمی زیاد می باشد و درب آن به صورت عمودی و از بالا باز میشود. از آنجایی که این سولاردام ال جی دارای برنامه های زیادی می باشند ممکن است هنگام استفاده از آن ها دچار مشکل شوید. به طور کلی این سولاردام دارای 6 برنامه پخت به صورت دستی و 28 برنامه پخت خودکار است. برای یادگیری آن و استفاده راحت تر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. 

برنامه های پخت سولاردام ال جی

روی بدنه این دستگاه یک سری دکمه هایی تعبیه شده است که از طریق آن می توانید به تنظیم دستگاه بپردازید. از برنامه های دستی این دستگاه می توان به این 6 عدد برنامه اشاره کنیم که از طریق یک دکمه چرخشی قابل تنظیم می باشد:

برنامه گریل

 در واقع این برنامه گریل روی بدنه دستگاه با یک موج نشان داده می شود. این برنامه در واقع برای سرخ کردن و برشته کردن از آن استفاده می شود که یکی از برنامه های محبوب می باشد. هیتر در دستگاه های سولاردام در قسمت بالایی و پایینی می باشد. این برنامه دارای سه حالت و دما می باشد که می توان به دمای بالا در قسمت هیتر بالایی اشاره کنیم که مواد غذایی را خیلی برشته خواهد کرد. حالت دوم برشته کردن با قدرت کمی می باشد اما از هر دو هیتر بالا و پایین استفاده می شود و خیلی مناسب است همچنین گزینه سوم هیتر با دمای پایین می باشد. 


برنامه فر یا کانوکشن

 برنامه کانوکشن با علامت یک فن و یا می توان گفت پنکه به نمایش گذاشته می شود. این برنامه یکی برنامه کاربردی می باشد که می توان گفت عملکردی همچون فر دارد و از آن می توانید برای پخت کیک و شیرنی به بهترین شیوه استفاده کنید. میزان دمای انتخابی این برنامه کانوکشن بین 100 الی 250 درجه می باشد. هنگامی که این برنامه فعال است ممکن است که شما دود به جریان افتاده را ببینید که در این برنامه طبیعی می باشد. همچنین اگر در هنگام استفاده از دستگاه یادمان رفت که برای این برنامه زمانی را تعیین کنیم پس دستگاه به صورت خودکار روی حالت Pr–H   قرار می گیرد که به معنی پیش گرمایش می باشد. 


برنامه مایکروویو

برنامه مایکروویو نیز روی بدنه آن با سه عدد موج نشان داده می شود. با استفاده از این برنامه شما قادر می باشید که مواد غذایی را داخل آن گرم کنید و حتی به پخت آن بپردازید. برنامه مایکروویو دارای دما و توان مختلفی می باشد که می توانید آن را با توجه به نوع مواد غذایی مناسب انتخاب کنید. برای استفاده از برنامه مایکروویو فقط کافی است برنامه مایکرویو و دمای مناسب را انتخاب کنید و گزینه شروع یا همان start را بفشارید.


برنامه دیفراست یا یخ زدایی: 

همانطور که از اسم این برنامه مشخص است می توانید از آن برای یخ زدایی مواد غذایی منجمد شده استفاده کنید. ال جی برای یخ زدایی، مواد غذایی هایی را نام برده است که شامل گوشت، مرغ، نان، ماهی، پنیر، حبوبات می شود و پیش از پخت آن ها می توانید از این قابلیت یخ زدایی استفاده کنید. برای استفاده از این دستگاه هنگامی که شما مواد غذایی و وزن آن را تعیین کردید می توانید دستگاه را شروع به کار کنید. 

 

قابلیت بوزدایی: 

این قابلیت هم همانطور که از اسم آن مشخص می باشد می توانید برای بوزدایی سولاردام استفاده کنید. پس از آنکه مدتی با این دستگاه کار کردید ممکن است بخواهید فضضای داخلی آن را پاکسازی کنید که می توانید مقداری اب و ابلیمو را داخل آن بزارید تا فضای داخلی سولاردام به خوبی تمیز شود. 


 قابلیت پخت اتوماتیک:

پخت اتوماتیک یا خودکار از بهترین برنامه های این سولادام می باشد که بسیار رایج و کاربردی است. برای استفاده از این برنامه تنها کافی است که وزن دستگاه را تعیین کنید و کلید start را بفشارید.

 

بر روی دستگاه چند دکمه وجود دارد که شامل برنامه های خودکار دستگاه است و دارای 28 برنامه است. تقریبا می توان گفت شامل انواع مواد غذایی ها می شود و در اینجا به توضییح آن ها می پردازیم.


دکمه STEAM COOK یا بخارپز

همانطور که از اسم این برنامه مشخص است برای بخارپز کردن مواد غذایی استفاده می شود. برای این برنامه ال جی یک سینی استیل مخصوص طراحی کرده است که می توانید با اضافه کردن آّب و دیگر مواد مورد نیاز می توانید به بخار پز کردن غذا ها بپردازید. این غذا ها شامل: سبزیجات درشت،سبزیجات ریز، صدف، ماهی، فیله ماهی، گوشت چرخ کرده، سوسیس، گوجه، ران مرغ، سینه مرغ، تخم مرغ، و گوشت خوک است.

 

دکمه SPEED COOK یا برنامه پخت سریع

این برنامه از مهم ترین برنامه های این سولادام محسوب می شود و می توانید از آن برای پخت غذاهای جامد از آن استفاده کنید. این برنامه شامل غذا های زیادی می باشد که از آن می توانید ببرای پیتزا، سیب زمینی سرخ کرده، مرغ کامل، مرغ تیکه ای، گوشت استیکی، بره کبابی، گوشت گوساله کبابی، سیب زمینی پخته شده، سبزی فریزی، برنج، پاستا، سیب زمینی پخته شده و هر غذایی که یخ زده باشد می توانید استفاده کنید. 

 

دکمه AUTO DEFROST یا یخ زدایی خودکار

این دکمه هم برای یخ زدایی هر نوع مواد غذایی استفاده می شود.

 

نحوه استفاده از برنامه ها

شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که چگونه باید از این برنامه ها استفاده شود. در واقع استفاده از هر کدام از این برنامه ها کار سختی نمی باشد و شما بعد از چند بار کار کردن با آن برایتان خیلی راحت خواهد شد. تنها کافی است که برنامه مورد نظر خود را انتخاب کنید و بعد از تعیین وزن و دما می توانید دکمه اینتر و بعد از آن دکمه شروع را بزنید. 


سری نکات در رابطه با سولاردام ال جی ma3884vc

در قسمت داخلی این دستگاه و روی سقف آن یک فیلتر تعبیه شده است که خوب است آن را هر سال یکبار تعویض کنید تا از خطرات احتمالی آن جلوگیری شود. سعی کنید این سولاردام را در هنگام کار داخل کابینت یا فضای کوچک نگذارید چون در قسمت پشتی دستگاه تعدادی محفظه وجود دارد که از طریق آن سبب خنک شدن دستگاه خواهند شد. سعی کنید هنگام استفاده از دستگاه از درپوش های مناسب استفاده کنید. یکی دیگر از گزینه های مهم در رابطه با این دستگاه جای گذاری آن روی یک کف تراز و  تخت می باشد یعنی الزامی می باشد که آن را روی محیط تختی نصب کنید.  

 

جمع بندی

سولاردام ها از کاربردی ترین وسایل هر خانه محسوب می شود خرید آنها همچون این می ماند که هم مایکروویو و ماکروفر خریده اید زیرا دارای برنامه ای زیاد و قابلیت های فراوانی می باشد. این سولاردام ال جی مدل ma3884vc که در این مقاله به توضیح آن پرداختیم از بهترین ها می باشد و هدف از برنامه های زیاد این دستگاه عملکرد بهتر و طعمی بهتر در غذاهای شماست که با چند بار استفاده به راحتی آن را یاد میگیرید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

در حال حاظر نظری برای این مطلب ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha