راهنمای خرید کولر گازی جی فور ماتیک G4 MATIC گری

راهنمای خرید کولر گازی جی فور ماتیک G4 MATIC گری
نوشته شده توسط : یاسان کالا تاریخ انتشار :14 /مرداد/ 1400

برند گری یکی از برند های مهم تولید کننده کولر گازی های دو تکه یا اسپلیت ها دو تکه در سطح جهانی است که توانتسه است تا طرفداران و خریداران خوبی را به خود جذب نماید. این برند دارای انواع مختلفی از کولر گازی هاست اما یکی از جالب ترین مدل های آن، کولر گازی فقط سرد G4 MATIC است. این کولر گازی به دلیل امکانات خوب و عالی خود و همچنین قیمت به صرفه، در رتبه های خوب بازار ایران قرار دارد که در مقاله زیر به مشخصات کلی آن توجه بیشتری خواهیم نمود. 

کولر گازی جی فور ماتیک

نمای ظاهری بدنه کولر گازی جی فور ماتیک


اگرچه برای خرید یک کولر گازی باید به تمامی قسمت های تولید کننده انرژی آن با دقت توجه کرد اما قسمتی که از اهمیت زیادی برخوردار است و کمتر به آن توجه می شود، نمای ظاهری و ساختار آن می باشد. اگر نمای بیرونی کولر گازی دارای نمای خوبی باش، دکوراسیون خانه ما را تحت تاثیر قرار خواهد داد و هم چنین اگر دارای ساختار مستحکمی باشد، می تواند ماندگاری بیشتری را به وجود بیاورد. اسپلیت دو تکه جی فور ماتیک دارای بدنه پلاستیکی و فلزی می باشد که یونیت داخلی آن از پلاستیک فشرده ساخته شده است و با رنگ سفید براق آراسته شده است. طراحی سه جهته یونیت داخلی کولر گازی جی فور ماتیک به همراه پره های چهار جهته آن باعث می شوند تا هوای پرتابی به دور ترین مناطق داخلی خانه شما وارد شود و دما با سریع ترین روش کاهش پیدا کند. بر روی بدنه یونیت داخلی و در قسمت سمت راست، یک عدد نمایشگر وجود دارد که از نوع LED است تا هر نوع اطلاعات ضروری از جمله دما را به نمایش بگذارد. این نمایشگر به صورت مخفی می باشد که با دکمه مخصوص آن بر روی ریموت کنترل به نمایش در خواهد آمد. 

یونیت خارجی آن برخلاف یونیت داخلی از فلز بسیار سخت تولید شده است تا بتواند در برابر انواع شرایط از جمله رطوبت و دماهای بالا مقاومت خوبی را به وجود بیاورد. بر روی این فلز یک لایه از فلزی ضد زنگ قرار داده شده است. یکی از جذابیت های طراحی این یونیت خارجی این است که رادیاتور های آن از نوع آلومینیومی و ضد زنگ هستند که برتری خوبی را نسبت به دیگر کولر گازی ها ایجاد خواهد نمود. 


کمپرسور پیستونی با ظرفیت های مختلف


کی از مهمترین و اصلی ترین قطعات موجود در همه کولر گازی ها، کمپرسور آنهاست که در کولر گازی جی فور ماتیک گری، این کمپرسور از نوع پیستونی می باشد. کمپرسور پیستونی از یک سیلندر و پیستونی همانند موتور اتومبیل ها تولید شده است که با چرخش ها و مکش های خود باعث کمپرس گاز مبرد خواهد شد. یکی بزرگترین ایراد هایی که این کمپرسور نسبت به دیگر کمپرس ها دارد این است که مصرف و سر و صدای بیشتری را ایجاد می کند. اما کمپرسور پستونی در مقایسه با دیگر کمپرسور ها می تواند سرمایش بیشتر و بهتری را ایجاد کند و سریع تر دمای اتاق خانه را پایین بیاورد. همانطور که می دانید کولر گازی جی فور ماتیک دارای ظرفیت های مختلفی از جمله 12000 ، 18000، 24000، 30000 و 36000 می باشد. انواع مختلفی از ظرفیت ها باعث می شود تا کاربران آنها را بر اساس نوع سلیقه و مساحت خانه خود انتخاب نمایند.

کمپرسور پیستونی جی فور ماتیک گری

عملکرد کولرگازی G4 MATIC گری


یکی از مهمترین ویژگی های اصلی کولر گازی جی فور ماتیک این است که دارای عملکرد تنهایی سرمایش است. پس این اسپلیت دو تکه گری از عملکرد گرمایشی برای زمستان برخوردار نمی باشد اما به دلیل استفاده از کمپرسور پیستونی دارای قدرت فوق العاده ای برای تولید سرمایش است. یکی دیگر از امکاناتی که در اختیار این کولر گازی قرار داده شده است، عملکرد سرمایش سریع است که به وسیله ریموت کنترل آن کنترل خواهد شد. در صورتی که دمای اتاق بسیار بالا باشد با زدن این دکمه می توانید سریعا دما را کاهش دهید. 


میزان مصرف و سر و صدای خروجی


اگرچه در این نوع از کولر گازی های گری، فناوری اینورتر وجود ندارد اما فناوری ها و قطیعات کم مصرف موجود در ان باعث شده اند تا میزان مصرف به شدت کاهش پیدا کند در حدی که برچسپ انرژی اختصاص داده شده به آن از نوع برچسپ انرژی B می باشد. نوع کمپرسور و همچنین پره های مخصوص کولر جی فور ماتیک گری باعث شده است تا میزان سر و صدا نیز در حد خوبی قرار بگیرد و در یونیت داخلی از 40 دسبل شروع می شود و به 55 دسیبل در سخت ترین شرایط می رسد اما در یونیت خارجی این مقدار به 75 دسیبل خواهد رسید. در نتیجه میزان سر و صدا و مرف کولر G4 MATIC در حد مناسب و استانداردی قرار دارد و می توان آن را در ردیف بهترین کولر گازی های متوسط بازار قرار داد. 

میزان سر و صدای کم جی فور ماتیک


گاز مبرد استفاده شده در G4 MATIC GREE


گاز مبرد مورد استفاده در کولر گازی ها از اهمیت خوبی برخوردار است زیرا اگر از نوع گاز های قدیمی همانند R32 و R22  به شدت به محیط زیست ضرر وارد خواهد نمود. خوشبختانه در کولر گازی جی فور ماتیک گری گاز مبرد از نوع R410A است و به دلیل نبود گاز کلر فعال در ساختار آن، هیچ ضرری به محیط زیست وارد نخواهد نمود. گاز مبرد R410A به دلیل کمپرس ساده تر نسبت به دیگر گاز ها، مصرف را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد و آن به شدت کاهش می دهد. 

در نهایت


به طور کلی قیمت و امکانات این کولر گازی گری یعنی G4 MATIC در سطح خوبی قرار دارند و می توان از آن به عنوان یک کولر گازی ایده آل یاد کرد و از آن استفاده نمود. اگرچه کمپرسور آن از نوع پیستونی بوده و مرف را تا حدی بالا برده است اما دیگر امکانات و فناوری ها ، میزان مصرف بالای آن را جبران کرده اند و آن را در حد خوبی حفظ کرده اند. در نهایت از شما عزیزان می خواهیم تا در مورد این مقاله نظرات خود را برای ما ارسال نمایید. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

در حال حاظر نظری برای این مطلب ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha