راهنمای خرید کولرگازی جنرال گلد اصلی

راهنمای خرید کولرگازی جنرال گلد اصلی
نوشته شده توسط : یاسان کالا تاریخ انتشار :11 /مرداد/ 1401

کولرگازی ها یکی از اصلی ترین و کاربردی ترین لوازم برای هر خانه ای محسوب می شوند زیرا می توانید هم در فصل گرما برای خنک کردن خانه و هم در فصل سرما برای گرم کردن خانه استفاده کنید. یکی از برند های خیلی معروف در حوزه تولید کولر گازی، برند معروف اوجنرال می باشد. امروزه افراد سودجو برای کسب پول و سود بیشتر کولر گازی های فیک را با اسم کولر گازی اوجنرال به مشتری ها معرفی می کنند. در واقع این افراد کولر گازی های ارزان قیمت تر از برند های دیگر را با نشانی و لوگوی اوجنرال به فروش می رسانند. در این مقاله ما قصد داریم تفاوت بین کولرگازی اوجنرال اصلی و تقلبی را برای شما توضیح دهیم تا بتوانید تفاوت میان آن ها را به خوبی متوجه شوید و با علم و شناخت بیشتری نسبت به خرید کولرگازی اصلی اقدام کنید. 
کولر گازی های جنرال گلد اصلی کلا شامل این مدل ها می شوند:


کولر گازی جنرال گلد دلتا
کولر گازی جنرال گلد مدل تیتانیوم اینورتر دار
کولر گازی جنرال گلد مدل تیتانیوم آی کنترل آمپر موتور T3 اینورتر دار
کولر گازی جنرال گلد مدل پلاتینیوم

کولر گازی جنرال گلد دلتا 

کولر گازی جنرال گلددلتا دارای اینورتر نمی باشند و از موتور قدرتمند روتاری برخوردار می باشند. موتور این مدل کولر گازی T1 می باشد و بسیار قدرتمند می باشد. رده مصرف انرژی انها بسیار پایین است و برق کمی را مصرف می کنند. 

کولر گازی جنرال گلد اینورتر تیتانیوم 

کولرگازی جنرال گلد مدل تیتانیوم اینورتر دار می باشد. موتور آن از نوع T1 می باشد و برای مناطق کوهستانی و معتدل می تواند مناسب باشد. 

کولر گازی جنرال گلد مدل تیتانیوم آی کنترل آمپر موتور T3 اینورتر دار 

این مدل از کولر گازی جنرال گلد نیز اینورتر دار می باشد.موتور ان از نوع سنگین T3 می باشد. این موتور بسیار قدرتمند است و برای مناطق گرم و حاره ای می تواند عملکرد خوبی داشته باشد‌‌. این مدل از کولر گازی جنرال گلد دارای آی کنترل امپر می باشد که برق مصرفی را تا حد قابل قبولی کنترل خواهد کرد.

کولر گازی جنرال گلد مدل پلاتینیوم

کولر گازی مدل پلاتینیوم یکی دیگر از مدل های جنرال گلد می باشد. این مدل اینورتر دار نمی باشد و دارای کمپرسور روتاری می باشد. مصرف برق در این کولرگازی بسیار پایین می باشد. 

روش های تقلبی کردن کولر گازی اصلی جنرال گلد 

عنوان و اسم کولر گازی ها 

یکی از اصلی ترین قدمات برای این کولرگازی ها عنوان آنها می باشد. افراد سودجو خیلی هوشمندانه می توانند اسم کولر گازی ها را به جنرال گلد تغییر دهند. بسیار از کولر گازی هایی که به جنرال گلد تبدیل می شوند اینورتر دار نیستند در حالی که افراد سودجو بیشتر مدل های کولر گازی را با عنوان اینورتر دار به مشتری و خریداران نابلد معرفی می کنند.


برچسب های غیر واقعی و جلب توجه کننده 

یکی از ویژگی هایی که افراد متقلب و سودجو از ان جهت کسب اعتماد مشتری استفاده می کنند، برچسب های جلب توجه کننده می باشد. بر فرض مثال پرچم کشور تولید کننده را روی کولر گازی ها به بزرگی قرار می دهند در حالی که جنرال گلد اصلی روی بدنه محصولات خود برچسب های خیره کننده با پرچم و جزئیات زیاد را قرار نمی دهد و تنها اطلاعاتی کلی از ظرفیت، گاز مبرد، کلاس انرژی، قطعات کولرگازی و ... را بر روی بدنه کولر گازی ها قرار خواهد داد. 


حکاکی های لیزری 

یکی دیگر از این روش ها حکاکی لیزری روی بدنه کولر گازی ها می باشد تا نفوذ بیشتری بر روی مشتری داشته باشند و اعتماد صددرصدی انها را جلب کنند اما لطفا گول نخورید. این حکاکی ها به سادگی به وسیله دستگاه های حکاکی توسط خود فروشنده ها انجام می شود و هر حکاکی دلیل بر اصل و اورجینال بودن کولر گازی ها نمی باشد. 


اطلاعات ضد و نقیض کولر گازی ها 

جنرال گلد همواره از گاز R410  در کولرگازی های خودش استفاده می کند در حالی که کولرگازی های فیک دارای گاز R22 می باشند که یک گاز بی خطر برای محیط زیست نمی باشد. آمپر کولر گازی های جنرال گلد اینورتر معمولا 2 تا 3 آمپر می باشد که در کولر گازی های دیگر برابر با 12 آمپر نیز می باشد. کولر گازی های اینورتر دارای مصرف انرژی کمی می باشند در حالی که کولر گازی های دیگر فوق العاده پر مصرف هستند. 


روش های تشخیص کولر گازی اصلی جنرال گلد

اولین گرینه و توصیه ای که باید کرد این است که از فروشگاه های قابل اعتماد و معتبر خرید کنید. اگر سری به فروشگاه های لوازم خانگی چه به صورت آنلاین چه به صورت بزنید متوجه برند های خیلی متنوعی خواهید شد و برخی ها فقط تمرکزشان روی کولر گازی جنرال گلد می باشد. این افراد سودجو از کمپرسور 12000 به جای  24000 استفاده می کنند و همچنین از کمپرسور 9000 به جای 12000 استفاده می کنند و این می تواتد سود بیشتری را به آن ها ببخشد و شما پس از مدتی متوجه قدرت کم کولر گازی برای خنک کردن خانه خواهید شد. ولی چیزی که اینجا کمی ناراحت کننده است این است که این موارد به ندرت برای مشتری ها قابل درکه و باید جدی تر به ابن موضوع بپردازند. اولین روش جهت تشخیص اصلی بودن کولر گازی او جنرال: 


سرچ نام و عنوان 

که بر روی بدنه کولر گازی یا کارتن کولر گازی عنوانی و نامی چسپانده شده است. وارد سایت های خارجی که بالا می آورد بشوید و عکس آن ها را با کولر گازی که فروشنده به شما معرفی کرده است مقایسه کنید، اگر عکس و کولر گازی با هم مطابقت داشتند می توان گفت که کولر گازی اصلی می باشد. اما اگر مدل ها با هم متفاوت بودند از خرید ان کولر گازی صرفه نظر کنید. 


بررسی تمامی قسمت های کولر گازی 

لطفا از فروشنده بخواهید که برد الکتریکی پنل خارجی کولر را به شما نشان دهد. این روش می تواند به شما بفهماند که ایا کولر گازی اینورتر است یا خیر؟ کولر گازی های معمولی بدون برد نی باشند و یا برد آنها متوسط و نسبتا کوچک است در حالی که کولر گازی های اینورتر دار دارای برد های بزرگی می باشند. همچنین توجه کنید که گاز کولر گازی حتما R410 باشد. همچنین خوب است که خودتان برچسب  روی کولر گازی را بررسی کنید و اطلاعات فنی آن را تحلیل کنید. 


بررسی خدمات پس از فروش و گارانتی 

بی شک کولر گازی های جنرال گلد دارای خدمات پس از فروش می باشد. بهتر است که از فروشنده بخواهید شرکتی را جهت خدمات پس از فروش به شما معرفی کند که اگر مشکلی برای کولر پیش آمد به سادگی بتوانید آن را حل کنید اما اگر فروشنده شرکتی را برای خدمات پس از فروش معتبر معرفی نکرد می توانید به اورجینال بودن آن شک کنید.

 

جمع بندی

در نهایت می توانیم به شما توصیه کنیم که قبل از خرید از هر فروشگاهی در مورد آن تحقیق کنید و مطمئن شوید که یک فروشگاه معتبر و قابل اعتماد برای خرید است. برچسب ها، حکاکی ها و دیگر موارد دلیل بر ائرجینال بودن آنها نمی باشند و نباید حرف فروشنده بر روی شما تاثیر بزارد. پس بهتر است خودتان اطلاعات فنی و برچسب آن را بررسی و چک کنید و همچنین آن را در گوگل جستجو کنید. فروشگاه یاسان کالا عرضه کننده کولرگازی های اصلی جنرال گلد می باشد و شما می توانید با خیال راحت و بررسی آن به خرید کولرگازی مد نظر خود اقدام کنید. 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

در حال حاظر نظری برای این مطلب ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha