راهنمای استفاده برنامه های ظرفشویی 512 ال جی

راهنمای استفاده برنامه های ظرفشویی 512 ال جی
نوشته شده توسط : یاسان کالا تاریخ انتشار :1 /اردیبهشت/ 1401

ماشین ظرفشویی 512 یک مدل پرطرفدار از برند ال جی می باشد که یک ظرفشویی بسیار با کیفیت است. این ظرفشویی ال جی دارای 9 برنامه شستشو می باشد. این برنامه های شستشو سبب می شوند تا بتوانید با توجه به میزان کثیفی ظروف برنامه مد نظر را انتخاب کنید. این 9 برنامه هر کدام به نحوی عمل خواهند کرد که بیشتر افراد طریقه استفاده از ان را بلد نمی باشد. ما اینبار قصد داریم نحوه استفاده از این 9 تا برنامه را به شما عزیزان آموزش بدین تا به بهترین شیوه از این برنامه ها استفاده کنید. 


 در نگاه اول به این ظرفشویی در قسمت بالایی متوجه برنامه های آن خواهید شد و می توانید از این قسمت برنامه مد نظر خود را تنظیم کنید.

برنامه Auto

اولین و کاربردی ترین برنامه در اغلب ظرفشویی ها و در این ظرفشویی 512 ال جی برنامه Auto یا به عبارتی دیگر خودکار می باشد. این برنامه همانطور که از اسمش پیداست خودکار و اتوماتیک می باشد. به عبارتی دیگر این برنامه به صورت اتوماتیک میزان چربی ظروف ها را تشخیص می دهد و با توجه به ان یک عملکرد بسیار عالی را ارائه می دهد و نیازی به تنظیم دستی شما ندارد. شما از این برنامه می توانید به صورت روزانه استفاده کنید. این برنامه محبوب ترین و کاربردی ترین برنامه محسوب می شود. دمای اب در هنگام شستشو در این برنامه 50 الی 55 درجه سانتی گراد و در هنگام آبکشی 70 درجه سانتی گراد می باشد.  


 برنامه Intensive

اگر ظروف های شما بیش از اندازه چرب هستند این برنامه می تواند بهترین گزینه باشد. این برنامه که به شستشوی شدید مشهور می باشد سبب می شود تا ظروفی را که بسیار چرب هستند در کمترین زمان تمیز شوند. عملکرد این برنامه به گونه ای می باشد که دمای آب را بسیار بالا خواهد برد و به وسیله مواد شوینده و همچنین فشار شدید اب، ظروف به بهترین شیوه تمیز خواهند شد و هیچ رد چربی روی آن وجود نخواهد داشت. دمای اب هنگام شستشو در این برنامه 75 درجه سانتی گراد و در هنگام ابکشی 70 درجه سانتی گراد می باشد.  


برنامه Turbo 

یکی دیگر از برنامه های این ظرفشویی توربو می باشد. در واقع این برنامه با اسم Express نیز نشان داده می شود. این برنامه مناسب برای ظروفی می باشد که چندان چرب و کثیف نیستند و نیاز به یک شستشوی ساده دارند. در این موارد شما می توانید این برنامه را انتخاب کنید و مدت زمان شستشوی ظروف را در کاهش دهید به عبارتی دیگر در مدت زمان 29 دقیقه کمتری می توانید ظروف را شستشو دهید که سبب صرفه جویی در زمان شما نیز خواهد شد. دمای آب در هنگام شستشو 65 درجه سانتی گراد و در هنگام آبکشی هم نیز 65 درجه می باشد. 

 

برنامه Eco

یکی از بهترین برنامه های این ظرفشویی و بیشتر ظرفشویی ها، این برنامه Eco می باشد. در واقع این برنامه به برنامه اقتصادی مشهور می باشد. در این برنامه میزان اب مصرفی بسیار کم می باشد و همچنین مصرف انرژی را هم نیز بسیار کاهش می دهد که به برنامه ای بهینه معروف می باشد. این برنامه با توجه به اینکه اقتصادی می باشد اما کیفیت شستشوی ظروف را حفظ خواهد کرد. و ظروف را بسیار تمیز شستشو خواهد داد. دمای اب در حین شستشو 42 درجه و در هنگام ابکشی 66 درجه می باشد. 


برنامه Delicate 

این برنامه به بهترین شکل از ظروف های گرانبها و ظریف شما مواظبت خواهد کرد. اگه ظروفی دارید که برای شما ارزشمند هستند و نمی خواهید هیچ خطی روی انها بیفتد ولی آن ها را به خوبی تمیز کند، برنامه Delicate بهترین گزینه می باشد و از ظروف های شما محافظت خواهند کرد. دمای اب در هنگام شستشو 45 درجه و در هنگام ابکشی 60 درجه سانتی گراد می باشد. 


برنامه download cycle 

یکی از برنامه های این ظرفشویی download cycle می باشد. در واقع این برنامه کار خاصی را انجام نمی دهد فقط شما می توانید از طریق ان سه برنامه دیگر را نیز دانلود کنید و از آن استفاده کنید. این ظرفشویی یک محصول هوشمند می باشد و از طریق  WIFI می توانید برنامه ها را دانلود کنید. 


این سه برنامه شامل 


برنامه Machine Clean 

این برنامه ظروف را شستشو نمی دهد و فقط به شستشوی داخلی ظرفشویی می پردازند. شما با فعال کردن این برنامه می توانید ببینید که ظرفشویی شروع به شستشوی داخلی خواهد کرد. هنگام استفاده از این برنامه باید ظرفشویی خالی باشد. دمای اب هم در هنگام شستشو و هم در هنگام ابکشی 50 درجه سانتی گراد می باشد. 


برنامه Rinse

این برنامه هم نیز می تواند بسیار کاربردی باشد. این برنامه زمانی به کمک شما می آید که قصد ندارید فعلا ظروف را شستشو دهید اما می خواهید درون ظرفشویی بگذارید. در این حالت ظرفشویی روی ظروف آب می ریزد تا غذای روی ان خشک نشود. به عبارتی دیگر به این برنامه پیش آبکشی نیز گفته می شود. 


 برنامه Express

در واقع این برنامه همانطور که از اسمش پیداست شستوشی سریعی را ارائه خواهد داد و در مدت زمان خیلی کمتر ظروف را شستشو می دهد و تحویل شما خواهد داد فقط توجه داشته باشید که ظروف خیلی چرب و کثیف را با این برنامه شستوش ندهید. دمای اب در هنگام شستشو 45 درجه سانتی گراد و در هنگام ابکشی 65 درجه سانتی گراد می باشد. 

 

آپشن و برنامه های اضافی

این ظرفشویی علاوه بر برنامه های اصلی دارای چندین برنامه و آپشن دیگر نیز می باشد که یکی از آن ها Dual Zone می باشد. آپشن دیگر این ظرفشویی Half Load یا نیم بار می باشد. این برنامه دارای کاربرد فراوانی می باشد. با استفاده از این آپشن می توانید ظرفشویی را بدون کامل پر شدن روشن کنید و هنگامی که ظروف های کثیف تعدادشون کمه می توانید تمامی ظروف را در یک طبقه قرار دهید و دکمه Half Load را انتخاب کنید. یکی دیگر از آپشن ها  Energy Saver می باشد که همانطور از اسمش پیداست در مصرف انرژی بسیار صرفه جویی خواهد کرد. Extra Dry یک آپشن دیگر می باشد که ظروف را خشک شده تحویل شما خواهد داد. Delay Start یک آپشن بسیار کاربردی می باشد که به وسیله آن ظرفشویی با تاخیر و دقیقا در زمانی که شما تعیین کرده اید شروع به شستشوی ظروف خواهد کرد. اخرین اپشن High Temp می باشد. در واقع این آپشن دمای بسیار بالایی دارد و به کمک همین دمای اب بالا تمامی چربی و کثیفی روی ظروف از بین خواهد رفت. 

جمع بندی

ظرفشویی 512 ال جی از بهترین و با کیفیت ترین ظرف شویی ها می باشد که به وسیله آن دیگر نگرانی بابت تمیز شدن ظروف نخواهید داشت. در این مقال سعی کردیم برنامه ها و اپشن های این ظرفشویی را معرفی کنیم تا به اسانی قادر به استفاده از انها باشید. 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

در حال حاظر نظری برای این مطلب ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha