تفاوت تلویزیون اولد ال جی A2 و A1

تفاوت تلویزیون اولد ال جی A2 و A1
نوشته شده توسط : یاسان کالا تاریخ انتشار :23 /تیر/ 1401

ال جی در جهان تولید کننده بهترین تلویزیون ها می باشد. تلویزیون های برند ال جی از کیفیت عالی بهره می برند و طراحی آن ها نیز بسیار شیک می باشد. یکی از تلویزیون های این برند که در سال 2022 عرضه بازار شد تلویزیو OLEDA2  می باشد که مدل جدید تر تلویزیون OLEDA1 می باشد که محصول سال 2021 است. در ادامه با نقد و مقایسه این تلویزیون ها با ما همراه باشید تا تفاوت و شباهت های آن ها را به بهترین شیوه پی ببرید و خرید مطمئنی داشته باشید.


طراحی و دیزاین تلویزیون اولد ال جی A2 و A1

این تلویزیون ها را از نظر طراحی ظاهری می توانی شبیه به هم دانست. در طراحی هر دو تلویزیون ال جی از فریم و قاب باریکی بهره برده است. فریم این تلویزیون ها نقره ای رنگ می باشد و اندازه آن تقریبا 1 سانتی متر و کمتر می باشد. این قاب باریک دور تا دور تلویزیون را فرا گرفته است و نقره ای رنگ می باشد. قسمت پشتی این تلویزیون ها کمی از همدیگر متفاوت می باشد. تلویزیون A1 می توان گفت که به دو قسمت تبدیل شده و قسمت بالایی دارای صاف می باشد و دارای رنگ خاکستری و قسمت پایینی مشکی می باشد در مقابل تلویزیون A2 دارای دو قسمت نیز می باشد که قسمت بالایی مشکی رنگ و دارای خطوط افقی است و قیمت پایینی مشکی رنگ و ساده می باشد. درگاه های ارتباطی در هر دو تلویزیون در قسمت راست تعبیه شده است.


پایه ها و ضخامت تلویزیون اولد ال جی A2 و A1

این تلویزیون ها از لحاظ پایه های با هم دیگر شباهت زیادی دارند. هر دو تلویزیون از پایه های دو شاخه ای برخوردار می باشند. این پایه ها در اطراف تلویزیون قرار می گیرند و به اندازه پهنای تلویزیون عریض می باشند. این پایه ها از استحکام زیادی برخوردار می باشند. تلویزیون ها از قابلیت اتصال به دیوار برخوردار می باشند و می توانید از طریق براکت های مناسب آن را به دیوار متصل کنید و فضای مرتب تری را به خانه ببخشید. رنگ پایه هر دو تلویزیون مشکی رنگ می باشد. در رابطه با ضخامت باید گفت که ضخامت بدنه هر دو تلویزیون به همدیگر شبیه می باشد و متشکل از دو قسمت می باشند. قسمت بالایی این تلویزیون ها بسیار باریک و ظریف می باشد اما قسمت پایینی ضخیم تری را دارا می باشند.


کیفیت و ضوح تصاویر در تلویزیون اولد ال جی A2 و A1

این تلویزیون های ال جی جز تلویزیون های oled محسوب می شوند. این نور پس زمینه OLED سبب می شود که تلویزیون ها رنگ مشکی را با حالت بهتری به نمایش بگذارد و همچنین سبب سبکی وزن تلویزیون نیز خواهد شد. کیفیت تصویر آنها برابر با 4K می باشد. این کیفیت تصویر 4K بهترین کیفیت تصویر می باشد و تصاویر را با وضوح بالایی به نمایش می گذارد. این تلویزیون ها به واسطه این پنلی که دارند نور و روشنایی زیادی را ایجاد نخواهند کرد و نباید انتظار یک تلویزیون با روشنایی عالی و پیشرفته را  داشته باشید. این تلویزیون های ال جی از لحاظ تولید رنگ عملکرد خوبی دارند و طیف گسترده ای از رنگ ها را به شکل طبیعی نشان خواهند داد زیرا که عمق رنگ در هر دو تلویزیون برابر با 10 بیت می باشد. کنتراست این تلویزیون ها به کمک قابلیت Pixel Dimming بسیار پیشرفته عمل خواهد کرد و رنگ مشکی را در نهایت مکشی بودن مشاهده خواهید کرد. فرمت های HDR  در این تلویزیون ها پشتیبانی خواهد شد که کمک بهتری به نمایش رنگ های زیبا و طبیعی خواهد کرد. قابلیت انعکاس نور در این تلویزیون ها پایین می باشد و نور خورشید و لامپ و لوستر به کمی داخل آن دیده می شود. به طور کلی این تلویزیون ها از نظر نمایش تصاویر در یک حد می باشند و کیفیت ستودنی دارند زیرا صحنه ها و رنگ ها را شبیه به واعیت به اشتراک خواهند گذاشت.


عملکرد و کارایی تلویزیون اولد ال جی A2 و A1

یکی از تفاوت های این دو تلویزیون ال جی پردازنده های مختلف آنها می باشد. تلویزیون A1  دارای پردازنده α7 Gen4 AI Processor 4K و در مقابل تلویزیون A2 از پردازنده α7 Gen5 AI Processor 4K برخوردار می باشد. هر دو این پردازنده ها بسیار قدرتمند می باشند اما با این حال پردازنده نسل پنج آلفا هفت که مخصوص تلویزیون A2 می باشد بالاتر از پردازنده نسل چهار الفا هفت تلویزیون A1 می باشد و می تواند با کیفیت بهتری تصاویر و صدا را پردازش کند. این پردازنده نسل پنج نیز می تواند به کمک AI Sound Pro صدا را با توجه به نیاز و علاقه خود سفارشی سازی کنید. گزینه دیگر رفرش ریت می باشد. این تلویزیون های ال جی هر دو رفرش ریت 60 هرتز را ارائه می دهند. این رفرش ریت 60 هرتز عملکردی خوبی در هنگام نمایش فیلم و سریال دارند اما برای بازی های ویدئویی حرفه ای چندان مناسب نمی باشند. 


کیفیت صدای تلویزیون اولد ال جی A2 و A1

این تلویزیون های ال جی از نظر کیفیت صدا نیز با هم دیگر شباهت دارند و تفاوتی قابل بحث و برجسته ای ندارند. هر دو تلویزیون دارای 2 بلند گوی 10 وات می باشند که در مجموع صدای 20 وات را به گوش مخاطبانشان خواهند رساند. یکی از قابلیت های صدا در هر دو تلویزیون وجود Dolby Atmos می باشد که صدای بسیار واضح تر و با کیفیت تر را به گوش مخاطبان خواهد رساند. اگر از میزان صدای این تلویزیون ها رضایت نداشتید می توانید بلندگو و یا دریگر وسایل را جهت صدای بلند تر متصل کنید. 


درگاه های ارتباطی تلویزیون اولد ال جی A2 و A1

از نظر درگاه های ارتباطی نیز تفاوتی به چشم نمی خورد. هر دو تلویزیون دارای 3 پورت hdmi و 2 پورت usb می باشند. همچنین خروجی صدای اپتیکال، ورودی آنتن و اترنت به چشم می خورد. قابلیت اتصال به بلوتوث و وای فای نیز پشتیبانی می شوند. پس در واقع تفاوتی میان این تلویزیون ها از لحاظ درگاه های ارتباطی به چشم نمی خورد.


سیستم عامل و قابلیت های هوشمند تلویزیون اولد ال جی A2 و A1

سیستم عامل تلویزیون های ال جی webOS می باشد. تفاوت آنها در ورژن سیستم عامل می باشد که تلویزیون A1 ورژن 6 و تلویزیون A2 ورژن 7 می باشد. هر دو تلویزیون ها از قابلیت به شبکه های جهانی برخوردار هستند و نصب برنامه های دلخواه نیز در آنها پشتیبانی می شود. این تلویزیون ها با استفاده از ریموتی که دارند می توانید به جستجوی صوتی در تلویزیون بپردازید و همچنین دستورات خود را به صورت صوتی اعمال کنید. یکی از تفاوت های آن ها در ریموت کنترلشان می باشد. از انجایی که تلویزیون A2 محصول سال 2022 می باشد دارای ریموت کنترل محکم تر می باشد و همچنین دارای  NFCمی باشد که استفاده از آن را برای کاربران راحت تر می کند. 


قابلیت گیمینگ در تلویزیون اولد ال جی A2 و A1

این تلویزیون ها در واقع مناسب بازی های حرفه ای نمی باشند زیرا از قابلیت های حرفه ای بازی پشتیبانی نمی کنند. تنها قابلیت های گیمینگ در این تلویویزیون ها که مشترک می باشد قابلیت ALLM و قابلیت HGIG می باشند. این دو قابلیت ها سبب می شوند که میزان تاخیر ورودی بسیار کاهش پیدا کند و برای اجرای بازی ها زیاد منتظر نمانید و همچنین صحنه ها را بسیار طبیعی با رنگ های طبیعی به اشتراک خواهند گذاشت. پس در واقع این تلویزیون ها برای بازی های حرفه ای مناسب نیستند.


جمع بندی

این دو تلویزیون oled ال جی جز تلویزیون های بسیار محبوب می باشند که از کیفیتی عالی برخوردار می باشند.  تلویزیون a1 محصول سال 2021 بود که به دلیل استقبال فراوانی که از آن شد ال جی تصمیم گرفت در سال 2022 تلویزیون یک مدل بالاتر آن یعنی a2 را عرضه کند. این تلویزیون ها از بسیار جهات به همدیگر شباهت داشتند و تفاوت آنها در پردازنده تلویزیون و ریموت کنترل بود که تلویزیون a2  پردازنده قدرتمند تر و ریموت کنترل پیشرفته تری داشت.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

در حال حاظر نظری برای این مطلب ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha