تفاوت تلویزیون اولد ال جی B1 و B2

تفاوت تلویزیون اولد ال جی B1 و B2
نوشته شده توسط : یاسان کالا تاریخ انتشار :26 /تیر/ 1401

تلویزیون های oled  جز محبوب ترین تلویزیون های موجود در بازار می باشد که از کیفیت بی نظیر برخوردار می باشند. ما اینبار قصد داریم دو تا از تلویزیون های اولد ال جی مدل b1 و b2 را با هم مقایسه کنیم و به نقاط ضعف و قوت آنها بپردازیم. تلویزیون b1 محصول سال 2021 و تلویزیون b2 محصول سال 2022 می باشد. 


طراحی و دیزاین تلویزیون های ال جی b1  و b2

این تلویزیون های ال جی از لحاظ طراحی تا حدودی به همدیگر شبیه می باشند. هر دو تلویزیون دارای فریم های بسیار باریک و ظریفی می باشند. تلویزیون B2 دارای فریم یک سانتی متری و تلویزیون B1  دارای فریم 0.9 سانتی متری می باشد که می توان نتیجه گرفت قاب تلویزیون B1 باریک تر می باشد. در رابطه با قسمت پشتی نیز باید گفت این تلویزیون شباهت زیادی به همدیگر دارند. هر دو تلویزیون متشکل از دو قسمت می باشند. قسمت بالایی و قسمت پایینی. قسمت پایینی هر دو تلویزیون مشکی رنگ می باشد و قسمت بالایی هر دو تلویزیون خاکستری رنگ است. تنها تفاوتی که دارند این می باشد که قسمت مشکی رنگ تلویزیون B2 عریض تر از تلویزیون B1 است. از لحاظ کیفیت ساخت هر دو تلیزیون در یک سطح قرار دارند و هر دو از کیفیت ساخت بی نظیری برخوردار می باشند.


پایه ها و ضخامت تلویزیون های ال جی b1  و b2

پایه هر دو تلویزیون ال جی از نوع مرکزی می باشد و در وسط تلویزیون قرار گرفته اند. این پایه مرکزی از استحکام زیادی برخوردار می باشد. پایه هر دو تلویزیون پهنای زیادی ندارند اما طبق تصاویر می توانید متوجه شوید که پایه تلویزیون B2 تا حدودی کوتاه تر از پایه تلویزیون B1 می باشد. این پایه ها خاکستری رنگ می باشند. ال جی این امکان را فراهم کرده که پایه تلویزیون ها را حذف کنید و به وسیله براکت های مناسب ان را بر روی دیوار نصب کنید. در رابطه با ضخامت هم این تلویزیون های ال جی شبیه به هم دیزاین شده اند. قسمت بالایی این تلویزیون ها فوق العاده باریک و ظریف می باشد و قسمت پایینی آنها کمی ضخیم تر می باشد. اما اندازه آن ها به هم شبیه می باشد و تفاوتی با همدیگر ندارند. 


کیفیت تصویر تلویزیون های ال جی b1  و b2

ال جی در کیفیت و وضوح تصاویر این تلویزیون ها تغییراتی ایجاد کرده است و از آنجایی که تلویزیون B2 تلویزیون بالاتری می باشد پس کیفیت بهتری دارد. اول از هرچیزی در رابطه با کنتراست که از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد باید گفت که کنتراست هر دو تلویزیون بسیار عالی می باشد و در یک سطح عمل خواند کرد. گزینه بعدی میزان روشنایی صفحه نمایش می باشد که اصلی ترین تفاوت این تلویزیون ها محسوب می شود. تلویزیون B2 دارای صفحه نمایش روشن تری به نسبت تلویزیون B1 می باشد و برای استفاده در مکان ها تاریک بهترین گزینه می باشد زیرا نور زیادی را بازتاب خوهد کرد. این تلویزیون های ال جی دارای قابلیت های hdr می باشند و به وسیله این قابلیت شما می توانید رنگ های همچون سفید را روشن تر و درخسان تر و در مقابل رنگ مشکی را بسیار مشکی و تیره به نمایش بگذارد. عمق رنگ این تلویزیون های B1 و B2 برابر با 10 می باشد. به این معنی که طیف بسیار وسیعی از رنگ ها را به نمایش خواهد گذاشت و رنگ ها همانطور که در طبیعت هستند به نمایش گذاشته خواهند شد. کیفیت تصاویر در هر دو تلویزیون برابر با 4K می باشد که رزولوشن برابر با 3840 2160xاست و تصاویر را با ریز ترین جزئیات مشاهده خواهید کرد. در رابطه با زاویه دید آنها باید گفت که تلویزیون B2 امتیاز بالاتری را به نسب تلویزیون B1 کسب کرده است و شما می توانید از هر نقطه ای از خانه تصاویر تلویزیون را بدون تاری و افت کیفیت مشاهده کنید. یکی دیگرر از نقاط مثبت هر دو تلویزیون انعکاس نور می باشد که هر دو تلویزیون به خوبی نور را کنترل خواهند کرد و در اتاق های روشن هم به کمی نور را درون تلویزیون مشاده خواهید کرد. به طور کلی این تلویزیون ها از کیفیت تصاویر عالی بهره می برند و تفاوت اصلی آن ها در روشنایی بیشتر صفحه نمایش تلویزیون b2 می باشد. 


عملکرد و کارایی تلویزیون های ال جی مدل B1 و B2 

این تلویزیون های ال جی از لحاظ پردازنده ها تفاوت کمی دارند. تلویزیون B1 دارای پردارنده نسل چهارم آلفا 7 و در مقابل تلویزیون B2 دارای پردارنده نسل پنجم آلفا 7 می باشد. این پردارنده های آلفا جز حرفه ای ترین و قدرتمند ترین پردازنده ها می باشد اما از انجایی که نسل پنجم یک نسل بالاتر از نسل چهارم می باشد پس در واقع می تواند عملکرد بهتر و پیشرفته تر داشته باشد همچنین به صورت بهتری به بهبود تصاویر و صدا می پردازد. این تلویزیون های ال جی b1 و b2  از نظر رفرش ریت مشابه هم عمل می کنند و  از رفرش ریت 120 هرتز برخوردار می باشند. این رفرش ریت 120 هرتز سبب می شود تصاویر را بسیار شفاف بدون تاری و کندی مشاهده کنید. قابلیت Active HDR در هر دو تلویزیون سبب می شود تصاویری را که کیفیت چندانی ندارند به تصاویر بسیار با کیفیت و طبیعی ارتقا دهد. 


کیفیت صدای تلویزیون های ال جی مدل B1 و B2 

ال جی این تلویزیون ها را از لحاظ صدا متفاوت از هم عرضه کرده است. تلویزیون B2 دارای سیستم صوتی 2 کاناله می باشد و در حالت کلی صدای 20 وات را به گوش خواهد رساند. در مقابل تلویزیون B1 دارای سیستم صوتی 2.2 کاناله می باشد که متشکل از 2 بلندگوی 10 وات و دو ووفر 10 واتی می باشد و در مجموع صدای 40 وات را به گوش خواهد رساند. از لحاظ قابلیت های صوتی همچون دالبی اتموس و دالبی دیجیتال شبیه به هم می باشند و تفاوتی وجود ندارد فقط اینکه تلویزیون B1 دارای صدای عظیم تری به نسبت تلویزیون B2 می باشد.


درگاه های ارتباطی تلویزیون های ال جی مدل B1 و B2 

این تلویزیون های ال جی هر دو دارای پورت های بسیار کاربردی می باشند اما تفاوتی هایی در تعداد پورت ها به چشم می خورد. تلویزیون B1 دارای 4 پورت HDMI و 3 پورت USB می باشد. در مقابل تلویزیون B2 دارای 4 پورت HDMI و 2 پورت USB می باشد. پکرت هایی دیگر همچون خروجی صوتی دیجیتال، انتن و LAN در هر دو تلویزیون پشتیبانی می شود اما تلویزیون B1 دارای پورت خروجی هدفون نیز می باشد در حالی که تلویزیون B2  از هدفون پشتیبانی نمی کند. 


قابلیت های هوشمند و سیستم عامل تلویزیون های ال جی مدل B1 و B2 

این تلویزیون های ال جی از لحاظ قابلیت های هوشمند تفاوتی با هم دیگر ندارند.‌ تلویزیون B2 دارای ورژن 7 سیستم عامل webOS می باشد و در مقابل تلویزیون B1 دارای ورژن 6 می باشد. این سیستم عامل دارای رابط کاربری بسیار جذابی می باشد و استفاده از آن بسیار راحت است. قابلیت نصب برنامه قابلیت مشترک بین هر دو تدویزیون می باشد و می توانید برنامه های مورد علاقه خود را به اسانی نصب کنید. قابلیت اتصال به نتفلیکس و یوتیوب در هر دو تلویزیون به چشم می خورد و محتوای ان را با فرمت 4K مشاهده خواهید کرد. ریموت کنترل هر دو تلویزیون سایز بزرگ می باشد و به وسیله آنها می توانید به جستجوی صوتی و اعمال دستورات صوتی بپردازید. این ریموت کنترل ها دارای دکمه های بسیار متنوعی می باشند. 


قابلیت گیمینگ در تلویزیون های ال جی مدل B1 و B2 

این تلویزیون ها گزینه های بسیار مناسب برای بازی های ویدئویی محسوب می شوند. قابلیت های پشرفته ای همچون پورت ورودی HDMI 2.1، تکنولوژی ALLM، تکنولوژی VRR، تکنولوژی AMD FreeSync، تکنولوژی Nvidia G-Sync و HGiG در هر دو تلویزیون به چشم می خورد. این قابلیت ها سبب می شوند که رفرش ریت متغییر را ارائه دهند همچین تاخیر ورودی بسیار کاهش می یابد و بازی ها خیلی سریع اجرا خواهند شد. قابلیت HGIG هم نیز سبب ایجاد رنگ ها صحنه های طبیعی خواهد شد. 


 جمع بندی

این تلویزیون های ال جی b1  و b2 جز تلویزیون های بسیار با کیفیت ال جی محسوب می شوند. این تلویزیون ها تفاوت چندان زیادی ندارند. تلویزیون b2 دارای زاویه دید گسترده تر و همچنین روشنایی صفحه نمایشی بیشتری می باشد در مقابل تلویزیون b1 دارای کنتراست بهتری می باشد و صدای با کیفیت تری را نیز به اشتراک می گذارد. هر دو تلویزیون هوشمند می باشند و برای بازی های ویدئویی نیز مناسب می باشند. در نهایت خرید هر کدام به سلیقه و بودجه شما بستگی خواهد داشت.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

در حال حاظر نظری برای این مطلب ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha