ریموت کنترل هوشمند در تلویزیون های 2021

ریموت کنترل هوشمند در تلویزیون های 2021
نوشته شده توسط : یاسان کالا تاریخ انتشار :9 /اردیبهشت/ 1400

ریموت کنترل هوشمند در تلویزیون های 2021

 

تلویزیون های سال 2021 دارای امکانات و قابلیت های هوشمند و متفاوتی می باشند.  از منحصر به فردترین ویژگی های آن ها ریموت کنترل هوشمند می باشد.  در این مقاله ما مشخصه و ویژگی ریموت کنترل را در تلویزیون های 2021 با برند های مختلف مورد مقایسه قرار می دهیم و با هم ویژگی های یک ریموت کنترل هوشمند امروزی را مرور خواهیم کرد اما قبل آن بد نیست در مورد ریموت کنترل استاندارد نیز توضیحات کوتاهی داشته باشیم. 

 

ریموت کنترل هوشمند

 

ریموت کنترل استاندارد 


ریموت کنترل های استاندارد همان ریموت های عادی در اکثریت تلویزیون ها هستند که در آنها از تعداد بیشماری دکمه با دکمه های جهت دارد مربعی نیز استفاده شده است. این ریموت ها برای تلویزیون هایی با قابلیت دستیار صوتی و اسمارت کارایی ندارند چراکه برای استفاده از دستیار صوتی، در کنار ریموت از میکروفون های مجزا استفاده کرد. 

 

ریموت کنترل هوشمند

 

ریموت کنترل هوشمند 


ریموت کنترل های هوشمند نیز که امروزه در تلویزیون های پیشرفته تری به کار گرفته می شوند، دارای دکمه های مخصوصی می باشند حتی دکمه های جهت دار را نیز در خود گنجانده اند. اما ویژگی عالی ای که این ریموت کنترل ها دارند این است که در خود یک میکروفون دارند که از آن برای دستیار های صوتی نظیر آلکسا، گوگل اسیستنت و bix by می توان استفاده کرد. همچنین یکی از ویژگی های دیگر این ریموت ها این است که در آنها برای راحتی بیشتر در وب و اینترنت، از غلطک های موسی استفاده شده است تا محتوای خود را در مدت زمان کمتری پیدا کنید. انرژی و ولتاژ این ریموت ها همانند ریموت های استاندارد از باتری های قلمی و نیم قلمی به دست می آید. 

 

ریموت کنترل هوشمند 2021

 

جدید ترین ریموت کنترل های سامسونگ


سامسونگ در سال 2021 توانسته است تا نسل جدیدی از ریموت های هوشمند خود را روانه بازار ها نماید که دارای خصوصیت های مجزایی می باشند. این ریموت کنترل ها علاوه بر ویژگی های ریموت هوشمند بالا، دارای قابلیت چند کنترله می باشند. این جمله بدان معناست که از آن می توان برای کنترل سایر دستگاه های متصل شده به تلویزیون استفاده کرد. کافی است تا تنظیمات مربوطه را بر روی تلویزیون خود کنترل کنید تا بتوانید از طریق این ریموت کنترل، کنسول، درایو های USB و BLUE-RAY را کنترل کرده و از راحتی و آسایش اختصاص داده شده به شما نهایت لذت را ببرید. 

در آخر 


تقریبا همه نوع ریموت کنترل های هوشمند امروزی دارای میکروفون هستند و می توان از آن ها برای برنامه هایی نظیر گوگل اسیستنت و آلکسا استفاده کرد اما تعداد کمی از آنها همانند ریموت سامسونگ دارای غلطک موسی هستند و همچنین توانایی این را دارند که دستگاه های متعددی را کنترل کنند. یکی دیگر از فرق های بین ریموت کنترل استاندراد و هوشمند این است در ریموت های هوشمند، سرعت بالا تر بوده و کار کردن با آنها بسیار آسان تر است. همچنین در تمامی ریموت کنترل های هوشمند، قابلیت اسکرول وجود دارد تا محتواهای دلخواه خود را بهتر پیدا کرده و روی آنها کلیک کنید. در آخر از شما عزیزان می خواهیم در مورد مقاله بالا نظرات خود را برای ما پست و ثبت نمایید. 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

در حال حاظر نظری برای این مطلب ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha