بررسی تکنولوژی دوال اینورتر Dual Inverter

بررسی تکنولوژی دوال اینورتر Dual Inverter
نوشته شده توسط : یاسان کالا تاریخ انتشار :28 /تیر/ 1400

بررسی تکنولوژی دوال اینورتر Dual Inverter 


امروزه استفاده از کولر گازی ها به حداکثر مقدار خود رسیده است و کمتر از خانه ای پیدا می شود که حداقل یک عدد کولر گازی وجود نداشته باشد. اما استفاده از این محصولات نیز دردسر ها و نگرانی های خود را دارد. یکی از مهمترین نگرانی ها در مورد مصرف آنهاست. مصرف کولر گازی ها به دلیل استفاده از حداکثر ظرفیت کمپرسور ها بسیار مهم است و به همین دلیل مورد توجه هر نوه برند تولید کننده کولر گازی است. در چند سال گذشته فناوری های مهمی را به کولر گازی ها اضافه کرده اند و توانسته اند تا حد متوسط مصرف را کاهش داده و کیفیت و بازده را بالا ببرند. اما در دو سه سال اخیر فناوری جدیدی به کولر گازی ها و خصوصا کمپرسر ها اضافه شده است که به میزان بسیار زیاد مصرف را کاهش داده است و حتی کیفیت و قدرت کلی کولر را افزایش داده است. این فناوری همان دوال اینورتر است که با اختصار Dual Inverter است. در زیر به صورت مفصل به تعریف و نحوه کارکرد این فناوری خواهیم پرداخت.

 

تکنولوژی دوال اینورتر


فناوری دوال اینورتر یا Dual Inverter چیست؟

همانطور که می دانید، کمپرسور ها از چند چرخ دنده چرخشی به صورت 360 درجه ای ساخته شده است كه باعث می شوند تا گاز مبرد به صورت فوق العاده ای منبسط شده و به صورت مایع پر فشار به پنل داخلی یا یونیت داخلی ارسال شود. این چرخ دنده ها دارای سرعت متوسطی هستند و اگر سرعت آنها افزایش پیدا کند، مصرف نیز به صورت جهشی کاهش پیدا خواهد کرد. به همین دلیل تکنولوژی دوال اینورتر وارد بازار شد چراکه این فناوری با قرار دادن دو روتور مجزا و با سرعت متغییر باعث ایجاد افزایش سرعت و فرکاس های چرخشی در کمپرسور خواهد شد. این حالت ها باعث خواهند شد تا چرخ دنده های 360 درجه ای بدون محدودیت سرعت از کم به بالا بچرخند و گاز مبرد با انرژی کمتری منبسط شود. یکی دیگر از ویژگی های این فناوری این است که با سرعت و قدرت بالایی عمل انبساط را انجام می دهد تا هوای خروجی با طول ۹ متر پرتاب شود و محیط سریعا خنک یا گرم شود که نتیجه آن کاهش پیدا کردن سریع دور کمپرسور است و در نتیجه آن دوباره مصرف کاهش پیدا می کند.


تکنولوژی دوال اینورتر در کولر گازی های ال جی

این تکنولوژی اولین بار توسط برند ال جی کشف و در کولر گازی های نهایی استفاده شد. کمپرسور های دوگانه ال جی یا همان کمپرسور های دوال اینورتر ال جی باعث شده اند تا مصرف به شدت کاهش پیدا کرده و کارایی آن ها افزایش چشم گیری داشته باشد. یکی از تغییراتی که در کولر گازی های با کمپرسور دوال اینورتر ال جی رخ داده است، این است که خواهند توانست تا هوا را به صورت مساوی بین تمامی قسمت های اتاق پخش کننند تا هوای خنک یا گرم به بسته ترین نقاط حتی اتاق های دور از دسترس نیز برسد. کولر گازی هی قدیمی تر در دماهای بالای ۵۰ درجه به سختی فهالیت می کردند و نمی توانستند نتیجه دلخواه را به وجود بیاورند اما در این نوع کولرگازی های دوال اینورتر ال جی، کمپرسور خواهد توانست حتی در دمای بالای ۶۵ درجه نیز بدون تغییر عملکرد، فعالیت نماید و شرایطی ایده آل و مورد انتظار را به وجود بیاورد. دوال اینورتر در کولر های ال ی توانسته است تا مشکل صدا و بازده را در کولر گازی های قدیمی با کیفیت کارکرد خود حل کند. قطعات داخلی این کمپرسور ها به دلیل برخورداری از بیشتر سطح صاف، هیچ اصطکاکی ایجاد نخواهند کرد و به همین دلیل هم مصرف کاهش پیدا می کند و هم سطح صدای خروجی به حداق میزان ممکن خواهد رسید و ال جی رکورد خود را در این زمینه افزایش داده است.  این تکنولوژی در کولر گازی های ال جی باعث شده است تا علاوه بر 40 درصد اولیه افزایش سرعت سرمایش در فناوری اینورتر، 70 درصد اصلی صرفه جویی را به ثبت رسانده و از حیث مصرف در رتبه های برتر جهان قرار بگیرد و کولر گازی های ال جی در ردیف اول جای بگیرند. 

تکنولوژی دوال اینورتر در کولر های ال جی


فواید اصلی تکنولوژی دوال اینورتر

این کمپرسور نسخه ای بالاتر از فناوری اینورتر است که در کولرگازی های ال جی است که در هند نیز تاییدیه ISEER را دریافت نماید و به عنوان کمپرسوری با کمترین میزان استهلاک انتخاب شود. بیشترین میزان تخریب در کمپرسورهای قدیمی تر به دلیل وجود همین استهلاک بالا و اصطکاک مخرب بود که با قرار دادن قطعات صیقل داده شده در دوال اینورتر حذف شده و مشکل برطرف گردید. به طور کلی فواید اصلی این فناوری فوق العاده را می توان به چند جزء زیر تقسیم نمود که سایت یاسان کالا آن ها را برای شما جمع آوری کرده است.

•    افزایش سرعت سرمایش 40 درصدی با اینورتر  به علاوه 70 درصدی دوال اینورتر در برق و انرژی 
•    میزان صدای کاهش داده شده نسبت به کمپرسور های اینورتر قدیمی تر
•    استهلاک پایین نسبت به سرعت بالای چرخ دنده های داخلی 
•    نبود اصطکاک به دلیل وجود قطعات عالی و کاملا صاف
•    سرما یا گرما سازی سریع و به صرفه تر
•    پرتاب هوا با قدرت و طول بیشتر
•    وجود فیلتر گرد و غبار و حالت ضد نشتی 
•    آسایش بیشتر کاربران در استفاده از کولر گازی
    تکنولوژی دوال اینورتر در ال جی

 

در نهایت 

در بیشتر کولرگازی های ال جی این فناوری پیشرفته یعنی دوال اینورتر کار رفته است و توانسته است تا در مدت بسیار کوتاهی خود را در بین طرفداران ال جی و دیگر برند ها جای داده و اعتبار خوبی را کسب نماید. میزان مصرف و سر و صدا در این کولر گازی ها به شدت پایین آمده است و همین دلیل باعث شده تا کولر گازی هایی که به تکنولوژی دوال اینورتر مجهز هستند، به فروش بیشتر و محبوبیت بیشتری برسند. در حال حاظر فقط برند ال جی از این فناوری در کولر گازی های خود استفاده می کند. شاید در آینده ای نزدیک دیگر برند ها نیز به استفاده از این تکنولوژی سوق داده شوند. در پایان از شما عزیزان می خواهیم نظرات خود را برای ما ارسال و ثبت نمایید. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

در حال حاظر نظری برای این مطلب ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha