بررسی کولرگازی جی فور ماتیک G4matic

بررسی کولرگازی جی فور ماتیک G4matic
نوشته شده توسط : یاسان کالا تاریخ انتشار :4 /مرداد/ 1400

بررسی کولرگازی جی فور ماتیک G4matic


کولر گازی های گری از بهترین و به صرفه ترین کولر گازی های موجود در بازار های ایران هستند که به دلیل مصرف کم،  سر و صدای ناچیز و ماندگاری عالی، اعتبار خوبی را کسب نموده اند. یکی از مدل هایی که امروزه در بازار ایران دارای فروش خوبی می باشد، مدل جی فور ماتیک یا به اصطلاح g4 matic است که در انواع ظرفیت های 12000 ، 18000، 24000 و 30000 به بازار عرضه شده است. در مقاله زیر به صورت تخصصی تمامی قسمت های این اسپلیت دو تکه برند گری GREE را مورد بررسی قرار خواهیم داد. 

کولر گازی جی فور ماتیک

طراحی و ساختار کولرگازی جی فور ماتیک G4matic


طراحی این اسپلیت دو تکه گری به دو قسمت یعنی یونیت داخلی و یونیت خراجی تقسیم خواهد شد. یونیت داخلی از پلاستیک فشرده با رنگ سفید براق تولید شده است و پره های مخصوص چهار جهته ای برای آن در نظر گرفته شده است. این پره ها می توانند هوای خروجی را به همه جهات پرتاب کنند تا دورترین نقاط نیز از هوای سرد و خنک بهره مند شوند. بر روی بدنه و نمای بیرونی یونیت داخلی و در سمت راست، یک عدد نمایشگر مخفی وجود دارد که با زدن دکمه مخصوص آن بر روی ریموت کنترل نمایش داده می شود و می تواند انواعی از اطلاعات از جمله دمای داخلی را به نمایش بگذارد. 


یونیت خارجی نیز به وسیله فلزی ضد زنگ ساخته شده است و دارای بدنه ای با رنگ سفید است. بدنه یونیت خارجی به قدری مستحکم می باشد که در برابر انواعی از شرایط بد آب و هوایی دوام خواهد آورد و حتی می تواند دماهای بالای 65 درجه را نیز تحمل نماید. پره های یونیت خارجی از نوع ضد زنگ هستند و در برابر عواملی همانند رطوبت و دیگر عوامل خورنده، مقاومت خوبی را به نمایش می گذارند. 

کولر گازی جی فور ماتیک گری


عملکرد و نحوه فعالیت کولرگازی جی فور ماتیک G4matic


همانطور که شما نیز از آن اطلاع دارید، کولر گازی جی فور ماتیک گری دارای عملکرد سرمایشی بوده و عملکرد گرمایشی را در خود نگنجانده است. عملکرد سرمایشی این اسپلیت دو تکه به نحوی است که در دماهای مختلفی فعالیت خواهد کرد که کمترین و بیشترین دمای آن به 18- و 52+ درجه خواهد رسید. در نتیجه در گرم ترین روز های سال نیز به راحتی می توان از آن استفاده کرد. هوای خروجی این کولر گازی در همه ظرفیت ها به بیش از 9 متر پرتاب می شود تا بسته ترین مناطق آن نیز از هوای سرد و خنک بهره مند شوند. 


کمپرسور و گاز مبرد کولر جی فور ماتیک


کولر گازی جی فور ماتیک گری از کمپرسور پیستونی بهره می برد. کمپرسور پیستونی با استفاده از پیستون های خود که در سیلندر تعبیه شده اند و همچنین مکش های قدرتمند خود به کمپرس گاز مبرد R-410a کمک خواهد نمود تا آن را به صورت مایع برای انجام عملیات بعدی به یونیت داخلی بفرستد. به دلیل استفاده از قطعات مرغوب و کم مصرف در این کمپرسور، مصرف نیز به شدت کاهش پیدا کرده است و بازده نیز بالا رفته است. اگرچه کمپرسور پیستونی نسبت به دیگر کمپرس ها دارای مصرف بیشتری است اما میزان بازده آن در عملکرد سرمایشی، میزان مصرف آن را جبران نموده است. گاز مبرد r-410a نیز برخلاف دیگر گاز ها هم با مصرف انرژی کمتری کمپرس می شود و هم اینکه به دلیل نبود گاز کلر در ساختار آن، به محیط زیست ضرر کمتری وارد می نماید. فراموش نکنید که کمپرسور پیستونی این اسپلیت دو تکه گری از نوع کمپرسور های حاره ای یعنی نوع T3 می باشد که به معنای تحمل شرایط بسیار بد و دماهای بالای 52 درجه می باشد. در نتیجه بهترین کمپرسور برای مناطق گرم سیر داخل ایران خواهد بود. 

کمپرسور جی فور ماتیک


مصرف ناچیز و سر و صدای بسیار کم


اگرچه فناوری اینورتر در این مدل از کولر گازی های گری یعنی جی فور ماتیک وجود ندارد اما فناوری های عالی و همچنین قطعات کم مصرف آن باعث شده اند تا مصرف آن بسیار ناچیز باشد و همین مسئله باعث شده است تا کارشناسان به آن برچسپ انرژی B را اختصاص دهند. جریان برق مصرفی در کولر گازی G4 MATIC به 14 Amp می رسد. میزان صدای خروجی آن نیز در سطح حوبی قرار دارد و در یونیت داخلی آن از 40 دسیبل شروع شده و در حالت حداکثری به 51 دسیبل می رسد اما در یونیت خراجی این مقدار به بیش از 55 دسیبل نخواهد رسید. 

سر و صدای بسیار کم

دیگر مشخصات کولرگازی جی فور ماتیک  G4matic


ابعاد یونیت داخلی این کولر گازی 325×1.78×246 و ابعاد یونیت خارجی آن 790×1000×427 می باشد همچنین وزن یونیت داخلی و خارجی آن به ترتیب 17 و 75 کیلوگرم می باشد. در کولر گازی جی فور ماتیک گری، حداکثر طول لوله کشی به 20 متر خواهد رسید که در نوع از جذابیت های این اسپلیت محسوب خواهد شد. همراه با این کولر گازی یک عدد ریموت کنترل وجود دارد که از آن می توان اسپلیت را از راه دور کنترل کرد و تنظیمات آن را بر اساس سلیقه شخصی تنظیم کرد. 

 

در نهایت


به طور کلی، کولر گازی جی فور ماتیک از جمله اسپلیت های مهم برند گری می باشد که دارای ظرفیت های 18 تا 30 هزار BTU است و می تواند عملکرد سرمایشی را به بهترین شیوه به ثمر برساند. میزان قیمت آن بر اسا فناوری ها و مصرف آن بسیار به صرفه بوده و در ردیف کولر های با قیمت مناسب در بازار های ایران می باشد. در نهایت از شما عزیزان خواهشمندیم تا در مورد این مقاله نظرات خود را برای ما ثبت و ارسال نمایید. 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

در حال حاظر نظری برای این مطلب ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha