تفاوت تلویزیون سامسونگ BU7000 با BU8000

تفاوت تلویزیون سامسونگ BU7000 با BU8000
نوشته شده توسط : یاسان کالاتاریخ انتشار :21 /اردیبهشت/ 1401

تلویزیون های 2022 سامسونگ تازگیا در بین مردم بسیار پرطرفدار و محبوب شده اند. این تلویزیون های 2022 سامسونگ از قابلیت و امکانات پیشرفته ای برخوردار می باشند. ما اینبار در این مقاله قصد داریم دو تا از تلویزیون های برند سامسونگ مدل BU8000 و BU7000 که در سال 2022 عرضه شده اند را با هم دیگر مقایسه کنیم. همانطور که از اسمش پیداست تلویزیون BU8000یک مدل بالاتر از BU7000 می باشد. هر دو مدل تلویزیون از تکنولوژی های پیشرفته ای برخوردار می باشند اما تفاوت هایی نیز دارند. در ادامه با مقایسه این دو تلویزیون 2022 با ما همراه باشید تا به خوبی بتوانید تفاوت هیا میان آن ها را بشناسید و خریدی مطوئن و مناسب را داشته باشید. 


طراحی و دیزاین تلویزیون ها سامسونگ مدل BU8000 و BU7000

این دو مدل تلویزیون در نگاه اول به هر کدوم و مقایسه شان با همدیگر متوجه شباهت های زیادی خواهید شد. اولین تفاوت این تلویزیون ها مربوط به فریم و قاب این تلویزیون ها می باشد. تلویزیون BU8000 سامسونگ یک تلویزیون بی نهایت ظریف با فریم باریکی می باشد که با رنگ مشکی دور تلویزیون قرار گرفته است. در مقابل تلویزیون BU7000 نیز به همین شیوه دارای فریم بسیار باریک مکشی رنگ می باشد. این فریم تلویزیون ها به قدری باریک می باشد که جز تلویزیون های بدون فریم محسوب می شوند. در رابطه با قسمت پشتی این تلویزیون ها تفاوت چندانی با همدیگر ندارد اما مشابه هم نیستند. قسمت پشتی هر دو مدل تلویزیون مشکی می باشد. درگاه های ارتباطی در قسمت پشتی هر دو مدل تلویزیون به چشم می خورد که می توانید وسایل دیجیتالی خود را متصل کنید. تنها تفاوت جزئی این دو مدل تلویزیون در قسمت پشت یه شیار می باشد که در قسمت بالایی تلویزیون BU7000 می باشد در حالی که تلویزیون BU8000 این شیار را در قسمت بالای پشت تلویزیون ندارد. میرسیم به پایه های این تلویزیون های سامسونگ که بیشتر از همه جلب توجه می کنند. پایه های این دو مدل تلویزیون تا حدودی با هم متفاوت هستند. تلویزیون سامسونگ BU7000 دارای پایه های دو شاخه ای می باشد که در اطراف تلویزیون قرار می گیرند و تا حدودی زاویه تندی دارند در مقابل تلویزیون BU8000 نیز دارای پایه های دو اخه ای است اما با این تفاوت که پایه دو شاخه ای این تلویزیون زاویه ندارد و کامل تخت می باشند. این پایه ها هر دو مشکی رنگ می باشند و جلوه ای خاصی دارند. در رابطه با استحکام این دو مدل پایه به نظر میرسد که سامسونگ پایه تلویزیون BU8000 را تا حدودی محکم تر و ضخیم تر طراحی کرده است اما به طور کلی هر دو مدل پایه محبوب و مستحکم می باشند. همچنین قابل ذکر است که هر دو مدل تلویزیون از قابلیت نصب بر روی دیوار برخوردار می باشند و به وسیله براکت های مناسب نصب خواهند شد. در رابطه با ضخامت تلویزیون ها نیز اگر با دقت بیشتر به بدنه تلویزیون ها نگاه کنید متوجه خواهید شد که بدنه تلویزیون BU8000 تا حدودی باریک تر و ظریف تر از بدنه تلویزیون BU7000 می باشد.


کیفیت و ضوح تصاویر در تلویزیون ها سامسونگ مدل BU8000 و BU7000

این دو مدل تلویزیون هر دو محصول سال 2022 می باشند و از لحاظ کیفیت تصاویر پیشرفت خوبی داشتند. کیفیت تصویر هر دو مدل تلویزیون برابر با 4k می باشد که قادر است تصاویر را با رزولوشن 3840x2160px به نمایش بگذارد. از آنجایی که تلویزیون BU8000 یک مدل بالاتر از تلویزیون BU7000 می باشد پس قطعا می تواند کیفیت تصویر بهتری داشته باشد. تلویزیون سامسونگ BU8000 دارای پردازش رنگ Dynamic Crystal Color می باشد در مقابل تلویزیون BU7000 دارای سیستم پردازش رنگ Purcolor می باشد. این دو سیستم پردازش رنگ هر دو به خوبی می توانند رنگ های واقعی و گسترده ای را به نمایش بگذارند اما به طور قطعی Dynamic Crystal Color می تواند رنگ های بیشتری را تولید کند و از نمایش رنگ های بیشتری برخوردار می باشد پس تلویزیون BU8000 می تواند رنگ های واقعی تر و صحنه های زیباتری را خلق کند. در رابطه با قابلیت های HDR نیز تا حدودی با هم شباهت دارند و هر دو تلویزیون دارای قابلیت +HDR10  و HLG می باشند اما تلویزیون BU8000 دارای یک قابلیت بیشتر HDR10 می باشد و می تواتد تاثیر بهتری را بر روی نمایش رنگ ها بگذارد. در رابطه با پنل نیز باید گفت که پنل هر دو مدل تلویزیون va می باشد. این پنل می تواند صحنه ها را با کنتراست بهتر و مناسب تری به نمایش بگذارد. در رابطه با زاویه دید نیز هر دو مدل تلویزیون از زاویه دید محدودی برخوردار می باشند و زاویه دیدشان زیاد گسترده نمی باشد. به طور کلی این دو مدل تلویزیون BU8000 و BU7000 از لحاظ کیفیت تصویر با همدیگر شباهت و تفاوت هایی دارند و هر دو به خوبی از پس نمایش صحنه های طبیعی و شفاف بر می آیند اما تلویزیون BU8000 توانسته امتیاز بیشتری در رابطه با کیفیت تصاویر دریافت کند.


عملکرد تلویزیون های سامونگ BU8000 و BU7000

هر دو مدل تلویزیون سامسونگ دارای یک پردازنده مشابه هستند. پردازنده هر دو مدل تلویزیون Crystal Processor 4K می باشد. این پردازنده بسیار قدرتمند می باشد و به خوبی می تواند صحنه ها را پردازش کند و آن را بهبود ببخشد. هر دو مدل تلویزیون به سبب قابلیت K Upscale4 از ارتقای تصاویر به خوبی برخوردار می باشند و می تواند کیفیت تصاویر را از هر چیزی که هست به 4K ارتقا بدهند. در رابطه با رفرش ریت هم این دو مدل تلویزیون BU8000 و BU7000 با هم دیگر تفاوتی ندارند. هر دو مدل تلویزیون از رفرش ریت 60 هرتز برخوردار می باشند. این رفرش ریت 60 هرتز عملکرد متوسط رو به بالایی را ارائه خواهد داد و می تواند صحنه های بازی و فوتبال را با تاری و کندی کمتر به نمایش بگذارد. پس در واقع این تلویزیون ها از لحاظ عملکرد تقریبا مشابه به هم دیگر عمل خواهند کرد.


کیفیت صدای تلویزیون های سامونگ BU8000 و BU7000

هر دو مدل تلویزیون دارای میزان صدای 20 وات می باشند. این میزان صدای 20 وات در هر دو مدل تلویزیون متشکل از دو بلندگوی 10 وات است. قابلیت Dolby Digital+ در هر دو تلویزیون BU8000 و BU7000 سبب می شود تا صدا با کیفیت بهتر به گوش مخاطبان برسد. یکی از تفاوت های این دو مدل تلویزیون در صدا قابلیت هوشمند OTS می باشد. این قابلیت هوشمند OTS  در تلویزیون BU8000 سبب ایجاد صدای سه بعدی و هوشمند خواهد شد و صدا با توجه به حرکت اشیا حرکت خواهد کرد.  از شباهت های ان ها می توانیم به قابلیت Q-Symphony اشاره کنیم. این قابلیت در هر دو مدل تلویزیون سبب می شود تا قادر به اتصال ساندبار و دیگر وسایل صوتی به تلویزیون به نحو بسیار آسان و ساده ای باشید. به طور کلی تفاوت چندانی میان صدای این تلویزیون ها وجود ندارد و صدای تقریبا مناسب را به اشتراک خواهند گذاشت. 


درگاه های ارتباطی تلویزیون های سامونگ BU8000 و BU7000

از لحاظ درگاه های ارتباطی این دو مدل تلویزیون تفاوت زیادی با هم دیگر ندارد. تلویزیون BU7000 دارای 1 پورت usb و 3 پورت hdmi می باشد در مقابل تلویزیون BU8000 دارای 2 پورت usb و 3 پورت hdmi می باشد و تفاوت آن ها در یک پورت بیشتر usb می باشد. در رابطه با دیگر درگاهای ارتباطی هر دو مدل تلویزیون دارای پورت LAN، ورودی دیجیتال و ورودی ماهواره می باشند اما تلویزیون BU8000 از پورت کامپوزیت نیز برخوردار می باشد که تلویزیون BU7000 از ان پشتیبانی نخواهد کرد. هممچنین از آنجایی که هر دو مدل تلویزیون هوشمند می باشند از قابلیت اتصال به بلوتوث و وای فای برخوردار می باشند. 


قابلیت های هوشمند تلویزیون های سامونگ BU8000 و BU7000

سیستم عامل هر دو مدل تلویزیون تایزن می باشد. این سیستم عامل تایزن دارای رابط کاربری بسیار ساده و جذابی می باشد و درجه سختی استفاده از آن تا حدودی متوسط می باشد. هر دو مدل تلویزیون دارای دستیار های صوتی Alexa، Bixby و Google Assistant می باشند که از طریق آنها می توانید به جستجوی صوتی در گوگل بپردازید و مجبور به تایپ برای پیدا کردن محتوای مورد علاقه خود نیستید همچنین می توانید دستورات خود را به صورت صوتی نیز اعمال کنید. سامسونگ در سال 2022 ریموت کنترل های خود را قابلیت SolarCell عرضه بازار کرده است که قابلیت شارژ با نور محیط و خورشید را دارد. هر دو مدل تلویزیون BU8000 و BU7000 از این قابلیت برخوردار می باشند.  به طور کلی تفاوت زیادی میان قابلیت های هوشمند در این دو مدل تلویزیون به چشم نمی خورد و هر دو تقریبا میان رده می باشند و قابلیت های هوشمند آنها راضی کننده می باشد. 


قابلیت بازی تلویزیون های سامونگ BU8000 و BU7000

در واقع این تلویزیون ها نمی توانند گزینه ای چندان مناسب برای بازی های ویدئویی باشند. این تلویزیون ها از رفرش ریت 60 هرتز برخوردار می باشند و برای بازی های حرفه ای و 4k نمی توانید شاهد صحنه های چندان روانی باشید اما می تواند برای بازی های معمولی گزینه ای مناسب باشد. این تلویزیون ها از قابلیت ALLM برخوردار می باشند. این قابلیت در این تلویزیون ها سبب می شود تا تلویزیون تاخیر ورودی را بسیار کاهش دهد و در چند ثانیه بازی ها را لود خواهد کرد. اما به طور کلی اگر به دنبال تلویزیونی هستید که کاملا مخصوص بازی باشد این دو تلویزیون نمی توانند چندان نتیجه مطلوب را داشته باشند.


جمع بندی

اکنون که که متن مقایسه ای این دو مدل تلویزیون BU8000 و BU7000 را به اتمام رساندید به این نتیجه می رسیم که هر دو تلویزیون جز تلویزیون های میان رده محسوب می شوند و کیفیت مطلوبی دارند و از لحاظ برتری نسبت به همدیگر تلویزیون BU8000 از همه لحاظ تا حدی نه چندان زیاد توانسته به تلویزیون BU7000 برتری داشته باشد. این تلویزیون ها را شما می توانید از سایت معتبر یاسان کالا خریداری نمایید. 


 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

در حال حاظر نظری برای این مطلب ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha