نحوه کارکرد ماشین لباسشویی V5

نحوه کارکرد ماشین لباسشویی V5
نوشته شده توسط : یاسان کالاتاریخ انتشار :26 /دی/ 1400

معمولا خرید لباسشویی تازه با دغدغه هایی همراه می باشد برای بیشتر افراد سوال پیش می آید که چگونه از آن استفا ده کنند و چگونه برنامه ها را مورد استفاده خود قرار دهند. یکی از لباسشویی های فوق العاده پر فروش از برند ال جی مدل V5 می باشد. این لباسشویی دارای عملکردی بسیار عالی و با کیفیت می باشد. اینبار ما می خواهیم مشکل شما را حل کنیم و درباره نحوه کار با لباسشویی V5 تو ضیح دهیم. این لباسشویی V5 دارای برنامه های متنوع زیادی می باشد و هدف از این برنامه سلامت بیشتر لباس ها و آسان تر کردن سیکل شستشو می باشد. پس اگر به تازگی یک لباسشویی V5 را خریداری کرده اید در ادامه با ما همراه باشید.  


معرفی کلی لباسشویی ال جی V5

لباسشویی V5 از زیبا ترین و شیک ترین لباسشویی های موجود در بازار می باشد. ال جی این لباسشویی را در اندازه های مختلف 8.5 کیلویی ، 9 کیلویی و 10.5 کیلویی عرضه بازار کرده است. این لباسشویی ال جی دارای 14 برنامه شسشتو می باشد که از آن می توانید برای انواع لباس ها استفاده کنید. این لباسشویی در دو رنگ زیبای سفید و نقره ای عرضه بازار شده است. موتور آن اینورتر دایرکت درایو می باشد که بسیار کم صدا و کم مصرف است. همچنین این لباشویی هموشمند می باشد. به طور کلی شما از خرید این لباسشویی پشیمان نخواهید شد زیرا کیفیت و عملکرد آن فوق العاده است. 


 
برنامه اول: Cotton یا شسشتوی لباس های کتان و پنبه 

شاید می توان گفت رایج ترین برنامه که به طور روزمره از آن استفاده می شود، برنامه Cotton است. این برنامه برای شستشوی لباس های پنبه ای و کتان همچون حوله، تیشرت و شلوار های نخی و حتی ملحفه ها نیز می تواند گزینه ای بسیار مناسب باشد و بدون هیچ آسیبی آن ها را شستشو خواهد داد. سرعت چرخش در این برنامه زیاد می باشد و می توان گفت تا حدودی خشن است پس برای لباس و پارچه های نازک و ظریف مناسب نمی باشد و ممکن است به آن ها اسیب برساند. همچنین قابل ذکر می باشد که شما می توانید برنامه Cotton را شخصی سازی کنید و میزان چرخش و دما را نیز خودتان تعیین کنید.


برنامه دوم: Cotton+ مناسب کتان و نخ پنبه

یکی دیگر از برنامه های کاربردی، برنامه Cotton+ می باشد. این برنامه را می توان آپدیت شده برنامه Cotton تلقی کرد و تفاوت چندانی با آن ندارد. اما این برنامه می تواند بیشتر از لباس های کتان محافظت کند و آن ها را به بهترین شیوه تمیز کند. حتی می توان گفت این برنامه Cotton+ می تواند اقتصادی تر باشد و مصرف اب کمتری داشته باشد. 


برنامه سوم: Mixed fabric لباس های مخلوط 

برنامه Mixed fabric همانطور که از اسمش پیداست به معنی لباس های مخلوط می باشد و می توانید هر نوع لباس ها با جنس های مختلف با ان را شستشو دهید به جز لباس های خاص مانند ابریشم، لباس های ظریف، لباس های ورزشی، لباس های تیره، پشمی و لحاف که با آن قابل شستشو نیستند. این برنامه Mixed fabric لباس ها را با دمای 40 تا 60 درجه شستشو خواهد داد و می توان گفت جز کاربردی ترین و بی دردسر ترین برنامه ها محسوب می شود.

 

برنامه چهارم: easy care یا مراقبت از لباس ها

اگر چندین لباس ظریف و نازک در خانه دارید و نمی دانید از چه برنامه ای استفاده کنید، قطعا برنامه  easy care می توانید بهترین گزینه باشد. این برنامه شستشو برای لباس هایی مناسب می باشد که بعد از شستن نیازی به اتو کردن ندارند مانند پارچه های پلی آمید، اکریلیک و پلی استر می تواند بسیار مناسب باشد همچنین برای لباس‌های غیر نخی، مانند لباس‌های ساخته شده از پلی‌استر و ویسکوز، که نیاز به شستشوی کمی ظریف‌تر دارند بسیار مناسب است. این برنامه easy care لباس های ظریف را با دمای 40 تا 60 درجه شسشتو خواهد داد و مانع از چروک این لباس ها خواهد شد. 


برنامه پنجم: شستشو با صدای کم یا SILENT WASH

شسشتو با صدای کم یکی از برنامه های لباسشویی V5 می باشد و همانگونه که از نام آن پیداست فوق العاده بی صدا می باشد. این برنامه برای زمانی که می خواهید شب هنگام خواب لباسشویی را روشن کنید بسیار مناسبه چون شستشوی لباس ها را بدون هیچ صدایی انجام خواهد داد. این برنامه شسشتوی بی صدا می تواند برای لباس های پنبه ای، تی شرت و حتی شلوار نیز مناسب است و میزان مصرف انرژی در این برنامه پایین است همچنین زمان آبکشی در این برنامه شستشو به نسبت سایر برنامه ها بیشتر می باشد.


برنامه ششم: Allergy Care یا شستشوی ضد الرژی 

این برنامه هم همانطور که از اسمش پیداست ضد الرژی می باشد و افرادی که به شسشتوی لباس ها با لباسشویی حساسیت دارند می تواند گزینه ای بسیار مناسب باشد. این برنامه با شسشتوی عمیقی که ارائه می دهد سبب حذف 99 درصد باکتری ها، آلرژی و گرد و غبار خواهد شد. این برنامه شسشتو می توانید برای افرادی که در خانه از حیوانات نگهداری می کنند مناسب است زیرا سبب حذف تمامی شوره های حیوانات و موی روی  لباس ها خواهد شد. در این برنامه Allergy Care دمای اب یکسان 60 در جه می باشد و برای افرادی که حساسیت دارند بسیار مناسب می باشد. همچنین قابل ذکر است زمان شستشو این برنامه نیز طولانی می باشد.

 

برنامه هفتم: BABY STEAM CARE یا شسشتوی ضد آلرژی لباس کودکان

این برنامه بهترین گزینه برای افرادی می باشد که در خانه کودک دارند و روی شسشتوی لباس های کودکشان حساس اند. در این برنامه لباسشویی بخار شدیدی را به مدت 20 دقیقه روی لباس کودکتان اعمال می کند و هر گونه باکتری و مواد شوینده باقی مانده را از بین خواهد که مطمئن خواهید شد لباس کودکتان کاملا تمیز شده است. همچنین این برنامه از آسیب به لباس کودکتان جلوگیری خواهد کرد. میزان دما در این لباسشویی برابر با 60 الی 90 درجه می باشد.

 

برنامه هشتم: DELICATE یاشسشتوی لباس های ظریف

این برنامه شستشو نیز همان طور که از اسمش پیداست مناسب برای لباس های ظریف و نازک طراحی شده است. با استفاده از این برنامه لباس های ظریفتان هیچ آسیبی نخواهند دید. با استفاده از این برنامه می توانید تمامی لباس زیر های خود را شستشو دهید بدون آنکه کش بیایند و نخ کش شوند. این شستشوی ظریف را می توان معادل شسشتوی دستی نام برد. این برنامه کوتاه ترین و ملایم ترین چرخه تمیز کردن محسوب می شود و دارای دمای آب 20 الی 40 درجه می باشد.


برنامه نهم: HAND/WOOL یا شستشو لباس های پشمی و نخی

شسشتوی لباس های بافت و پشم بسیار سخت است پس ال جی این برنامه شستشو HAND/WOOL را در این لباسشویی برای لباس های پشمی و بافتنی طراحی کرده است. عملکرد لباسشویی در این برنامه دارای چرخش ملایمی می باشد و همچنین از دور موتور بسیار پایینی برخوردار می باشد. پس شسشتوی لباس های پشمی با این برنامه بسیار مناسب می باشد و لباس های بافتنیتان بدون هیچ گشاد شدنی شستشو داده خواهند شد. میزان دمای آب در این برنامه شسشتو برابر با 30 الی 40 درجه می باشد که از لباس های کامواییتان حسابی مراقبت خواهد کرد. 


برنامه دهم:  SPORT WEARیا شستشو لباس ها ورزشی

این برنامه یک برنامه تخصصی می باشد و مخصوص لباس هاس ورزشی است. از آنجایی که شستوی لباس های ورزشی با دست سخت است و خیلی زود بوی عرق می گیرند پس این برنامه می تواند به بهترین شیوه کثیفی و بوی بد آن ها را از بین ببرد. با استفاده از این برنامه حتی کفش های ورزشیتان نیز با ان قابل شسشتو بوده و با چرخش ملایم دیگ لباسشویی مانع از آسیب دیدن بافت لباس ها خواهد شد. همچنین دمای اب در این برنامه برابر با 40 درجه می باشد و لباس ها را به بهترین شیوه تمیز خواهد کرد. 

برنامه یازدهم: QUICK 30 یا شستشو سری 30 دقیقه ای

این برنامه همانطور که از اسمش پیداست شسشتوی خیلی سریعی ارائه خواهد داد و در مدت زمان 30 دقیقه لباس ها را شستشو خواهد داد. البته قابل ذکر می باشد که این برنامه برای لباس های خیلی کثیف و سنگین مناسب نیست و تنها برای لباس های تابستانه ای که تاحدودی کثیف شدن و بوی عرق میدن می تواند گزیئه ای مناسب باشد.  همچنین میزان دمای آب در این برنامه برابر با 20 الی 40 درجه می باشد.


برنامه دوازدهم: DUVET یا شستشو لباس های مخمل یا پتو 

از نظر کاربران این برنامه فوق العاده کاربردی و مهم است. از آنجایی که شستشوی پتو و ملحفه با دست کار آسانی نیست پس ال جی در این لباسشویی از برنامه DUVET بهره گرفته است. این برنامه پتو های سنگینتان را با فشار آب قوی و دمای 40 درجه شسشتو خواهد داد و ممکن است دوره ابکشی در این برنامه کمی طولانی باشد.


برنامه سیزدهم: TUB CLEAN پاک سازی داخل دیگ 

این برنامه برای شستسوی لباس تعیین نشده بلکه از این برنامه می توانید برای پاکسازی دیگ داخل لباسشویی استفاده کنید. این برنامه تمامی باکتری، میکروب و بوی بد داخل دیگ را با استفاده از چرخش سریع و آب بسیار گرم از بین خواهد برد. 


برنامه چهاردهم و آخرین برنامه DOWNLOAD CYCLE

لباسشویی هایی که هوشمند باشند معمولا از این برنامه بهره می برند. در واقع DOWNLOAD CYCLE به معنی دانلود برنامه شستشو می باشد. شما با استفاده از این برنامه می توانید برنامه های جدید را دانلود کنید و از برای شسشتوی لباس هایتان استفاده کنید. 


جمع بندی

در واقع باید گفت استفاده از برنامه های لباسشویی V5 برای بار های اول سخت است اما پس از گذشت مدتی برای شما خیلی راحت خواهد شد فقط کافی است آن ها را به خوبی یاد بگیرید. در انتها ذکر یک نکته الزامی است از لباسشویی برای پتو ها و روفرشی زیاد روی نکنید زیرا سبب خرابی آن خواهد شد. 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

در حال حاظر نظری برای این مطلب ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha