فناوری اکو بابل یا Eco Bubble چیست؟

فناوری اکو بابل یا Eco Bubble چیست؟
نوشته شده توسط : یاسان کالا تاریخ انتشار :24 /تیر/ 1400

فناوری اکو بابل یا Eco Bubble چیست؟


پیش گفتار


فناوری ذکر شده یکی از جدیدترین فناوری های موجود در اکثر ماشین های لباسشویی برند سامسونگ می باشد که به حباب ساز اقتصادی معروف شده است. این سیستم می کوشد تا حباب هایی را برای بالا بردن کیفیت شستشو ایجاد بکند و هزینه های این عمل را به شدت پایین بیاورد. به طور کلی فناوری اکو بابل یا Eco Bubble در اکثر برنامه های شستشوی ماشین های لباسشویی سامسونگ وجود دارد اما در تعداد محدودی از آن ها که وجود ندارد نیز می توان آن را با دکمه مخصوص فعال کرد. در مقاله زیر ابتدا به معرفی کامل این فناوری خواهیم پرداخت سپس به نکات برتر و ویژگی های عالی آن می پردازیم.

 

فناوری اکو بابل

 

 تعریف کامل فناوری اکو بابل یا Eco Bubble 


چند سال قبل بود که خبر از جدیدترین فناوری ماشین های لباسشویی سامسونگ در سرتاسر جهان پخش شد که در آن اعلام شده بود از حباب های بسیار زیاد برای بالا بردن کیفیت شستشو و همچنین کاهش میزان مصرف انرژی استفاده می شود. این سیستم یعنی فناوری اکو بابل یا Eco Bubble در بیشتر لباسشویی های سامسونگ به کار رفته است. این نوع ماشین های لباسشویی با برند معروف سامسونگ، قبل از آغاز چرخه شستشو، آب و مواد شوینده را با فشار بالای هوا ترکیب می کنند تا حجم بسیار زیادی از حباب ها را تولید کنند. برخلاف دیگر ماشین های لباسشویی، در ماشین های لباسشویی با فناوری اکو بابل یا Eco Bubble از آب با دمای 15 درجه استفاده می شود که این کار باعث صرفه جویی بیشتر در مصرف برق و انرژی خواهد شد و راندمان انرژی این نوع ماشین ها را بالا می برد. 

 

فناوری اکوبابل

 

نحوه فعالیت فناوری اکو بابل در ماشین های لباسشویی سامسونگ 


هنگامی که حباب های هدف به تولید رسیده اند، با فشار بسیار زیاد به سمت لباس ها به جریان انداخته می شوند. ابن حباب ها به دلیل فشار بسیار زیاد و همچنین ریز ذرات هایی که در آنها وجود دارد، 40 برابر سریع تر به منافذ و ساختار لباس ها نفود خواهند نمود. این حالت باعث می شود تا ذرات کثیفی که در بین منافذ لباس ها گیر کرده اند از بین رفته و کاملا تمییز شوند. همچنین به دلیل وجود هوا در ساختار آنها به شیوه راحت تری خواهند توانست عمل نفوذ به سخت ترین جنس پارچه ها را انجام دهند. به علت سطح صافی که این حباب ها ایجاد خواهند کرد، دیگر در ماشین های لباسشویی، لباس ها به همدیگر ساییده نخواهند شد و یا اینکه به سطح زبر درام کشیده نمی شوند چراکه همیشه بین ساختار لباس ها و دیگر اجزا یک لایه از حباب وجود دارد که مانع از اصطکاک می شود. این کار باعث می شود تا ساختار اصلی پارچه ها و نوع بافت آنها به هیج وجه دچار تغییرات و ساییدگی نشود. پارچه هایی حساس نظیر پارچه های کتان به شدت به همچنین فناوری عالی نیاز دارند. 

یکی دیگر از عالی ترین ویژگی ها و فعالیت های خوب این فناوری، صرفه جویی و کاهش مصرف در ماشین های لباسشویی است. در ماشین هایی که فناوری اکو بابل یا Eco Bubble وجود دارد برخلاف دیگر ماشین ها از آب 15 درجه استفاده می شود. در ماشین های لباسشویی قدیمی تر برای شستشو از آب 40 تا 70 درجه استفاده می شد به همین دلیل این نوع دستگاه ها می توانند صرفه جویی بیشتری در حدود 70 درصد کمتر در مصرف انرژی و ولتاژ برق ایجاد کنند. همچنین به دلیل استفاده بسیار بیشتر از هوا به جای آب با فشار بالا، مصرف آب نیز کاهش پیدا کرده است و این دو نوع ویژگی باعث شده اند تا ماشین های لباسشویی با فناوری اکو بابل یا Eco Bubble به عنوان کم مصرف ترین ماشین های موجود در بازار شناخته شوند. 

 

فناوری ECO BUBBLE

 

 

نکات برتر استفاده از فناوری Eco Bubble


•    کاهش مصرف انرژی به دلیل استفاده از آب 15 درجه به جای استفاده از آب 40 تا 70 درجه ای در ماشین های لباسشویی قدیمی تر
•    استفاده از هوای بیشتر حین تولید حباب های اقتصادی که نتیجه آن استفاده بسیار کمتر از آب است و این یعنی صرفه جویی بسیار بیشتر در مصرف آب
•    قدرت نفوذ حباب ها تقریبا 40 برابر بیشتر از مولکول های آب به تنهایی است که مطمانا شستشویی با کیفیت تر و تمیز تری را به وجود خواهند آورد. 
•    حباب های ایجاد شده به صورت مکرر منقبض و منبسط خواهند شد و در نتیجه ضربه های ممتد کوچکی را به لباس ها وارد خواهند نمود تا سطح کیفیت شستشو بیشتر شده و حتی کثیفی هایی که به عمق لباس ها نفوذ کرده اند نیز از بین بروند. 
•    برخلاف دیگر ماشین های لباسشویی که پودر لباسشویی را به صورت کامل روی لباس ها می ریزند، این ماشین آن ها را به صورت حباب خواهد فرستاد در نتیجه به هیچ وجه شاهد لکه های سفید رنگ پودر لباسشویی روی لباس ها نخواهید بود. 

ECO BUBBLE


در نهایت


در توضیحات فهمیدیم که فناوری اکو بابل یا Eco Bubble چیست و چگونه فعالیت می کند. این فناوری در اکثر ماشین های لباسشویی سامسونگ وجود دارد و بهترین زیمینه را برای ایجاد شستشویی بهینه و با کیفیت بالا را ایجاد خواهد کرد. این فناوری در بعی از برنامه های شستشوی ماشین های لباسشویی ال جی به صورت پیشفرض وجود دارد اما در بعضی از آنها باید به صورت دست آن را فعال کرده تا به خدمات آن برسید. در برنامه های شستشوی لباس های پشمی wool و حساس، out door care ،  baby care و شستشوی اقتصادی به صورت پیشفرض فعال می باشد و نیازی به فعال سازی دوباره آن نمی باشد اما در برنامه هایی نظیر شستشوی لباس های نخی یا کاتان و لباس های مصنوعی، شستشوی لباس های جین ، ملحفه و با رنگ تیره و در آخر شستشوی لاس ها به صورت روزانه، فناوری اکو بابل یا Eco Bubble فعال نیست و باید به وسیله دکمه مخصوص آن بر روی LED آن را فعال کررده و منتظر نشست تا بهترین نتیجه را فراهم آورد. در آخر از شما عزیزان می خواهیم در مورد مقاله بالا نظرات خود را ارسال و ثبت نمایید تا بتوانیم سوالات شما را در مورد فناوری اکو بابل یا Eco Bubble را پاسخگو باشیم. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

در حال حاظر نظری برای این مطلب ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha