۰

تلویزیون 55 اینچ سونی OLED 2021 اسمارت 4k مدل 55A90J

Sony 55 inch OLED 2021 Smart TV 4K Model 55A90J

۰ تومان
خصوصیات محصول
مدل تلویزیون :
55A90J
سال تولید :
2021
شرکت تولید کننده :
SONY
سیستم عامل :
اندروید (گوگل تی وی)
تضمین اصالت کالا
مشاوره خرید 24 ساعته
ارسال به سراسر ایران
نقد و بررسی محصول

تلویزیون 55 اینچ سونی OLED 2021 اسمارت 4k مدل 55A90J

تلویزیون 55 اینچ سونی OLED 2021 اسمارت 4k مدل 55A90J یکی از شاهکار های برند سونی است ، ممکن است تصور شود که یک تلویزیون خاص در یک اندازه عالی است ، پس به طور خودکار نتیجه می گیرد که در تلویزیون های دیگر نیز عالی خواهد بود. اما در حالی که اکثر اجزای اصلی از یک اندازه به اندازه دیگر منتقل می شوند ، بسیاری از آنها نیستند - مهمترین آنها پنل است. مدل های LCD/LED بیشترین تغییرات را دارند یک پنل 49 اینچی به احتمال زیاد دارای مشخصات متفاوتی نسبت به یک صفحه 55 اینچی است و حتی ممکن است توسط تولید کننده دیگری ساخته شود-اما تلویزیون های OLED نیز از این امر مصون نیستند. کیفیت صدا نیز با اندازه متفاوت است ، زیرا شاسی بزرگتر معمولاً صدای کامل تری را به دنبال دارد. علاوه بر این ، حتی اگر یک تلویزیون در هر اندازه ای که در دسترس بود عملکرد یکسانی داشته باشد ، ارزش آن در برابر رقبای هم اندازه متفاوت خواهد بود که همانطور که ما بر اساس عملکرد به ازای هر پوند بررسی می کنیم ، می تواند بر قضاوت ما تأثیر بگذارد. ما هر مدل را تا اندازه ای که می توانیم آزمایش می کنیم. بنابراین ، با توجه به نسخه 55 اینچی ، ما مشتاق هستیم که 55 اینچی Sony XR-55A90J را دنبال کنیم.طراحی واقعی نقطه صحبت پا است که می تواند در دو موقعیت مختلف قرار گیرد. موقعیت پیش فرض آنها را فراتر از لبه های چپ و راست شاسی اصلی پخش می کند ، که کم و بیش با مبلمانی که تلویزیون بر روی آنها قرار گرفته است هم تراز است. این باعث می شود تلویزیون حتی بیشتر از آنچه نیاز است گسترده شود و همچنین جایی برای نوار صوتی باقی نمی گذارد . اگر هر کدام از نکات برای شما نگران کننده است ، می توانید پاها را بچرخانید و آنها را در نوار صوتی خود نصب کنید ، که باعث می شود تلویزیون حدود 7 سانتی متر (2.7 اینچ) بلند شود. حتی در این پیکربندی ، تلویزیون دارای عرض 137 سانتی متر (54 اینچ) است ، اما یک شکاف ایده آل برای نوار صدا ایجاد می کند. پاها فاقد کانال کابلی هستند ، بنابراین سیمهایی که از پشت تلویزیون آویزان شده اند در صورت عدم پر شدن از طریق شکاف قابل مشاهده خواهند بود.

کیفیت تصویر دلربای تلویزیون 55 اینچ سونی OLED 2021 اسمارت 4k مدل 55A90J

با شروع Rogue One در Dolby Vision ، به زودی مشخص می شود که بین این نسخه 55 اینچی A90J و خواهر و برادر 55 اینچی آن از ثبات چشمگیری وجود دارد. تراکم پیکسل در مدل بزرگتر کمی کمتر است ، زیرا تعداد پیکسل های مشابه در ناحیه بزرگتری کشیده شده است ، اما به نظر می رسد پردازنده XR تا حدودی این امر را جبران می کند ، بنابراین وضوح کمی برای تصویر وجود دارد ، که هنوز از تصویر ظاهر می شود صفحه نمایش آن دارای نوعی سه بعدی است که به نظر می رسد می توانید به مجموعه برسید و کشتی هایی را که به دور Scarif می گردند بردارید. در نمونه 55 اینچی ما کمی غنای اضافی وجود دارد ، اما این دو تلویزیون به طرز چشمگیری شبیه هم هستند. ما انتظار داریم که دو نمونه با اندازه یکسان از یک تلویزیون تنوع بیشتری از این نمایش دهند ، بنابراین درجه سازگاری در اینجا قابل توجه است. در اصل ، شما همان تصویر خیره کننده را در اندازه بزرگتر و سینمایی تر دریافت می کنید.اصالت A90J بدون شک یکی از بزرگترین نقاط قوت آن است. این نحوه برخورد با رنگ ها است ، اما همچنین چگونه بسیار فوق العاده تیز است اما هرگز بیش از حد به نظر نمی رسد. عملکرد حرکت نیز بی نظیر است-A90J حتی پیچیده ترین حرکت را تیز می کند و هموار می کند بدون افزودن تصنعی یا از دست دادن کنترل خود. OLED های 2021 ال جی ، که از نظر هندلینگ بهترین هستند ، هنوز یک قدم از این سونی عقب هستند. با XR OLED Contrast Pro با استفاده از تجزیه و تحلیل چشم انداز انسان ، رنگ و کنتراست در مناطق روشن افزایش می یابد ، بنابراین می توانید از سطوح استثنایی کنتراست مشکی خالص و حداکثر روشنایی که تا کنون به سادگی امکان پذیر نبود ، لذت ببرید. تصاویری با عمق واقعی بین موضوع و پس زمینه را مشاهده کنید. جزئیات حتی در مناطق با سایه تیره یا تابش خیره کننده به وضوح مشخص شده است. رنگهایی را ببینید که برای چشم انسان طبیعی و زیبا هستند. پردازنده XR شناختی ™ را قادر می سازد نمایش منحصر به فرد ما برای دسترسی به یک پالت گسترده تر و تکثیر هر رنگ با تفاوت های ظریف دیده می شود در جهان واقعی است. با رنگ و اشباع گسترده ، سایه های زنده و بافت واقعی در گلها مشاهده می شود. حتی رنگهای کم رنگ نیز واقعی به نظر می رسند. این تلویزیون که از پردازشگر شناختی XR استفاده می کند ، رنگ آن را به گونه ای بازسازی می کند که برای انسان زیبا است. با مشاهده طیف وسیع تری از رنگ و اشباع ، می توانید سایه های طبیعی و جزئیات دقیق را حتی در صحنه های تاریک مشاهده کنید.

یک طرح ممتاز برای تلویزیون 55 اینچی سونی

A90J باریک ، ساده و شیک است. شیشه پنل OLED لبه به لبه اجرا می شود و تنها یک چهارم اینچ حاشیه سیاه در اطراف تصویر فعال وجود دارد. قسمت پایین صفحه تنها حاشیه را دارد ، یک نوار فلزی برس دار باریک که میکروفون های دور دور و چراغ نشانگر تلویزیون را نگه می دارد. پانل OLED با روکش آلومینیومی تنها یک ضخامت یک اینچ دارد ، اگرچه قسمت پشتی تلویزیون برای قطعات الکترونیکی که صفحه نمایش را هدایت می کنند تا 1.6 اینچ ضخیم شده و دو محرک در پشت پنل نصب شده اند که صدا را ارائه می دهند. دو پایه باریک ، مستطیل شکل و فلزی ، A90J را به صورت عمودی روی سطوح صاف نگه می دارد. به طور پیش فرض ، پایه ها به سادگی تلویزیون را ثابت نگه می دارند و قسمت پایینی صفحه تقریباً با کنسول سرگرمی شما هم تراز است. همچنین می توانید پاها را بچرخانید تا تلویزیون را چند اینچ بالا ببرد ، در صورتی که می خواهید نوار صوتی را در زیر آن قرار دهید. مدل 83 اینچی دارای پیکربندی سوم است که پایه ها را از لبه های تلویزیون به وسط نزدیک می کند ، بنابراین می توانید صفحه بزرگ را روی سطحی قرار دهید که به اندازه عرض آن نیست. این تلویزیون با طراحی بدون قاب ، ظاهری یکپارچه و پیچیده دارد که حواس پرتی ها را به حداقل می رساند و چشم خود را بر آنچه مهم تصویر است متمرکز می کند.

با پخش صدای فراگیر 55A90J همه جزئیات را بشنوید!

ما عادت کرده ایم که نسخه بزرگتر تلویزیون کمی بزرگتر و سنگین تر از اندازه های زیر باشد و بنابراین با A90J ثابت می شود. این مدل 55 اینچی بیشتر باس کم و فراوان را در موسیقی متن فیلم Blade Runner 2049 تولید می کند و صدای آن را تهدیدآمیزتر می کند. مدل 55 اینچی در حال حاضر یک کار تحسین برانگیز برای کشیدن صدا فراتر از ابعاد صفحه نمایش انجام داده است ، اما در اینجا حتی بزرگتر و جادارتر به نظر می رسد. بلندگوها معمولاً جنبه ای غیرعادی از تلویزیون هستند ، به طور معمول مجموعه ای از رانندگان با شلیک رو به پایین هر مشت مشت وات است تا صدای کافی را برای شنیدن آنچه شما در حال تماشای آن هستید به راحتی ارائه دهد. سونی بیشتر از این به سیستم صدا XR A90J فکر کرد و درایورهای معمولی را با محرک های نصب شده در پشت صفحه ترکیب کرد. این تلویزیون دارای یک جفت محرک 10 واتی برای فرکانس های بالاتر و یک جفت درایور 20 واتی برای فرکانس های پایین تر ، برای قدرت صوتی بیشتر نسبت به تلویزیون های معمولی است. با استفاده از فناوری آکوستیک Surface Audio+ ، صدا مستقیماً از مرکز صفحه نمایش می یابد و محرک های قدرتمندی پشت تلویزیون در حال ارتعاش هستند و صدا را ایجاد می کنند که با تصویر حرکت می کند. از آنجا که صدا به دنبال عمل است ، با توجه به محرک های بزرگ این مدل ، موسیقی متن واقعی تری با گفتگوی فوق العاده واضح و طبیعی خواهید شنید. ساب ووفرهای چپ و راست باس قدرتمندی را ارائه می دهند تا بتوانید از صدای سینمایی واقعاً همهجانبه در خانه لذت ببرید. فناوری پردازش سیگنال BRAVIA XR ما این تلویزیون را قادر می سازد تا صدایی چند بعدی را برای یک تجربه واقعا همهجانبه تولید کند. احساس کنید که صدا شما را احاطه کرده است ، نه تنها از چپ و راست بلکه از بعد عمودی. با 3D Surround Upscaling ، می توانید هیجانات سینمایی جدیدترین فرمت های صوتی مانند Dolby Atmos را در خانه تجربه کرده و از محیط عمودی با محتوایی که با Dolby Atmos سازگار نیست لذت ببرید.

قابلیت های هوشمند در تلویزیون 55 اینچ سونی OLED 2021 اسمارت 4k مدل 55A90J

بیش از 700000 فیلم و قسمت تلویزیونی ، به علاوه تلویزیون زنده ، از سراسر سرویس های پخش جریانی خود را مرور کنید ، همه در یک مکان و بر اساس موضوعات و ژانرها بر اساس موارد مورد علاقه شما. محتوای مورد علاقه خود را سریعتر از همیشه با استفاده از قدرت صدای خود بیابید. با جستجوی صوتی ، ناوبری پیچیده تر یا تایپ خسته کننده ای وجود ندارد - فقط باید بپرسید. تلویزیون شما بیشتر از همیشه مفید است. از صدای خود برای پیدا کردن فیلم ، پخش برنامه ، پخش موسیقی و کنترل تلویزیون استفاده کنید. از Google بخواهید عنوان خاصی را بیابد ، بر اساس ژانر جستجو کند یا با گفتن "چه چیزی باید تماشا کنم" توصیه های شخصی دریافت کند. حتی پاسخ هایی مانند نمرات ورزش ، کنترل دستگاه های خانه هوشمند و موارد دیگر را دریافت کنید. برای شروع با Google صحبت کنید.  به سرعت و به راحتی از فیلم ها ، عکس ها ، بازی ها و سایر موارد دلخواه خود از دستگاه های iOS یا Android خود روی صفحه بزرگ لذت ببرید.  سونی از Android TV به عنوان پلتفرم هوشمند ترجیحی خود به نفع Google TV استفاده می کند. این به طور م versionثر یک نسخه به روز شده و ساده از Android TV است که تقریباً برنامه ها ، خدمات و ویژگی های مشابهی را ارائه می دهد ، اما دارای رابط کاربری دوستانه تر است که به راحتی محتوا را جمع آوری و توصیه می کند. همه سرویسهای پخش بزرگ از جمله Apple TV ، Amazon Prime Video ، Disney+، HBO Max ، Hulu ، Netflix ، Twitch و YouTube در اینجا هستند. با استفاده از Apple AirPlay یا Google Cast می توانید تلفن ، رایانه لوحی یا صفحه کامپیوتر خود را به تلویزیون آینه کنید.

ویژگی های فنی کالا
مشخصات کلی تلویزیون
مدل تلویزیون :
55A90J
سال تولید :
2021
رنگ :
مشکی
شرکت تولید کننده :
SONY
نمایشگر (پنل)
نوع نمایشگر :
OLED
سایز :
55 اینچ
کیفیت تصویر :
OLED
رزولوشن :
3840x2160
تصویر(پردازش)
پردازنده تصویر :
Cognitive Processor XR
قابلیت HDR :
رفرش ریت :
120 هرتز
امکانات هوشمند
سیستم عامل :
اندروید (گوگل تی وی)
مرورگر :
اپلیکیشن :
صدا
سیستم صوتی :
2 کانال
توان خروجی صدا :
60 وات
دالبی :
دارد
درگاه های ارتباطی
Wi-Fi :
Bluetooth :
اتصال به گوشی :
HDMI :
بله(4)
USB :
بله(3)
composite :
LAN :
گیرنده دیجیتال داخلی:
سایر درگاه ها :
Composite، خروجی هدفون
ابعاد و وزن
ابعاد با پایه (mm) :
1223x7776x317 میلیمتر
ابعاد بدون پایه (mm) :
1223x709x41 میلیمتر
ابعاد بسته بندی (mm) :
1393x847x182 میلیمتر
وزن بدون پایه (kg) :
18.6 کیلوگرم
وزن بسته بندی (kg) :
29 کیلوگرم
نظرات کاربران

در حال حاظر نظری برای این مطلب ثبت نشده است

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha